Фан Клуб: Фиорентина

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Е како бе друже не ве надигравме, мислам, ако не си ја гледал утакмицата, глеј ја статистиката, ве спаси Нето повеќе пати. Не беше нешто којзнае што, ни Јувентус не изигра нешто најсјајно али сепак бевме подобри.

Црвениот позаслужен, амин, незнам што гледаш педерски тука. Првиот фаул ми се чини за опструкција на некаде 40тина метри од вашиот гол и спречена контра/полуконтра, вториот на 16 метри спречена чиста шанса. Не се ни бунеше воопшто Гонзало, сега ти викаш дека педерски било.
Спречи класична контра, влечејќи го Тевез, каде што првин Тевез убаво се загради па го заобиколи и овој го тегнеше за дресот и чист жолт имаше..
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Нема сомнеж дека беше црвен... и велам иритира пошто ете во еден битен меч се деси тоа, ама тоа е фудбал. Иначе Фиорентина има напад ист како Јувентус, еден корпулентен напаѓач Гомез и еден мал брзоног технички поткован кој знае да задржи топка Роси. Исто како Тевез-Љоренте. И сигурен сум дека со оваа копија во напад можат следната година да го освојат ова натпреварување. Вчера Иличиќ го мењаше Роси на таа позиција, ама разликата помеѓу Роси и Иличиќ е видливо голема...и да поминеа вчера сигурен сум дека ќе имаа шанси за трофејот, единствена пречка ја гледам Бенфика која сезонава е супериорна, ама тоа е тоа. Сега нека се фокусираат мирно да го првршат првенството...не е битно дали на 4то место или на 6то би завршиле, преку купот обезбедија место во Лига Европа догодина. Нека штедат играчи од повреди и нека дава повеќе шанса на Волски, на Андерсон да се врати во кондиција и форма, на Ронкаља.... купот може да се освои, а и Роси би требало да е спремен на 3ти мај.
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Дај боже, сакам у Бразил да го гледам....
 
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
вечер ако ги тепаме наполитанкиве,се враќаме у игра за ЛШ,плус за нас е тоа што они имаат потежок распоред
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Ама ако...а Сан Паоло е можеби најтежок стадион за играње...тешко ќе биде,а и Монетела нешто мења ко што гледам[DOUBLEPOST=1395620404][/DOUBLEPOST]Честито победа со среќа нека е и мала надеж за 3то место :) Малер ако Гомез се повреди пак. Денес Нето беше ОДЛИЧЕН, заслужува да бида бар на клупата на Бразил летоска
 
Последно уредено:

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Гомез надвор од терените еден месец.
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Гомез и Варгас + Роси+Пизаро= милан фанс лајкс дис :D
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Нема да биде лесно без сите овие повредени, пред се Пизаро,Гомез и Роси... во спротивно ќе беше убав театар за гледање. Имаат и они шанси да земат бодови, ако Матри игра ко против Наполи.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.843
Поени од реакции
8.691
Некако ич немате респект кон Милан, каков и да е, јас секогаш имам стравопочит спрема Милан. Еве и оваа година кога Рома игра супер,а Милан е за никаде, чувството секогаш е исто.
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Милан има поединци кои можат да ја решат утакмицава и не оваа, сите во Серија А, ама сезонава се многу многу лоши...дури и проблемот тешко да го лоцираш, не се знае ништо... чудно. Нормално дека не е исто кога играш со Милан и некој друг тим, ама ова не е Милан што јас го знам години назад
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
Нема сомнеж дека беше црвен... и велам иритира пошто ете во еден битен меч се деси тоа, ама тоа е фудбал. Иначе Фиорентина има напад ист како Јувентус, еден корпулентен напаѓач Гомез и еден мал брзоног технички поткован кој знае да задржи топка Роси. Исто како Тевез-Љоренте. И сигурен сум дека со оваа копија во напад можат следната година да го освојат ова натпреварување. Вчера Иличиќ го мењаше Роси на таа позиција, ама разликата помеѓу Роси и Иличиќ е видливо голема...и да поминеа вчера сигурен сум дека ќе имаа шанси за трофејот, единствена пречка ја гледам Бенфика која сезонава е супериорна, ама тоа е тоа. Сега нека се фокусираат мирно да го првршат првенството...не е битно дали на 4то место или на 6то би завршиле, преку купот обезбедија место во Лига Европа догодина. Нека штедат играчи од повреди и нека дава повеќе шанса на Волски, на Андерсон да се врати во кондиција и форма, на Ронкаља.... купот може да се освои, а и Роси би требало да е спремен на 3ти мај.
Ако нешто ви фали како тим е клупа, квалитетна клупа :D од тука се трга можеби и по еден квалитетен играч во одбраната и средината зато што аквилани јас не го ценам многу искрено :)

а wolski ќе биди играчиште :D
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Гледам мрење сте, па ај викам да пишам. Не пишувам за нетпреварот и за тоа што допрва следи, него за трансферите ова лето. Почнува на велико да се пишува по медиумиве па ќе издвојам неколку имиња што константно се спомнуваат

Одбрана: Кабул-Тотенхем (0 евра пошто е слободен на лето), Федерико Фазио-Севиља(10 милиони евра), Матео Мусачио-Виљареал, Дориа-Ботафого (8 милиони евра), Баланта-Ривер Плата (10 милиони евра), Кришито-Зенит (8-10 милиони евра), Ариас-ПСВ (7 милиони евра), Коларов-Сити ( 12 милиони евра), Сантон-Њукасл (8 милиони евра),Вермален-Арсенал (/)

Среден ред: Бонавентура-Аталанта (10 милиони евра), Базели-Аталанта (12 милиони евра), Кедира-Реал Мадрид ( 15 милиони евра), Марио Суарез-Атлетико Мадрид (/), Ларсон-Сандерленд (слободен играч),Бен Једер-Тулуз (7 милиони евра),Шачири-Баерн Минхен (15 милиони евра

Напад: Муриел-Удинезе (/),Маркос Асенсио-Мајорка (5 милини евра),Пандев-Наполи (/), Џакерини-Сандерленд (7 милиони евра)

Ова се оние кои највеќе се спомнуваат. Од овие дефинитивно медиумите највеќе форсираат со Кабул,Фазио,Кедира,Муриел,Бонавентура и Мусачио. Колку има вистина ќе видиме...
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom