Фан Клуб: Цементарница 55

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Многу пати докажуваме на секаде дека има деца кои знаат да играат фудбал... стигнуваат 18 и пола се откажуваат пола им ги еб*т кариерите лакомите за 100 евра “тренери“ и стручни лица во земјава ... мизерија!
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.261
Saber Rider Како што разбрав Цементарница нема да игра во купот следната сезона.Мислам и лани не играа.
Ова дека екипи од трета лига не смеат или немаат пари од Цементарница ?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Saber Rider Како што разбрав Цементарница нема да игра во купот следната сезона.Мислам и лани не играа.
Ова дека екипи од трета лига не смеат или немаат пари од Цементарница ?
Смеат да играат, ама самите екипи несакаат пошто им е додатен трошок...
Тие едвај крај со крај сврзуваат па камоли куп да играат :)

Од друга страна како претставник од овој регион веќе има една екипа Еуромилк (не сум сигурен ама мислам дека се сметаат како претставник од овој регион) така да и да сакале неможеа да учествуваат...
Нема некој класичен систем во купов на Македонија и рака на срце никогаш не сум го сватил системот :D Прво мислам дека сите прволигаши и второлигаши од ланската сезона мора да учествуваат во купот (во 1/16 финалето). Ако сдобро ме сдржи сеќавањето мислам дека следуваат казни за тие што нема да играат...
Е сега на пример Руфеја несакаат да играат во купот би требало да има казна...
Другите места се пополнуваат преку победниците од неколку општински сојузи низ Македонија...


Инаку Цементарница го промени своето име во ФЦУ 55 како што им беше порано. Имале нов спонзор и ќе атакувале на врвот.

EDIT: Моја грешка, само прволигашите од минатата сезона имаат директно учество во 1/16 финалето. Петте региони Југозапад, Југ, Исток, Север и Запад пријавуваат по 4 екипи.
Е сега зависи од самите региони дали ќе организираат квалификации (ако има повеќе од 4 пријавени екипи :D) или ќе ги пријават само оние што сакаат да играат...
Годинава имаше квалификации во источниот регион и во Југозападниот поточно во ОФС Охрид и ОФС Битола.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.261
Смеат да играат, ама самите екипи несакаат пошто им е додатен трошок...
Тие едвај крај со крај сврзуваат па камоли куп да играат :)
Така и си мислев :)
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.532
Поени од реакции
1.515
има некој што го прати клубов во Општинска? заврши ли сезоната, кое место е?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
има некој што го прати клубов во Општинска? заврши ли сезоната, кое место е?
Не е завршена сезоната, и викендов има коло...
Тешко дека ќе најдеш инфо, ама мислам дека сепак Текстилец ќе финишира прв на крај, колку што ме држат добро информацииве. Тешко е да се најде инфо...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.261
Niggersinparis Да знаеш ако другиве не го сакаат Ибра ние ќе го земеме !

Коњаникот Сабја ај кога сум во темава да те прашам, што се дешава со Цементара ? Догодина што лига ќе играат, нешто друго ново има ? Субрата да не сака да инвестира? :D
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
Niggersinparis Да знаеш ако другиве не го сакаат Ибра ние ќе го земеме !

Коњаникот Сабја ај кога сум во темава да те прашам, што се дешава со Цементара ? Догодина што лига ќе играат, нешто друго ново има ? Субрата да не сака да инвестира? :D
ако дадат пари може да игра ке му се допадне проектот ке видиме можно е
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Niggersinparis Да знаеш ако другиве не го сакаат Ибра ние ќе го земеме !

Коњаникот Сабја ај кога сум во темава да те прашам, што се дешава со Цементара ? Догодина што лига ќе играат, нешто друго ново има ? Субрата да не сака да инвестира? :D
Завршија втори во ОФС Кисела Вода, така да и следна сезона ќе играат во четврта лига :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.261
Коњаникот Сабја Време е за уште еден месечен апдејт :D До кај стигнаа овие ?

Се мислам дали да им отидам некој пат на некој натпревар, има будали што идат да ги гледаат ? :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Коњаникот Сабја Време е за уште еден месечен апдејт :D До кај стигнаа овие ?

Се мислам дали да им отидам некој пат на некој натпревар, има будали што идат да ги гледаат ? :)
Џабе ќе отидеш не е уште почната лигата :D
Ќе играат во ОФС Кисела Вода (четврта лига) и годинава. Играат со нивниот младински тим :D
Ниту годинава нема да влезат во трета, пошто Славија е главен фаворит сезонава во лигава...
Лигата треба да почне на 15 септември како што најавуваа :D
 
Член од
5 мај 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Има ли цементарница детска фудбалска школа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom