Фан Клуб: Тиквеш Кавадарци

Член од
14 март 2010
Мислења
16.807
Поени од реакции
15.899
Бацето добар везњак е за втора лига брка работа, Мико лани беше цела сезона повреден ама на крајот колку поигра едно 4-5 кола на секоа утакмица даваше голче.
Симо е од Пепелиште :D
Јаков играше во Цементара или Маџари некое време, знам дека Вардар(Н) ко беше во втора лига, играше против нив:D
..мене не ми е нешто, премногу се преценува детето, чалам мава, додуша скоро секој „фудбалер“ кој е испаднат од Вардар мава чалам кај што игра и се прај кизна што е.

А тренер кој ви е?
 
Член од
2 мај 2011
Мислења
245
Поени од реакции
55
Јаков играше во Цементара или Маџари некое време, знам дека Вардар(Н) ко беше во втора лига, играше против нив:D
..мене не ми е нешто, премногу се преценува детето, чалам мава, додуша скоро секој „фудбалер“ кој е испаднат од Вардар мава чалам кај што игра и се прај кизна што е.

А тренер кој ви е?
Методија Сапунџиев и Никола Глигоров (Лушкин)
 
Член од
29 јануари 2008
Мислења
821
Поени од реакции
410
Лозари ќе навивате ли во Недела??? или само Сејмени ќе има...
 
Член од
2 мај 2011
Мислења
245
Поени од реакции
55
3-1 за Тиквеш стрелци Илов, Вареловски и Лазаров :D
Нови три бода за прва позиција на табелата :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.691
ПОбеда над Влазрими од 0-2. Си газите сигурно кон првата лига(y)
Ве чекаме во купот, за да се реваншираме за лани:D
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
тапа, тапа тиквеш!
бев на стадион и многу сум разочаран.
слабо во одбрана, како без одбрана.
многу падна тиквеш, тешко и оваа година во прва лига :(
6-1 не надуја ц ц ц
нема шанси да се повтори тоа од минатата сезона, за жал, башка што и вардар е многу појак од минатата сезона и тиквеш многу послаб
плата играчите немаат земено којзнае колку време

а пак судијата пенал што досуди за 5-1, срам да му е! да му цркне се у фамилија од рак
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.691
тапа, тапа тиквеш!
бев на стадион и многу сум разочаран.
слабо во одбрана, како без одбрана.
многу падна тиквеш, тешко и оваа година во прва лига :(
6-1 не надуја ц ц ц
нема шанси да се повтори тоа од минатата сезона, за жал, башка што и вардар е многу појак од минатата сезона и тиквеш многу послаб
плата играчите немаат земено којзнае колку време

а пак судијата пенал што досуди за 5-1, срам да му е! да му цркне се у фамилија од рак
А па да не беше пеналот сигурно ќе победевте. Не заебавај, биди среќен што не ви свирнавме 20 гола...
Пошто имавме сто 100% шанси...
И за пеналот Петров беше прв до топката, и убаво се фрли за да исценира пенал. Судијата не можеше да види убаво од негов агол, па му изгледаше како чист пенал :D
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
6.709
http://ekipa.mk/News.aspx?newsId=6124

Добро е шо продолжува традицијата...Па ајде,сите сте поканети да присуствувате :)
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
6.709
Nekogas extra kvalitetniot turnir a sega... zalno e sto se slucuv so tikves ova
Да...на времето играа Партизан,Вардар,Чукарички....трофејот од Вуко Каров стои во салата на трофеи на Партизан,имав можност лично со свои очи во 2 наврати да го видам. Денес стигнавме да играме со Бугарски второлигаши....Ама ајде,важно се продолжува традицијата па еден ден може повторно ќе се организира силен турнир со истите тимови,а зошто не и посилни :)
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
6.709
Екипата на Вихрен од Сандански (Бугарија) го освои овогодинешниот турнир кој се одржа во чест на Вуко Каров откако ги совлада кратовчани со 2-1.Третото место му припадна на организаторот на турнирот Тиквеш откако ја совлада Победа од Прилеп со убедливи 4-0.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
6.709
Од неофицијални извори,Победа Јуниор-Тиквеш 1:1. На полувремето 0-1 за Тиквеш. Стрелец на голот за Тиквеш бил 17-годишниот напаѓач, Дуков. Па ајде некој од прилепчаните шо биле на утакмицата нека каже некој збор повеќе. Повторувам,ова од неофицијални информации.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom