Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
5 февруари 2013
Мислења
225
Поени од реакции
95
Imase komedii na mecot so Makedonija GP?
ja imase na bet365 i posle 15min ja trgnaa... pocnaa izgleda uplati i cao cao :D
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.147
Поени од реакции
3.098
„Војводи“ го нападнаа својот (екс)миленик - Филип Петковски

Навивачката група „Војводи“ од Тетово, која му дава поддршка на Тетекс, на својот официјален Фејсбук профил отворено го нападна Филип Петковски.

Напаѓачот кој во минатото го носеше дресот на Тетекс и Вардар, се најде на критики од навивачите, поради начинот на кој го прославил голот во новиот тим.

Петковски моментално е дел од тимот на Шкупи, кој денес оствари победа од 1:0 над Силекс, токму со голот на Петковски во 47-та минута од средбата.

Со оваа победа Шкупи се искачи на третата позиција, веднаш зад недопирливите Вардар и Шкендија, кои веќе обезбедија пласман во плеј-оф разигрувањето.

Samo da gi pozdravim istite tie sto ovoj go narekuvaja Vojvoda..
Dal 10 gola od koi 7-8 mu bea od penal i toa vo 2 liga i go napraevte legenda na klubot nebare Ibrahimovic e ovoj..Isforsirana tatina maza bese ovoj da kaci cena i da se prodade vo nekoj pojak klub da se lapna parite..
Edna poraka Vojvoda se narekuva igrac od Tetovo koj bil vo timot 4-5 godini ili eve igrac od drug grad koj e vo timot poveke godini pa taka da go narekuvas a ovoj za edna sezona BUM -Vojvoda..
A i jbg ne dal protiv Teteks gol za tolku da se palja nekoj ljudi..
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Клубов ни го зедоа, го еба ка курва у Амстердам, се утепаја од местење и ништо чудно ако за некое време се покрене некоја истрага и го снема од мапа и уште милион глупости. Ама тоа не е битно, битен бил овја лигушов на кој не треба ни да му се даде некаква пажња.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Убаво е што некој се ангажира да прави блог околу натпреварите, ама треба малку посодржајни да ви бидат текстовите. Најавите кои ги објавувате се само со саатница и каде ќе се игра, без некоја посебна анализа на натпреварот. За натпреварите само составите ги има и две-три реченици, нешто што може да се прочита и на некој портал, а составите да се видат на страната на ФФМ.
Убаво е да има мала анализа, кој изиграл, како изиграл, како паднале головите.
Не ќе е лошо малце да се разврзат и теми околу Војводи. Каде се, постои ли групата, што се случува и на што се чека?
Гледам групата извадила привезоци, на секои тројца што бараат привезок, двајца се од Скопје. Се преселија ли повеќето Војводи во Скопје?

Не е лошо да пишете и нешто за КК Тетекс, сепак е клуб со исто име, кој настапува во втора кошаркарска лига. Нека се крене малку Македонштината во Тетово :D
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.147
Поени од реакции
3.098
Денеска баш се изигра натпревар од кошаркарската 2 лига каде што Тетекс го совлада Пелистер со 59 - 57 важна победа во борбата за опстанок.. Треба барем кошаркава да ја поддржуваме барем тие ни играат во градот, а симпатизери и членови на Војводи ги има во сала..
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Денеска баш се изигра натпревар од кошаркарската 2 лига каде што Тетекс го совлада Пелистер со 59 - 57 важна победа во борбата за опстанок.. Треба барем кошаркава да ја поддржуваме барем тие ни играат во градот, а симпатизери и членови на Војводи ги има во сала..

Не така одамна :D

Сакав да дојдам на Тетекс-Вардар годинава, али прво едвај најдов во која сала играат, на крај ја ставија во некој неразумен термин кој патем се поклопуваше со фудбалот :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom