Фан Клуб: Тотенхем

Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Што ќејф ми се напрае, аххх. Не за друго, заради тоа педерчето Гатузо. Нека го сиса му ебем племе циганско!
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.595
Што ќејф ми се напрае, аххх. Не за друго, заради тоа педерчето Гатузо. Нека го сиса му ебем племе циганско!
Подегенска фаца од Гатузо здравје ... заслужува едно 5 утакмици казна минимум
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Момци, гледам ве нема многу....како и да е....срцево ми се исполни што победивте.....!!!одвратни ми се тие Милан...се надевам дека и во премиер ќе им го земете местото и на Челзи....па да се сретнеме ние со Торес наш во Европа Лига наредна сезона.....П.С. Крауч е играчот :))))
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.862
Поени од реакции
7.244


фатив на кладба за вас дечки :vozbud: сега баш сакам со барса да падант и да ја ебат барса оти нај копиљачки помина вчера :baeh:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
se nadevam maski ke mu izigrate :)
i onaka mu e nogu do tuka sto dojdoa,za natamu nema sto da baraat :)
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
se nadevam maski ke mu izigrate :)
i onaka mu e nogu do tuka sto dojdoa,za natamu nema sto da baraat :)
Ах Гоче никако да ти дојде паметот :) :smir:

Иначе очекувам две супер утакмици со голови и подобриот да се пласира во 1/2 финале.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Не е можно шо се се испромашија Дефо и Павличенко
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Не е можно шо се се испромашија Дефо и Павличенко
Не да се немало среќа...
2 пречки и 1 статива + 15 топки што поминаа покрај статива + Дефо две 100% шанси не искористи од петерец
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Зошто бе толку неактивен фан клубов? Ниеден навивач нема? :icon_lol: Сега претстои интересно лето за Спарс, да видиме како ќе го средат тимот. Веќе пристигнаа Сигурдсон и Вертонген. Модрич најверојатно во Реал. Ван дер варт мислам дека ќе лета а и би бил добар потег. Со парите од Модрич да можат да земат некој како Мутињо на пример и еве да се исценкаат за Лорис, плус газдата ќе се спружи 10тина милки и за Адебајор кој е пред трансфер и ќе имаат ок тим.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.275
Инаку како за информација, Штефен Фројнд ќе му биде помошник на Боаш, Фројнд беше селектор на младите репрезентации на Германија до 16-17 години
--- надополнето: 13 јули 2012 во 23:23 ---
Ван дер варт мислам дека ќе лета а и би бил добар потег.
Ќе остане, а доколку замине некогаш тоа ќе биде во Хамбург.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Инаку како за информација, Штефен Фројнд ќе му биде помошник на Боаш, Фројнд беше селектор на младите репрезентации на Германија до 16-17 години
--- надополнето: 13 јули 2012 во 23:23 ---


Ќе остане, а доколку замине некогаш тоа ќе биде во Хамбург.
Е па и јас за таму мислaм. Летово да бега. Сепак можеби планира АВБ да игра со Паркер,ВДВ и Сигурдсон во средина со тоа што ВДВ ќе ја земи позицијата на Модрич. Инаку тешко да остани. На Спарс им требаат пари а позицијата на ВДБ е зафатена така да можат да го шитнат дури вреди пошто има 29 години
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Најверојатно ке го земат Адебајор за 6М фунти.:eek::eek:
Тотенхем одсекогаш земале супер играчи за мали пари.. Исто беше и со Ван Дер Варт пред 2 години,го земаа за 8М фунти..
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Адебајор за 6, Вертонген за 9, Сигурдсон за 9. Добри трансфери засега. Да можат уште Лорис за едно 14-15 и замена за Модрич за 20тина има топ тим да имаат. Се ме влечи дека по Мутињо можат да тргнат поради врската со АВБ.
-----------------------------Лорис---------------------------------
Волкер------Довсон/Кабул-----Вертонген--------Екото
------------------------Мутињо-----Паркер--------------------
-----------Ленон---------Сигурдсон----------Бејл-----------
----------------------------Адебајор---------------------------

Добар тим би имале
 

Kajgana Shop

На врв Bottom