Фан Клуб: Франција

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.458
Поени од реакции
10.155
Nema vrska mene ne mi smeta i vo germanskata i kaj francuzite so poke kaj niv od ovie toa po arno poveke cesit ke mavame :свиркам:
Плус овие биле Француски колонии,секаде се зборува Француски и можеби се чуствуваат Французи зошто неговиот пра пра дедо бил Французин :)
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Дојде и тој ден... финалиња после европското конечно повторно и видете каков противник не чека.
До патот кон обедување 3 круни за прв пат во историја на репрезентативно ниво им стоиме ние, а тие нам ни стојат на патот кон кам-бекот кон самиот врв на Фифа ранкинг листата и пред се ЕВРОПА!
Епа момците се надевам вечер ќе играат без никаков кикс, исто така Кош ќе го земе местото во средината на одбраната со што добиваме цврстина и за контри но највеќе за најслабата позиција наша...централната одбрана.
Бек да биде Клиши повторно, Мењез да игра прв тим... и мислам дека средена ни е играта.. Рибери и Насри многу по истурени треба да се а Бензема за прв пат треба да биде подвижен и да брка како луд напред...со таква игра не го оправдува приматот за прв напаѓач додека имаме добри на клупа луѓе кои би можеле да внесат поголема живост.
 
Член од
26 октомври 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
1.166
Vecerva odime na pobeda :vozbud:kakva spanija bre.................................nema da znaat od kade da ispadnat posle natprevarot :D. La France mon amour :love:.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Полошо судење во животов ретко сум проследил!
Можеби Блан е најголем виновник што без Насри и Мењез го почна мечот со Ревеље и Малуда...но сепак, УЖАС беше италијанчено.
Ова ако Франција-Италија имаат “бифови“ на фудбалски план не значи дека и тој треба да биде против нив. Еден контакт немаше што беше вистина фаул тоа шпанцине бетер од италија станале со глума :tapp:
Алез Франзе!!! Тука и покрај сите неправди. :]
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Да бе, Рицоли цело време им ги блокираше шутовите, затоа немаа шут у гол освен тој од 30м на Кабаје :pos:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Да бе, Рицоли цело време им ги блокираше шутовите, затоа немаа шут у гол освен тој од 30м на Кабаје :pos:
Мртва игра направи судијата со толку фаули.
А за тоа што играа со таков нагон, тоа не беше воопшто накривен судијата од моја страна.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Koscielny against Spain: 44/48 passes (92%), 3/3 tackles, 5 interceptions, 3 blocks, 6 clearances.

После вчерашната утакмица ако Кошелни не биде прва постава тогаш Блан е стварно ненормален..
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Одлично одлично одлично.
Во група одлично котираме, со Италија вечните ривали ги надигравме ( освен последни 10 минути каде притисокот секако го презедоа тие ..а нашата цел беше одбрана), 1-2 на гости среде Италија. :love:
Пред се пофалби за Кош, 3 чисти погодоци можеби спаси со 3те блокади во последните 30тина минути...
Напред Гомис и Мењес како влегоа растеретија... дечките пружија многу... одлични играчи!
Освен што Сања не играше и не ми е јасна причината, Кабае е одличен но Ревеље дозволуваше многу лесни топки некако од десната страна... сепак цел тим одлично се покажа, и секако се надевам Рибери не е озбилно повреден, Бензема..покажа дека е фактор плус минус ,а не главен играч без кој не се може.. Жиру Гомис Мењес Рибери и Валбуена од меч во меч се по стабилни во офанзивните задачи.
Со едно резиме... кратко...може да се каже.. Се враќаме кон врвот на фудбалот !!!
 
Член од
26 октомври 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
1.166
Mene mi se ispolni srceto ako e prijatelska ama pobeda si e pobeda nad gadnite (zabari) :love:. Kos bese odlicen se nadevam i deka protiv kokoskite ke bide ma uste podobar ;)
 
Член од
26 октомври 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
1.166
aj sega vratise vo realnosta i soocise deka seto toa bese samo fucking friendly match....
Mozebi e samo fucking friendly match ama pobeda e pobeda i poleka ne primetlivo se vrakame tamu kade sto pripagjame na vrvot no se odi cekor po cekor i mi e milo sto gi pobedivme zabarite :)
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
aj sega vratise vo realnosta i soocise deka seto toa bese samo fucking friendly match....
А во група што немаме пораз?
Шпанија дома не успеа да им зададе пораз на момците.
Италија иако пријателска, требаше да видиш како се трудеа жабарите одвратни синоќа...
Додека екипи како Португалија/Хрватска/Англија има повисоко котирани... има лесен приод до високите позиции со константна игра.
А секоја победа, дури и оваква пријателска над голем конкурент... се рачуна со добри бодови на фифа ранкинг листата :свиркам:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567


FRANCE


Lloris
Debuchy, Koscielny, Sakho, Evra
Sissoko, Cabaye, Matuidi
Menez, Benzema, Ribery


GERMANY

Neuer
Howedes, Hummels, Mertesacker, Lahm
Khedira, Kroos
Muller, Ozil, Podolski
Gomez
Можните постави за утрешното пријателско дерби.
Претходниот пат успеавме да ги добиеме, дали повторно?
:))
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.960
Поени од реакции
25.271
Ќе ве прегазиме сред Париз, само Гомез 2 гола ќе постигне, за другите не знам, ќе видиме :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom