Фан Клуб: Цементарница 55

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Ај дур си на темава и пиши до каде стигна Цементара со резултативе :D
Се откажаа од настапот во четврта лига на полусезона :)

Нивниот сениорски тим се состоеше од играчите од нивните младинци и кадети, плус некои од тренерите на младите категории. Ваљда пошто им се поклопуваа термините со утакмиците во млади категории, решија да се повлечат од натпреварувањето.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
Се откажаа од настапот во четврта лига на полусезона :)

Нивниот сениорски тим се состоеше од играчите од нивните младинци и кадети, плус некои од тренерите на младите категории. Ваљда пошто им се поклопуваа термините со утакмиците во млади категории, решија да се повлечат од натпреварувањето.
:( буууууу

И сега РИП сениорска Цементара а ?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
:( буууууу

И сега РИП сениорска Цементара а ?
Ќе си се реактивираат пак идна година :) Немаат нкои амбиции во иднина според мене, ќе си живуркаат уште долго во ОФС Кисела Вода...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
Од дамна не сум пишал во темава..што се има десено у меѓувреме ?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Од дамна не сум пишал во темава..што се има десено у меѓувреме ?
Можно е да се реактивирале во општинска лига, ама не верувам...
И да се реактивирале, немаат никакви амбиции за влегување во погорни лиги.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.529
Поени од реакции
1.508
изглеа не играат пошо не видов воопшто да има почнато ОФС Кисела Вода...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
изглеа не играат пошо не видов воопшто да има почнато ОФС Кисела Вода...
Почната е, се играше едно коло во Пржино, ама не загледав кои точно играа, иако мислам дека беа ССК и некои што играа во дресовите на Сопиште :D
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.529
Поени од реакции
1.508
сепак Цементарница 55 игра, по првите 3 кола имаат 2 пораза и нерешено.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.278
Памтам порано (уште у СФРЈ) као копиљаци, од Кисела Вода идевме да глеаме утакмици на ФЦУ и на Славија.
На ФЦУ беше посебно tricky. Идеме за без пари, од околу преку миљон препреки, огради, гранки и тесни патчиња, па се качувавме на некој ѕид, со стакло и катран одозгора.
Ќе ги заебеш патиките, со катран, можда и облеката, стакло ќе те изгребе, скокаш од високо, али си глеаш без пари.
(фала Богу дека не се исплати све тоа поише отколку да си платиш евтина карта за влез, али копиљаци кои немаат пари се друга приказна)
Нормално, не седевме на трибина, него позади гол. И ги слушавме некои сумњиви играчи како се тепаат у шеснаесетник, се пцујат, си маваат боксови, све тоа дур се изведува корнер или нешто друго. "Ја сум Босанец бе еј, ќе те убијам после" и слично.
Имаше еден фудбалер на ФЦУ кој беше играл у Германија негде, па се вратил и он беше нешто као ѕвезда, бог, тренер, авторитет и слично. Само се караше и тепаше и стално го исфрлаа, ја со два жолти, ја со црвен.
Играше ФЦУ у некоја четврта пета лига тогаш. Ко ќе отиде топката у Цементара - не се зима назад веднаш, него нова се вади (тоа ваљда и после било пракса).
Денес, не знам како е (од прва рака).
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.034
Поени од реакции
34.442
Функционира ли клубов?
Не, на нивното игралиште моментално функционира академија Кул, и имаат плус екипа во четврта лига.

Иначе слушнав дека од фабрикава му обеќале на Рац дека ако влезат втора лига ќе ги финансираат и ќе играат пак под името на Цементара. Прошлата сезона за малку не влегоа во трета, изгубија наместен бараж од Шкендија Арачиново.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.860
Поени од реакции
34.895
Култен клуб. Мислам дека ми беше прв фудбалски натпревар шо го гледав во живо, Беласица - Цементара некаде далечната 2002 или 2003 год.
 
Член од
18 август 2019
Мислења
143
Поени од реакции
186
Култен клуб. Мислам дека ми беше прв фудбалски натпревар шо го гледав во живо, Беласица - Цементара некаде далечната 2002 или 2003 год.
Клуб со кој пораснав и за да не плаќаме карта го слушавме првото полувреме на радио пренос па одевме на утакмица на второ полувреме тогаш немаше никој на врата.Памтам и првото гостување ми беше со Цементарница финале на куп Победа-Цементарницс во Струмица и памтам изгубивме 3:1
 

Kajgana Shop

На врв Bottom