Фан Клуб: Рома

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Конечно играме со професионална екипа од руска прва лига, Терек Грозни:D

Тие не го видоа голот, ама и Рома ништо не направи, 0-0 на полувреме, слабо :)
Da ne gledas nekoja druga utakmica, Roma vodi 1-0 na poluvreme, Perotti vo 41min so dobar gol od 16metri.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.843
Поени од реакции
8.689
Da ne gledas nekoja druga utakmica, Roma vodi 1-0 na poluvreme, Perotti vo 41min so dobar gol od 16metri.
Ејј :pos::pos::pos:

До 40та гледав и ги заборавив тие 5мин бидејќи се исклучи лап топот и си земав здраво за готово дека е 0-0 на полувреме:D:D:D ц ц ц :X3:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ADP

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Лобонт го продолжи договорот на уште 2 сезони а никој не спомна срам да ви е. Лобонт ни е најголемото засилување сезонава :)
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385

Не се будали да одат да ги дупчи во здрав мозок Лотито. :) Башка и со оградите на Јужната и Северната кривина. :)

Спалети најави дека гркот ќе останел, а покрај Начо уште еден ЦБ ќе се земал.
Се запнаа за Диавара, а мене играчот ми е мачка во вреќа. Да не испадне на крај Итурбе. Изгледа Паредес ќе си оди во Шалке. Мора да се најди уште еден шпиц. Само со Џеки напред не ја бива.
Жерсон мислам дека ќе биди откровение на сезоната.[DOUBLEPOST=1468995464][/DOUBLEPOST]П.С. Откако ќе се пензионира Лобонт во негова чест треба да го повлечат седиштето на клупата за резерви каде помина 8 години.
 
Последно уредено:
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Шчешни изгледа ќе биде наш голман и наредната сезона. Преговорите во завршна фаза биле и пречка било само платата, но може да дојде до договор наскоро. Голманската тројка за наредната сезона би требало да ја сочинуваат Шчешни, Алисон, Лобонт... Скорупски назад во Емполи и покрај тоа што го продолжи договорот со Рома до 2021...
Покрај Начо изгледа и Касерес ќе биде дел од Рома. Одбраната ни е некако матна. Мислам дека ќе мора десен бек да се земи... Флоренци не е лош, ама не му е природна позиција. Одбраната со Касерес ако дојде би изгледала вака: Флоренци, (Торосидис?), Манолас, Ридигер, ХХесус, Начо, Марио Руи, Емерсон Палмиери ... Нека запни Саба Бруно Перес да го донеси ... Ете им дадовме на тие дудуците торино 2 екстра играчи, нека не се прават паметни многу.
На средина почнаа да се решаваат равенки со непознати... Ќе видиме кој ќе биде Х од 30 милиони што треба да не засили пред квалификационото коло од ЛШ... Зенит понудиле за Паредес 20 милиони + бонуси и изгледа дека Рома ќе ја прифати нивната понуда и се чека на Паредес на кого имено ќе му давале плата од 4 мил. по сезона. Според шпекулациите средината би изгледала вака: Де Роси, Стротман, Раџа, Ванкер, Жерсон, Диавара и мистер Х од 30 милки. :)
Нападот со Ел Шарави, Пероти, Салах, Џеко, Тоти... мора уште еден шпиц да се земи или некој од младите да му се даде шанса. Садик изгледа во Болоња во дилот со Диавара. Понче во Хихон...
Шампионска младинска генерација да имаш, а да не му дадеш шанса на ниту едно дете е греота. Она Ди Ливио многу ќејф ми правеше ама тоа е.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.609
Поени од реакции
81.285
Она Ди Ливио многу ќејф ми правеше ама тоа е.
А детево Ди Ливио му е нешто роднина на Анџело Ди Ливио? Колку што знам Анџело е роден во Рим, ама никогаш не настапил за Рома (не му дале шанса, а бил во тимот), па потоа сме го потпишале ние и Фиорентина :)
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
А детево Ди Ливио му е нешто роднина на Анџело Ди Ливио? Колку што знам Анџело е роден во Рим, ама никогаш не настапил за Рома (не му дале шанса, а бил во тимот), па потоа сме го потпишале ние и Фиорентина :)
Не знам друже искрено... не сум слушнал да е поврзуван со Анџело, ама не се знае... Ќе расчепкам па ќе постирам ако најдам нешто. :)[DOUBLEPOST=1469097811][/DOUBLEPOST]
А детево Ди Ливио му е нешто роднина на Анџело Ди Ливио? Колку што знам Анџело е роден во Рим, ама никогаш не настапил за Рома (не му дале шанса, а бил во тимот), па потоа сме го потпишале ние и Фиорентина :)
Лажипедија вика дека татко му е Анџело ...
His father, Angelo was a famous full-back who played for Fiorentina, Juventus, and the Italy national team.

Инаку детево има потенцијал да биде идниот Де Роси ... Ама нашиве абдали се ќе го дадат на позајмици да се влечка и на крајот за кило семки ќе го продадат... Мене повеќе ќејф ми правеше од Понче и остали од младиве...

https://en.wikipedia.org/wiki/Lorenzo_Di_Livio
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Roma already have an agreement with Nacho from Real Madrid. Zidane just needs to give his ok with selling him #SkyItalia
 

Kajgana Shop

На врв Bottom