Фан Клуб: Тиквеш Кавадарци

nzs

Член од
27 март 2008
Мислења
179
Поени од реакции
0
ја отворам оваа тема поради тоа што фк тикбеш ГАЗИ во општинска лига и е на добар пат да се врати во трета лига-југ. толку од мене,шо мозам че ви пишам
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Абе брат убаво шо ја отвараш ама пак ќе ти ја избришат 2 пати ја бришат до сеа, не не сакаат на форум не сме пожелни. јбг таа е :toe:
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.457
Поени од реакции
419
Абе имаше ваква тема... дежа ву?
 
F

fantomX

Гостин
Ова е трета досега.
Првите две беа избришани оти Тиквеш наводно бил распаднат.
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
sega klubov igra ili ne?
a ako igra u koja liga e?
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.342
Некој од кавадарчани ќе каже ли нешто околу ФК Тиквеш, кој е што е, кој бил во македонскиот фудбал, или пак јас ќе треба да давам осврти?
 
Член од
5 април 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
14
Некој од кавадарчани ќе каже ли нешто околу ФК Тиквеш, кој е што е, кој бил во македонскиот фудбал, или пак јас ќе треба да давам осврти?
ABE STO DA KAZUVAME VEKE 2 TEMI NI ZAKLUCUVATE.......I OVAA SEKAKO KE ODI U KANTA KAJ FFM PA I VIE NE UNISTIVTE :):)
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Od neoficijalni izvori doznav deka od drugata sezona povtorno ke pocne da se natprevaruva Tikves od najniska liga,a sponzor ke im bil Lukoil i ke pravele silen tim za nekoja godina da vlezat vo prva liga,slicno kako Milano
Ima li nekoj poveke informacii za ova?
Pozdrav
 
Член од
5 април 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
14
Od neoficijalni izvori doznav deka od drugata sezona povtorno ke pocne da se natprevaruva Tikves od najniska liga,a sponzor ke im bil Lukoil i ke pravele silen tim za nekoja godina da vlezat vo prva liga,slicno kako Milano
Ima li nekoj poveke informacii za ova?
Pozdrav
abe se pravi golem proekt jas sum eden od pogolemite sponzor ke mu delam na igracite posle sekoj natprevar napolitanki jadran..........
moze i bil gejts ke vleze vo tikves,a za berluskoni veke e sredeno,so abramovic se pregovara ama seuste nisto ne se znae,a isto taka i koka kola,samsung,panasonik,a naj golem sponzor ke bide pazarot od kavadarci i nivnoto logo ke bide na dresovite.....
ti mora da si na sulinarska boja ili lepak
 
Член од
5 април 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
14
Od neoficijalni izvori doznav deka od drugata sezona povtorno ke pocne da se natprevaruva Tikves od najniska liga,a sponzor ke im bil Lukoil i ke pravele silen tim za nekoja godina da vlezat vo prva liga,slicno kako Milano
Ima li nekoj poveke informacii za ova?
Pozdrav
ej a sto ti bese fintata da ne zapalis li be a?
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Lozari,aj brkajte rabota jas ubavo vi kazav sto slusnav,ne rekov deka e oficijalno,taka mi kaza eden covek,i ne bese da ve zapalam samo kazav toa sto slusnav,i ako nemas sto da kazes ne se javuvaj
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Lozari,aj brkajte rabota jas ubavo vi kazav sto slusnav,ne rekov deka e oficijalno,taka mi kaza eden covek,i ne bese da ve zapalam samo kazav toa sto slusnav,i ako nemas sto da kazes ne se javuvaj
Од кога ти е информацијата ако може да ни кажиш од тоа нема вистина ништо ако е нешто некоја доврлива информација може да се изненаде нешто искрено јас би сакал да дојде некој барем клубот да живее што се вика нели да се врате публиката на стадонот како во најдобрите времиња.Инаку големи ѕвезди излегле од Кавадарци како Блажо Малинков,браќата Бошковски,Ѕвонко Костов,Ванчо Шиков а и неколку не познати добри играчи што играат по нашата лига Васко Митрев,Даниел и Ѓорѓи Мојсов,Сашко Ристов,Сашко Димов (жицата),Горан Стојановски,Марјан Мицков и многу други сеа да не ги набројувам инаку клубот не е распаднат официјално постое и затоа не ја клучите темата ќе пишиме за случувањата у клубот.:toe:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
сум бил повеке пати на тој стадион нормално на утакмиац стадионот е супер само да има некој да го среди.. многу треви има од страната,соблекувалните да се досредат,трибината да се постави столчиња и ке биде супер... но никој не се занимава со таа проблематика изгледа
 

Rosoner4e

GFK Tikves-Kavadarci
Член од
20 јануари 2008
Мислења
179
Поени од реакции
1
Od neoficijalni izvori doznav deka od drugata sezona povtorno ke pocne da se natprevaruva Tikves od najniska liga,a sponzor ke im bil Lukoil i ke pravele silen tim za nekoja godina da vlezat vo prva liga,slicno kako Milano
Ima li nekoj poveke informacii za ova?
Pozdrav
абе дај боже тоа да биде затоа шо тренирам у тиквеш едно 9 год сеа сум младинец и после натаму незнам кај бе брат :nesum::toe:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Треба сега да се активираат навивачите ако ги има... треба да покажат лојалност кон тиквеш со цел да се најде спонзор бидејки ф.к тиквеш не заслужува да биде во таков ранк бидејки е една од најстарите и најпознати фудбалски екипи во Македонија.Позз!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom