Фан Клуб: Црвена Звезда

Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Во сабота од 18 часот се игра 148. Вечити дерби, сеуште под впечаток на фуриозната победа на кошаркарите над Партизан со 3:1.
Иако бегаат 5 бода, со победа може да се закомплицира ситуацијата.

Инаку, еве како странците гледаат на Белградското дерби и колку го ценат:



 
Последно уредено:
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Новата сезона за нас стартува на 2. Јули, на нашиот стадион, во квалификациите за ЛЕ против богатите и со секоја година се подобри Казахстанци, Каират Алмати.

Има добри промени во клубот, конечно е земен реномиран тренер, Миодарг Божовиќ Гроф, кој беше тренер долго време во Русија. И играчкиот кадар ќе биде појак од лани, Катаи потпиша двегодишен договор, потпиша и штоперот Рендулиќ од Чукарички, како и десното крило на Макаби Хаифа Идан Веред. Во преговори сме со левиот бек Ибањез, офанзивецот Иваниќ од Војводина и со уште неколку добри играчи. Се на се, поради тоа што ако го елиминираме Каират не очекува шкотскиот Сент Џонстон, очекувам да догураме далеку во квалификациите, зашто да не и да влеземе во групните фази, а во првенството нормално титула.

До тогаш, се спремаме за Београд на 2. Јули, да им се даде подршка на младите, но квалитетни момци. Среќно Звездо!
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Benvenuto!



Идан Веред, десно крило и Бруно Матош, лево крило/офанзивен везни.
 

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
Сега ко ќе го наполнат магацинот со офанзивни везни леле, леле :facepalm:
Искрено се надевам дека Гроф знај шо прај, ако му носат овие легендите играчи сигурен сум дека до септември ќе се растури дружбата.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Во договор со него се бирани појачањата. Матош се рачуна за крилните позиции, централно се главни фаворити Катаи и Ристић, а и Вукан е ценет од Гроф. Ќе видиме, ќе биде интересна сезонава, а прв пат после долго време сум задоволен од преодниот рок. Иначе, Ибањез и Виеира се приклучија на тренинзите денеска, утре треба да потпишат.
Сем Матош, кој е платен околу 100.000 евра, сите други се фри трансфери, што е за пофалба.
 

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
Ќе биди овој добар преоден рок ако успеат да ги увалат негде Цаки, Аца Тенк и Гавриќ за некоја пара и плус да го поклонат Ѓорѓевиќ кој посекако нема да игра па макар и да не можат другите двајца кои се пред него.
Дефинитивно не ни требат Радоњиќ, Плавшиќ, Гачиновиќ...

Ме радува то шо Вукан ќе добие шанса, многу камења се исфрлани по него а сме имале и многу полоши играчи на негова позиција. Исто и Аврамовски и Мбоџ треба да се види шо со нив конечно.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
После пуно време време доведуев се појачања по жељу на тренера и како иде работа сг за сг изгледа дека се работи паметно, плус обезбедисва потпис на Рајка што ме највише радуе :)
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
што направи дебилов што у прва минута добил црвен?
 
Член од
1 јули 2015
Мислења
16
Поени од реакции
6
MNOGU LOS NATPREVAR SE GLEDASE DEKA FIZICKI USTE NE SE NA NAJVISOKO NIVO I CRVENIOT GI SKINA ZA PRVIOT GOL NA GOSTIVE MISLAM NEMA STO DA SE KOMENTIRA OCIGLEDEN OFSAJD TREBA POVEKE SIGURNOST VO ODBRANA INDIVIDUALNO NEMA DA KOMAENTIRAM ZA IGRACIVE AMA DA SI KAZAM ODMA JAS VERUVAM DEKA NA REVANSOT ZA 7 DENA KE BIDE PODOBRO MORA DA BIDE PODOBRO DA MU SE DADE SANSA NA SITE ZASILUVANJA STO SE DOVEDOJA I TOA E NAPRED ZVEZDA NAPRED DELIJE POZZ :)
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Незнам како може во тим со име Звезда да играат играчи како Анѓелковиќ и Цветковиќ мислам стварно неможам да разберам, инаку реално црвениот ги скина , така да се надеваме за реванш мада јас лично по оваа игра несум некој оптимист...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom