Фан Клуб: Рома

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Еве на Наполи се повреди најдобриот играч, ова ние супер шасна да го минеме пеколниот Неапол побаднички.
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Еве на Наполи се повреди најдобриот играч, ова ние супер шасна да го минеме пеколниот Неапол побаднички.
Проблемот е тоа што никогаш проблем не биле противничките играчи, туку секогаш менталитетот на нашите играчи. :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.816
Поени од реакции
8.648
Пу пу да не го заречам само:cool:[DOUBLEPOST=1476550299][/DOUBLEPOST]После Торино не очекував ваков сплет на настаните и две победи посебно против Наполи, секоја чест за момците и тренерот.
 
Последно уредено:
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.147
Поени од реакции
3.098
Џексон :cool:
Многу добра партија само така да продолжат може многу работи да се поправат па зошто да не и атак на скудето!!
Во ЛШ не играме во ЛЕ со 2 постава ги шлакаме и добро е.. Додека Јувентус и Наполи ќе кршат нозе во ЛШ.. Ок малу летнав во облаци ама шо ги ебам :)
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Дечки ако не ве мрзи напишете збор-два за играта, за замените, формацијата и тактиката, најлош и најдобар на теренот, бидејќи не ја гледав.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.816
Поени од реакции
8.648
Даниеле го зазеде местото на повредениот Стротман, а Паредес играше на позицијата на Де Роси.
Наполи имаше некоја си иницијатива, али за живо чудо тандемот Манолас-Фазио се постабилен и постабилен, ма да за голот на Кулибали кумува Фазио, ми беше директен чувар.

Салах за мене беше мен оф д меч, трчаше напред назад мн се залагаше, цело време пресинг а Раџа го следеше па Наполи имаа проблем со изнасањето на топката, а тој јак пресинг на Салах направи Кулибали да ја искомплицира и згреши. По голот, почнавме подобро да играме и кога они напаѓаа фино се браневме, единствена најслаба карика е Хуан Хесус, играше лев бек, али човекот покрај тоа што игра катастрофално, ми изгледа и здебелен.
Наполи секогаш ја респектирале и се плашеле од Рома како клуб, без разлика колку и да се јаки или каков и тренер да имат, со таков пристап никад нема ни Јуве да го тепаат, тие ќе тепат еднаш во десет години, во натпревар кога ќе дадат први гол,се ќе им тргне од рака, едноставно така функционираат, таков им е менталитетот, не дека наша Рома е нешто подобра во тој поглед посебно во европските натпреварувања, ама барем се трудат да се поправат. Со повеќе искусни играчи кои имаат освојувано пехари и првенства клубот ментално би бил на повисоко ниво.

Да се вратам на темата, по постигнатиот гол бевме се подобри и подобри, игравме доста зрело без паника во одбрана, а како и секогаш опасни од контри и полукотри, така и си го добивме мечот:D

Еее вака да играме секој натпревар:rolleyes:
Се плашев дека без Бруно Перез и Стротман ќе бидеме слаби, али ипак добро беа:)
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Даниеле го зазеде местото на повредениот Стротман, а Паредес играше на позицијата на Де Роси.
Наполи имаше некоја си иницијатива, али за живо чудо тандемот Манолас-Фазио се постабилен и постабилен, ма да за голот на Кулибали кумува Фазио, ми беше директен чувар.

Салах за мене беше мен оф д меч, трчаше напред назад мн се залагаше, цело време пресинг а Раџа го следеше па Наполи имаа проблем со изнасањето на топката, а тој јак пресинг на Салах направи Кулибали да ја искомплицира и згреши. По голот, почнавме подобро да играме и кога они напаѓаа фино се браневме, единствена најслаба карика е Хуан Хесус, играше лев бек, али човекот покрај тоа што игра катастрофално, ми изгледа и здебелен.
Наполи секогаш ја респектирале и се плашеле од Рома како клуб, без разлика колку и да се јаки или каков и тренер да имат, со таков пристап никад нема ни Јуве да го тепаат, тие ќе тепат еднаш во десет години, во натпревар кога ќе дадат први гол,се ќе им тргне од рака, едноставно така функционираат, таков им е менталитетот, не дека наша Рома е нешто подобра во тој поглед посебно во европските натпреварувања, ама барем се трудат да се поправат. Со повеќе искусни играчи кои имаат освојувано пехари и првенства клубот ментално би бил на повисоко ниво.

Да се вратам на темата, по постигнатиот гол бевме се подобри и подобри, игравме доста зрело без паника во одбрана, а како и секогаш опасни од контри и полукотри, така и си го добивме мечот:D

Еее вака да играме секој натпревар:rolleyes:
Се плашев дека без Бруно Перез и Стротман ќе бидеме слаби, али ипак добро беа:)
Зошто не играа Стротман и Перез? Сериозни повреди или тактички ги одмараше?
Како изиграа Палмиери, Паредес и 3-4 минути Жерсон? :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.816
Поени од реакции
8.648
Зошто не играа Стротман и Перез? Сериозни повреди или тактички ги одмараше?
Како изиграа Палмиери, Паредес и 3-4 минути Жерсон? :)
Сеуште незнам што е со овие двајца, Стротман вајда е бил уморен играше за репрезентација, а за Бруно незнам, ама мислам дека не е ништо сериозно.

Палмиери ништо посебно,беше свеж ама буквално ништо не одигра. Паредес имаше фина утакмица,али сеуште бега од одговорност, многу често топките му беа насочени кон Даниеле наместо тој да превземе иницијатива како што тоа знаеше добро да го прави во Емполи, сеуште игра со грч во нозете.

Герсон мн малку играше, ама не се плаши за разлика од Паредес да превземе иницијатива, незнам можеби Ванкер требаше да го остават, а овој на позајмица да оди,повеќе ќе играше, али што е тука е, ако е талент кој на 17год. беше платен 17-18мил евра треба да се наметнува полека :)[DOUBLEPOST=1476723938][/DOUBLEPOST]Бруно Перез 2 недели аут :(
 
Последно уредено:
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Можна стартна постава за денес. Разбирам дека Спалети сака да ги уигра сите и тоа е правилно. Во случајов им ги има утнато позициите на Раџа и Жерсон. Подобро вториов напред отколку Раџа, кој би бил од поголема помош на нестабилната одбрана со која сака да настапи.
Ништо чудно и да се мачиме па после да става Џековци и сл.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.147
Поени од реакции
3.098
„Roma, ko pogreši biće u nevolji”, tim naslovom Korijere najavljuje meč Roma - Austrija Beč u Ligi Evrope.
Poruka naslova kojim se predstavlja tekst na unutrašnjim stranama je da će nekoliko igrača koji će dobiti priliku da igraju od prvog minuta biti pod lupom, i da od zalaganja i doprinosa zavisi njihova dalja budućnost u dresu Đalorosih. Tu se pre svega misli na Žersona, El Šaravija i Iturbea.
Test za Žersona, igraće ispred odbrambenog reda, Toti u ulozi napadača, još jedna proba za Iturbea. Alison na golu”, citiraju se imena igrača koji su sedeli na klupi protiv Intera i Napolija.

U redakcijskom komentaru se kaže da Roma ne sme da se šali i da je pobeda imperativ budući da se sa prvim mestom u grupi obezbeđuje lakši žreb u nokaut fazi takmičenja, jer se izbegavaju timovi koji silaze iz Lige šampiona u Ligu Evrope.
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Конечно раскинат договорот со виолинистот. Ќе одел во Марсеј а можно било и Сабатини да оди во пакет
 

Kajgana Shop

На врв Bottom