Фан Клуб: Хајдук Сплит

Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
На 23 или 24 не знам точно ќе има невиден спектакл.Во Сплит гостува европскиот шампион Барселона,чудно никој не напиша досега...
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
На 23 или 24 не знам точно ќе има невиден спектакл.Во Сплит гостува европскиот шампион Барселона,чудно никој не напиша досега...

Барселона гостин на Хајдук

Раководството на сплитски Хајдук потврди дека на 23-ти јули, шпанскиот шампион, Барселона ќе гостува на Пољуд со што ќе се заокружи славењето на еден век од формирањето на клубот.

За гостувањето на Барселона, Хајдук платил сума од два милиони евра, а неофицијално се дознава дека цената на најскапата влезница ќе изнесува 40 евра.

За да се исплати првата рата од сумата за натпреварот против Барселона, Хајдук морал во банката да заложи еден фудбалер, но челниците на клубот не сакаа да го објават неговото име.


http://www.kanal4.com.mk/#newsid=3140
Од томиџери на претходната страна :D
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Во пресрет на дуелот со Барса....
Во првото коло од ХНЛ,Хајдук го доби Шибеник со 2-1...
Стрелци,Вукушиќ и Томасов.....
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Во пресрет на дуелот со Барса....
Во првото коло од ХНЛ,Хајдук го доби Шибеник со 2-1...
Стрелци,Вукушиќ и Томасов.....
Од време на време погледнував стрим од утакмицава.Стварно празник на фудбалот беше.Се напаѓаше,шанси се редеа секои 2 секунди.Кога падна вториот гол на Хајдук,Шибеник имаше контра 2 на 2 беа,ми прекина стримот само на 5 секунди и гледам Хајдук дал гол.Тоа кажува каква утакмица била,тоа и 27 шута на Хајдук и 3 стативи.Башка и Шибеник добро играше,многу подобро од што се очекуваше од екипа што е еден од главните кандидати за испаѓање.Плус 15-16 000 луѓе на стадион и Торцида во пуна снага,атмосферата беше одлична.
Штета што веќе нема Хрватска лига на ХРТ,па мора некако стримови да се бараат...... :/
--- надополнето: Jul 19, 2011 11:14 PM ---
http://max.tportal.hr/Hajduk--sibenik-sazetak-1-kolo-Video_9418_0__0.aspx
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Од време на време погледнував стрим од утакмицава.Стварно празник на фудбалот беше.Се напаѓаше,шанси се редеа секои 2 секунди.Кога падна вториот гол на Хајдук,Шибеник имаше контра 2 на 2 беа,ми прекина стримот само на 5 секунди и гледам Хајдук дал гол.Тоа кажува каква утакмица била,тоа и 27 шута на Хајдук и 3 стативи.Башка и Шибеник добро играше,многу подобро од што се очекуваше од екипа што е еден од главните кандидати за испаѓање.Плус 15-16 000 луѓе на стадион и Торцида во пуна снага,атмосферата беше одлична.
Штета што веќе нема Хрватска лига на ХРТ,па мора некако стримови да се бараат...... :/
--- надополнето: Jul 19, 2011 11:14 PM ---
http://max.tportal.hr/Hajduk--sibenik-sazetak-1-kolo-Video_9418_0__0.aspx
Добра игра на Хјадук...
Глеам оваа сезона сјачале малку повеќе,за разлика од лани,па би требало да внесат барем малку неизвесност во лигата...
И Јапонец зеле...:pos:
Добри пробиви имаше по левата страна....
И уште двајца странци-Португалец и Бразилец....Бразилецов има искуство во ХНЛ,играл за Загреб лани....
Со Веиќ,Субашиќ,Андриќ,браќата Шарбини,Томасов,стариот лисец Андриќ...+младата града Хајдук има екипа за респект...
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Добра игра на Хјадук...
Глеам оваа сезона сјачале малку повеќе,за разлика од лани,па би требало да внесат барем малку неизвесност во лигата...
И Јапонец зеле...:pos:
Добри пробиви имаше по левата страна....
И уште двајца странци-Португалец и Бразилец....Бразилецов има искуство во ХНЛ,играл за Загреб лани....
Со Веиќ,Субашиќ,Андриќ,браќата Шарбини,Томасов,стариот лисец Андриќ...+младата града Хајдук има екипа за респект...
Проблемот е што Томасов и Шарбини играат многу променливо,а Веиќ е физички моќен играч,но малце поставувањето не му е најдобро.Сепак во пар со Иноха би требало добро да изигра,дур Миличевиќ не се врати(едно од новите засилувања на Хајдук,ама се повреди типот).Веиќ е планиран за замена.Многу изгубија со продавањето на Стриниќ,а посебно и на Ибричиќ.Сепак преку него идеа најголем дел од нападите на Хајдук,он беше константа,водач,секогаш да повлече кога треба.Неговата загуба,а и загубата на сигурност по левата страна и доста продори по нејзе со заминувањето на Стриниќ се тешка загуба.Сега и Лендриќ си отиде денес.Отиде за 800 000 евра во Брага.Од Хајдук не сакале да го пуштат,но копиљот сакал да си иде.Ме нервираат такви играчи,19 години има,една добра сезона на позајмица во Босна изиграл и сега се дига сака да иде.Нека му,само таквите како него што прерано отишле ги има на тони,а скоро никој не успеал.
Плус лошо е оваа година што се паднаа со Стоук.Ќе иде многу тешко да ги елиминираат.Шансата им е на Пољуд да ги понесе еуфорија како многу пати до сега и енглезиве да ги потценат.Башка што тие сеуште не се во права натрпеварувака форма,додека Хајдук ќе биде нешто поподготвен.Квалитетот,а и искуството од играње во така јака лига го прават Стоук голем фаворит. 70-30 за Стоук се шансите според мене.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Ја има на Замунда целата утакмица...
Пријатно сум изненаден од играта на Хајдук...
Иако Барса не запна,се виде дека резултатот не им е во пред план,сепак мора да се истакне дека Хајдук одигра доста добро...
Да имаа малку повеќе концентрација,ќе водеа со 1-0 во првото полувреме....посебно при шансата на Томасов,(1 на 1 со Валдез...)....
Красимир Балаков изгледа си ја познава доста добро струката....
Се надевам дека конечно Хајдук ќе пружи силен отпор на Динамо...,за разлика од претходните сезони,кога Динамо буквално си се прошета низ лигата......
Оваа игра во првите две утакмици ветува добра сезона....
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Добра игра на Хајдук ќе биде интересно со Стоук ништо чудно да го изненадат таму со нерешено а дома да го тепаат не се нешто посебно Стоук.
Некој слики од вчера од Торцида?На почетокот ја погледав сакав да видам како ќе реагираат кога утакмицата ја започна Драго Габриќ дури и се наежив.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Не им треба вакво нешто на Хрвативе,ова ич не ми се допаѓа.Хрвативе не ги ебаваат ни 2 % Албанциве ама за инат од Србите прават вака.Ова не доликува на Торцида.Нема потреба од вакво валкање.
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
Не им треба вакво нешто на Хрвативе,ова ич не ми се допаѓа.Хрвативе не ги ебаваат ни 2 % Албанциве ама за инат од Србите прават вака.Ова не доликува на Торцида.Нема потреба од вакво валкање.
што тоа?

инаку не ја гледав утакмицата со барса, за жал :S

волим те хајдуче (y)
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
Не им треба вакво нешто на Хрвативе,ова ич не ми се допаѓа.Хрвативе не ги ебаваат ни 2 % Албанциве ама за инат од Србите прават вака.Ова не доликува на Торцида.Нема потреба од вакво валкање.
Друже,ова не се Хрвати, ова се шипци од Косово кои се фанови на Хајдук Сплит.Имаш шипци од Косово и Македонија коишто работат и живеат во Далмација така да има доста навивачи шипци што навиваат за Хајдук Сплит,но тоа незначи дека Хрватите ги сакаат.Тие само можеби ги користат да ги провоцираат Србите,а не да станува збор за некако сакање.Кога ќе се распрашаш малку меѓу Хрвати како мислење имаат за нив ќе ти биде јасно колку ги сакаат,ама ич ни на мртво ни на живо.Јебига,кој сака муслимани нели:)
 
Член од
19 април 2010
Мислења
1.876
Поени од реакции
500

--- надополнето: Jul 25, 2011 8:26 PM ---
Не им треба вакво нешто на Хрвативе,ова ич не ми се допаѓа.Хрвативе не ги ебаваат ни 2 % Албанциве ама за инат од Србите прават вака.Ова не доликува на Торцида.Нема потреба од вакво валкање.
pa ne vas ke ve ebatt:ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom