Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.172
Поени од реакции
3.143

Не така одамна :D

Сакав да дојдам на Тетекс-Вардар годинава, али прво едвај најдов во која сала играат, на крај ја ставија во некој неразумен термин кој патем се поклопуваше со фудбалот :(
Колку убави моменти беа ова..
Клубот едвај сега преживува, играчите се главно од Тетово и играат од љубов колку да постои клубот од кој не земаат ниту скршен денар.. Спонзор е ТТК банка кој ги плаќа основните трошоци на клубот..
Мислам дека навивачите не навиваат поради немањето амбиции на клубот за влез во прва лига..
Иначе оваа сала на видеото е на спортскиот центар веднаш до автобуската станица каде што сега служи за журки..
A натпреварот Тетекс - Вардар се играше во салата на медицинското училиште кај факултетите на излезот према Гостивар.. Здравје друг пат дојди ќе идемо заедно :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Колку убави моменти беа ова..
Клубот едвај сега преживува, играчите се главно од Тетово и играат од љубов колку да постои клубот од кој не земаат ниту скршен денар.. Спонзор е ТТК банка кој ги плаќа основните трошоци на клубот..
Мислам дека навивачите не навиваат поради немањето амбиции на клубот за влез во прва лига..
Иначе оваа сала на видеото е на спортскиот центар веднаш до автобуската станица каде што сега служи за журки..
A натпреварот Тетекс - Вардар се играше во салата на медицинското училиште кај факултетите на излезот према Гостивар.. Здравје друг пат дојди ќе идемо заедно :)
Знам дека се играше во медицинското, едвај го најдов на мапа и спремни бевме да дојдеме со другар и тоа со воз :D
Ама објавија дека се игра во 11 сабајле, а од 13 или 14 имаше фудбал на Градски кај што играше ФК Вардар. Да беше некој поразумен термин, обавезно ќе дојдев. Здравје во наредна прилика :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Знам дека серам, ама немој да бидете неписмени како пола портали јеботе :icon_mrgr:

Еуромилк е од Горно Лисиче, а не од Ново Лисиче :D
Зборот утакмица не постои во нашиот јазик. Трката на шампионатот? :icon_mrgr:
Може да биде трка за прва лига, трка за шампионска титула во втора лига, ама никако трката на шампионатот :icon_mrgr:
Утре ЗАПОЧНУВААТ новите возбудувања во ВМФЛ. Утре ПРОДОЛЖУВААТ возбудувањата, започнуваат само ако е прво коло по зимска/летна пауза :icon_mrgr:
Речениците се како дете од основно да ги склопувало. Денес станав рано. Денес отидов во училиште. Учителката ми пиша петка. Си дојдов дома. Отидов на игралиште и играв кошарка. Дојдов дома и си легнав. На ваков расказ ме потсетува текстов :icon_mrgr:

Пак ќе кажам, убаво што си одвоил / сте одвоиле време за да ги најавувате натпреварите и да пишувате анализи за истите, ама кога веќе постираш нешто официјално и сакаш некој да го прочита
убаво е да биде литературно и посодржајно. Немој да бидете како вардарфанс што беа на почетокот, па лека полека се поправаат :icon_mrgr:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Fala shto ti zabeleza greshkite, ti komotno moze da bides noviot moderator na fan stranicata. ako imash interes pishi na pp :D
Навивач на Вардар сум јас, за да ја одржувам страната на Тетекс треба активно да одам на нивни натпревари, вака... :D
Не ми беше идеата да ве искритикувам за да не ја одржувате веќе страната, туку чисто да запазите на начинот на кој ги пренесувате вестите :icon_mrgr:
 
Член од
11 мај 2011
Мислења
393
Поени од реакции
96
Навивач на Вардар сум јас, за да ја одржувам страната на Тетекс треба активно да одам на нивни натпревари, вака... :D
Не ми беше идеата да ве искритикувам за да не ја одржувате веќе страната, туку чисто да запазите на начинот на кој ги пренесувате вестите :icon_mrgr:
Ako odi na natprevarite taka u skopje igraat
Plakjame sendwic so sokce hehe
Se zafrkavam
;)
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Знам дека серам, ама немој да бидете неписмени како пола портали јеботе :icon_mrgr:

Еуромилк е од Горно Лисиче, а не од Ново Лисиче :D
Зборот утакмица не постои во нашиот јазик. Трката на шампионатот? :icon_mrgr:
Може да биде трка за прва лига, трка за шампионска титула во втора лига, ама никако трката на шампионатот :icon_mrgr:
Утре ЗАПОЧНУВААТ новите возбудувања во ВМФЛ. Утре ПРОДОЛЖУВААТ возбудувањата, започнуваат само ако е прво коло по зимска/летна пауза :icon_mrgr:
Речениците се како дете од основно да ги склопувало. Денес станав рано. Денес отидов во училиште. Учителката ми пиша петка. Си дојдов дома. Отидов на игралиште и играв кошарка. Дојдов дома и си легнав. На ваков расказ ме потсетува текстов :icon_mrgr:

Пак ќе кажам, убаво што си одвоил / сте одвоиле време за да ги најавувате натпреварите и да пишувате анализи за истите, ама кога веќе постираш нешто официјално и сакаш некој да го прочита
убаво е да биде литературно и посодржајно. Немој да бидете како вардарфанс што беа на почетокот, па лека полека се поправаат :icon_mrgr:
Ќе јадеш трици после дека ти суделе пенали против Славија, епа ќе ти судат! :D :D
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.965
Поени од реакции
6.790
Точно ли е дека во младинците на Тетекс имало само шошони, Македонци немало ?
Знам дека серам, ама немој да бидете неписмени како пола портали јеботе :icon_mrgr:

Еуромилк е од Горно Лисиче, а не од Ново Лисиче :D
Зборот утакмица не постои во нашиот јазик. Трката на шампионатот? :icon_mrgr:
Може да биде трка за прва лига, трка за шампионска титула во втора лига, ама никако трката на шампионатот :icon_mrgr:
Утре ЗАПОЧНУВААТ новите возбудувања во ВМФЛ. Утре ПРОДОЛЖУВААТ возбудувањата, започнуваат само ако е прво коло по зимска/летна пауза :icon_mrgr:
Речениците се како дете од основно да ги склопувало. Денес станав рано. Денес отидов во училиште. Учителката ми пиша петка. Си дојдов дома. Отидов на игралиште и играв кошарка. Дојдов дома и си легнав. На ваков расказ ме потсетува текстов :icon_mrgr:

Пак ќе кажам, убаво што си одвоил / сте одвоиле време за да ги најавувате натпреварите и да пишувате анализи за истите, ама кога веќе постираш нешто официјално и сакаш некој да го прочита
убаво е да биде литературно и посодржајно. Немој да бидете како вардарфанс што беа на почетокот, па лека полека се поправаат :icon_mrgr:
оф топик сум, ама како стручно лице и експерт за фанклубови, да те прашам што мислиш за нашиот профил Фанклуб Беласица Струмица ?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Точно ли е дека во младинците на Тетекс имало само шошони, Македонци немало ?

оф топик сум, ама како стручно лице и експерт за фанклубови, да те прашам што мислиш за нашиот профил Фанклуб Беласица Струмица ?
Во на Вардар младинците не можеш да најдеш Македонец, камоли во на Тетекс :icon_mrgr:

Каков експерт брат :icon_mrgr: Гомнојадец сум повеќе :icon_mrgr:
Не сум го сретнал профилот никаде :toe:
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.965
Поени од реакции
6.790
Во на Вардар младинците не можеш да најдеш Македонец, камоли во на Тетекс :icon_mrgr:

Каков експерт брат :icon_mrgr: Гомнојадец сум повеќе :icon_mrgr:
Не сум го сретнал профилот никаде :toe:
Ajj брате, каков тие тој пропост.Инаку профилот е повеќе активен на групата што е направена https://www.facebook.com/groups/213708265318692/ .
Какви колумни емотивни паднеле таму, што мислиш од кого Лико ја доби инспирацијата :P:D;).Секогаш пред вас :P.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom