Фан Клуб: Србија

Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Гледам нема отворено тема за Србија, па решив јас да отворам!

Португалија-Србија 1-1. Србија се наоѓа на 3-то место со 1 утакмица помалку, да се надеваме дека ќе се пласираат на европското 2008.

Сега вие сте на ред...кажете што мислите за српската репрезентација!
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
Zashto da navivam za Srbija???Oni nas ne vikaat juzna srbija a vie navivate za srbija..
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Брат...тоа ти е политика...заеби! Ако почнеме да оправаме политика, ќе видиш зошто они ни прават тоа!
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.435
Поени од реакции
5.392
видовте тренерот на Португалија Сколари му замавна со бокс на Драгутинович и настана гужва треба да го казнат
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Од секогаш сум навивал за Србија со исклучок на вчерашната утакмица зашто сакав Португалија да тепа ради кладилница ама тоа е се извадија со гол од офсајд.Сепак посакувам да се пласираат на Еуро 2008
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.435
Поени од реакции
5.392
Од секогаш сум навивал за Србија со исклучок на вчерашната утакмица зашто сакав Португалија да тепа ради кладилница ама тоа е се извадија со гол од офсајд.Сепак посакувам да се пласираат на Еуро 2008
ако виде добро првин удре во играч на Португалија па не го рачунаат тоа за офсајд
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
џабе им е распоредот кога се исти како нас за 100 евра ќе се продадат
А кој на денешницава (освен тие што незнаат колку пари имаат)...не продава утакмици? Само да знаеш дека Србите не се како нас...да беа како нас немаја да видат ниедно европско ни светско! Ама Србија веќе редовно учествува на големите натпреварувања...така да можеме да очекуваме дека и на наредното европско ќе ги гледаме! Не се тие Македонија!
 
П

Паспарту

Гостин
А кој на денешницава (освен тие што незнаат колку пари имаат)...не продава утакмици? Само да знаеш дека Србите не се како нас...да беа како нас немаја да видат ниедно европско ни светско! Ама Србија веќе редовно учествува на големите натпреварувања...така да можеме да очекуваме дека и на наредното европско ќе ги гледаме! Не се тие Македонија!
точно е не се македонија зашто македонија не губи од казакстан, борат итн. ние играме нерешено со такви пацери :) а за твоиве очекувања ќе збориме после квалификациите и ќе видиме кој е во право :helou: имаа добри играчи пред 5-6 години, оваа генерација име жива катастрофа
 
N

n/a

Гостин
џабе им е распоредот кога се исти како нас за 100 евра ќе се продадат
:pos2: :pos2: :pos2:
Ne ke e deka se isti.
Oni si se najgolem neprijatel sami na sebe...
Se karaat,pa se duvaat...pa koj...Finska?Pickin dim...5:0 fiksno...
petarda brate...:pos2:
I posle se usrale...
Rodeni se da bidat nedisciplinirani i po malku catali (samo se prasam zosto ovie crti mi se mnogu poznati hehehe :pos2: )
Ali zatoa...koga mora i koga site unapred gi proglasile za izgubeni...oni ke dadat maksimum od sebe i ke izigraat i slozno i nad site ocekuvanja!
E toa e bitna razlika,kako i stimulot i zelbata za igra za reprezentativniot dres.
Taka da nereshenoto vcera e mnogu realen rezultat za sekoj sto gi poznava.Dali ke se klasiraat na E.P?
Zavisi direktno i najvise samo od niv ! Ako se stegnat i odigraat koncentrirano i disciplinirano do kraj na kvalifikaciite...tamu se!
p.s Pozdrav za brainbug:
Na Avali pokraj Beograda...
okuplja se Kralja Petra garda...
Sve mladici lepshi od lepshega...
sve junaci bolji od boljega...
sve delije sa svih srpskih strana...
zeljni pravde i zeljni megdana!

Beograd nas glavni grad...
i Srbija tu igra sad...
a mi smo tu...uvek uz nju...
uz nashu svetu otadzbinu!

Da pevamo... da ginemo
i sve sto treba mi dacemo...
i zato sad u napad svi..
svi pravi srpski sinovi

Za casni krst..za pobedu...
za nashu majku Srbiju...
ko izda sad...Boga i nas...
u samom paklu nek trazi spas!
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
511
Поени од реакции
227
Bravo srbomani!!
Takvite kako vas najgolemi kreteni se!!
Bravo TENK,BRAVo
 
N

n/a

Гостин
Bravo srbomani!!
Takvite kako vas najgolemi kreteni se!!
Bravo TENK,BRAVo
Jas pak sum na mislenje deka takvi ufilmani kvazi patrioti kako tebe treba na shamari da se pominuvaat.
Barem ednas dnevno...zosto inaku si ja zaboravaat lekcijata!

Apsolutno ne razbiram zosto e dozvoleno nekoj da naviva za Anglija,Francija,Italija...ali nikako ne smee za Srbija...e toa vidis vise e grev.
I e kaznivo,ostaj drugo!
Napravete zakon be...u koj sto so FAKTI ke obrazlozite zosto e zabraneto da se naviva za Srbija.I kade gi gledas problemite od toj fakt sto na golem del od makedonskoto naselenie mu se dragi.

I ovoj pat nema da prostam...na takvi naci-socijalisti kako tebe!
Mocko eden...puna e Makedonija so srpski grobishta,zivees u drzava koja sto e formirana na srpskiot del od celata Makedonija,kaj sto edinstven relevanten faktor u vreme na II Svetska vojna e Makedonsko-kosovskata brigada....drugite...sve ukupno deset bugarski vojnici fatile na mocanje u tunel ili nekoja slicna SRAMNA i NE MASHKA ISTORIJA pa gi ubile i pazi...pobegnale posle toa :kesa: pa ke prodavas demagogii tuka i ke pravis nekoj da se srami.
Srami se ti majmune neblagodaren.
I ostaj me mene na raat da ziveam,da pravam i da doprinesuvam za istata taa Makedonija...so fakti i so sigurnost mnogu pati povekje od tebe...
i ne mi se r`ckaj okolu toa dali na fudbal ili na basket pokraj za Makedonija ke navivam i za Srbija.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom