Фан Клуб: Рома

Член од
16 јули 2014
Мислења
842
Поени од реакции
573
Nemozam nikako da svatam kako moze najdobrite dvajca da gi izvadi ??? Pa ova e nezdrava rabota sto se slucuva :(
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Експериментира ебаму волот. Ама и тој не е крив.
Играчиве застанаа. Циркузи. Не дека Австрија изигра лошо, ама вакви екипи по 5 треба да јадат.
Лигуши. Цела одбрана потфрли на чело со Манолас.
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Ми се нервират за утакмици од група Лига Европа :(.Oвие утакмици се баш идеални за експерименти на играта и поставата на Рома :свиркам:.
@santino браќата од Палермо не иделе у Рим, во знак на солидарност :).
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Ми се нервират за утакмици од група Лига Европа :(.Oвие утакмици се баш идеални за експерименти на играта и поставата на Рома :свиркам:.
@santino браќата од Палермо не иделе у Рим, во знак на солидарност :).
Баш прочитав вчера. Браво за потегот. Али братски Палермо може покер да прими.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.179
Поени од реакции
3.153
Не го гледав натпреварот ама како можеа бе да испуштат 3-1 на Олимпико со Австрија Виена??
Жерсон како изигра??
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.843
Поени од реакции
8.691
Жерсон добар, подобар од Паредес, не се плаши да тргне напред и презеде одговорност иако нема никакво искуство за разлика од Паредес.

А за головите заспаа, буквално застанаа, не трчаа и тоа е, класична Рома :toe:

Не поврзуваат со многу имиња за две позиции, за лев бек се спомнува Родригез од Волвсбур па и Забалета и Клиши.
А за во средина или замена за Салах се спомнува Казорла, па Шакири, Мемфис Депај итн..
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
Rudi Garcia discussed what went wrong at Roma after taking the Olympique Marseille job. “The Giallorossi could’ve shown more class.”

The Coach was sacked at the Stadio Olimpico in January and terminated his contract by mutual consent this week so he could start at Marseille.

“I expected Roma to free me from my contract, but it was not easy,” Garcia told L’Equipe.

“They could’ve shown more class, it’s true. I eventually left with less than 50 per cent of what the club owed me, but at least I managed to leave.

“The truth is I wanted to get back to work. Roma were hoping I’d just walk away with a handshake if a big club came in for me. It’s not about the money, but when you sign a contract, it’s only normal you respect it.”

Garcia also looked back at what went wrong in his 18 months on the Olimpico bench, including President James Pallotta choosing the new fitness coaches last season.

“It was a mistake to allow the introduction of new fitness staff. I hope it won’t happen again: if it does, it’s better to just leave. You save time when working with competent people that you trust.”

Another sideswipe was taken at Roma’s American owners when discussing Marseille and their chief Frank McCourt.

“It is very important that McCourt lives in France and I told him it’s crucial the players see him. He is the owner, the one who pays the bills. That allows him to talk, to change and to directly influence with an interpersonal relationship.”
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Гарсија најде да зборува :) ...
Тука кажете некое инфо за вечер... состав-мостав
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
нњ верувам ... мислам дека ја научија лекцијата
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.843
Поени од реакции
8.691
Емерсон десен бек ке игра:mad:

Што му е на Флоренци, ќе го одмара ли?

лево Хесус десно Палмиери, најебали смо, оној Хесус веќе неможам да го гледам, не напредува туку уназадува и незнам нели приметува некој дека се здебелил и дека е спор и дека баш ради тоа не треба да се излетува и да прави глупи фаули се му ебам
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Како незналица реков на почетокот дека Џеко ќе се врати у форма.И не го кудете Спалети, Палермо се лесен плен.
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Очите си ги извадивме со братски Палермо.
Овде сигурно ќе има црвен, ако не го решиме мечот побрзо и да спласнат страстите.
Жесус ти е антиталент, кој ни во ФК Ерген од Годивље не би го играл. Да се запиши во фудбалските анали дека го упати првиот центаршут во кариерата.
И онаа на ЕлШа требаше да влези...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom