Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
10 мај 2013
Мислења
162
Поени од реакции
120

Бени Демир ИН
Никола Мишовски ОУТ

Тетекс напрае тим за први 4 места у прва лига ама ајде :D
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
И лани беше у Тетекс, резерва. Ако не сум грешка.
Иначе го гледам тимов и си викам нема шанса Брацо да нема ништо со нас.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.178
Поени од реакции
3.151
И лани беше у Тетекс, резерва. Ако не сум грешка.
Иначе го гледам тимов и си викам нема шанса Брацо да нема ништо со нас.
I jas mislim istoto ,sve negovi igraci :) Epa ako e on vreme e da vlezeme i da ostanemo vo 1 liga a ne sekoja godina se shetamo :)
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.178
Поени од реакции
3.151
Prvo poluvreme vodele Teteks na pocetok od 2 pol. primile gol podocna i crven.. Srekjata ovoj put ni go svrte grbot vo penal ruletot sto ni bilo laganica od sekogas :)
 
Член од
10 мај 2013
Мислења
162
Поени од реакции
120
Победа - Тетекс 1:1
Стрелец за Тетекс: Попзлатанов
паа и не е толку лош почеток у Прилеп не се даваа таке лесно бодоој.. наредна утакмица со љубанци дома
 
Член од
10 мај 2013
Мислења
162
Поени од реакции
120
Шефот на стручниот штаб на Тетекс, Горазд Михајлов, по стартот на новата сезона во Втората фудбалска лига вели дека клубот од Тетово ќе се бори за експресно враќање во елитното прволигашко друштво. Тој потенцира дека хомогената средина го натерала да остане во Тетекс, во тимот, каде што според него, се афирмирал како тренер.

„Ја познавам одлично средината на Тетекс, и покрај сите шпекулации, јас сакав да останам во тимот. Постоеја неколку понуди кои не беа доволно добри за да го напуштам Тетекс. Јас преку овој клуб се афирмирав како тренер, така што немаше потреба да си заминам, иако тимот испадна во понизок ранг на натпреварување. Верувам дека ќе успееме брзо да се вратиме во елитата, затоа што Тетекс му е неопходен на најквалитетниот домашен фудбал. Што се однесува до актуелната сезона, убеден сум дека Втората лига ќе биде крајно интересна, знаејќи дека во неа ќе се натпреваруваат Победа, Пелистер, Македонија ЃП и многу други екипи кои оставиле голема трага во македонскиот фудбал“ - вели Михајлов.

Во изминатиов период, се најавуваше дека одличниот голман на „текстилците“, Ванче Манчевски, ќе си замине од таборот на „белите“ и ќе направи трансфер во некој од турските клубови. Сепак до такво нешто не дојде, барем засега.

„Ванче бараше од управата да направи трансфер во некој клуб од Турција. Не се договори и навистина не знам каква е неговата ситуација. Останува да видиме дали ќе се врати и дали ќе биде дел од нашиот тим повторно“ – истакнува Михајлов.
 
Член од
10 мај 2013
Мислења
162
Поени од реакции
120
Teтекс - Љубанци 1-1

Деспотовски дал автогол
а Чаволи само што влегол израмнил на 1-1

ако бил некој алтан да ја гледа утакмицава нека биде паметен и нека каже како изиграле нашиве :D наредна играмо со Еуромилк па мислим дека е редно за првите 3 бода

p.s https://www.youtube.com/watch?v=gXGeo9kxDpQ голот против Победа минатото коло :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 
Член од
10 мај 2013
Мислења
162
Поени од реакции
120
И пак и пак и пак... 3 натпревар 3 нерешен овој пут против Еуромилк на гости и пак први ни дадоја гол па моравмо да бркамо резултат голот го даде Бенџамин Демир незнам до когај ваке со ваков тим очајно ни треба победа сега има пауза а на 12ти играмо против Ѓорче кј што ќе биде доста тешко да се земе бод а камоли 3
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
500
Поени од реакции
159
Јас само незнам како не не тепавте. Каков безвезе гол примивте од еден антифудбалер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom