Фан Клуб: Рома

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.842
Поени од реакции
8.689
9-0 на полувреме:toe:

Џеко 4-ри гола:toe:

Хуан Хесус можеби е веќе пристигнат во Пинцоло, 2мил. позајмица со право на откуп за 8мил(y)

Сабатини се сретнал со агентот на Начо, 2мил со право за откуп од 11мил(y)

Со Манолас имаат проблеми со продолжување на договорот, ма да има договор до 2019г. а оваа година сигурно нема да го продадат ради клаузата според која 50% од парите одат за Олимпијакос(n)[DOUBLEPOST=1468449122][/DOUBLEPOST]


Со Хуан Хесус, се е официјално, пристигна во Пинцоло на подготовки со екипата.
2мил. позајмица и 8мил имаме право на откуп.
На оваа немаштија дилот е одлично склопен и од секогаш сум го поштувал овој момак, секогаш сум се прашувал зошто не беше форсиран да игра како централен бек во Интер, а го ставаа лев бек и ради немањето брзина патеше од брзи крила. Така ми се чини дека го уништија, а мислев со добра работа може да стане одличен штопер. Таа прилика ќе ја има сега во Рома, да видиме што ќе покаже и како ќе ја искористи :)
 
Последно уредено:
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Дали 3-4 утакмици се на се има изиграно лев бек.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.842
Поени од реакции
8.689
Па така се има погодено да го гледам вајда, а се гледа дека не е играч кој би можел бек да биде, има конституција за штопер и така треба константно да го играат..


Џонтра, еве ти 'Љајич ситуација' само со сменети улоги, колку што Адем имаше шанса лани да постигне нешто во Интер, истото го има сега Хесус :)

Јас пред време нема да тврдам ништо како ти лани што правеше, само ќе кажам дека има потенцијал за напредок да стане одличен штопер. Сепак сплет на околности се дали ќе успее во тоа :)
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Па така се има погодено да го гледам вајда, а се гледа дека не е играч кој би можел бек да биде, има конституција за штопер и така треба константно да го играат..


Џонтра, еве ти 'Љајич ситуација' само со сменети улоги, колку што Адем имаше шанса лани да постигне нешто во Интер, истото го има сега Хесус :)

Јас пред време нема да тврдам ништо како ти лани што правеше, само ќе кажам дека има потенцијал за напредок да стане одличен штопер. Сепак сплет на околности се дали ќе успее во тоа :)
Слична гага ситуација со тоа што за Адем можеше и поише пари да се извадат, за Хуан сепак ова е максимумот со оглед на тоа што беше резерва у Интер.
Како и да е, добар играч си доби Рома, да не се курчеше турчинот кај нас може и ќе ги трампаа глава за глава. Криво ми е за ХХ али јеби га, со среќа да си го користите и дај боже да не го откупите. :D
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.842
Поени од реакции
8.689
Не е лош договорот, го продадовме за 7,5мил но имаме право да си го вратиме наредните три лета кога сакаме, доколку тој експлодира овие 3 години да платиме за него 11-14мил. е смешна цифра, знаејќи дека веќе сме заработиле на него 7.5мил(y)

А и доколку не го откупиме после трите години а тој се шекне, била каде да го продадат 50% од парите за нас одат :)

Лани во мртвиот Хихон кој едвај опстана во лигата постигна 12-13 гола, сега во посериозна екипа која лани заврши 7-8 место ќе го видиме :)




AS Roma will also receive 50% of any future transfer fee should Sanabria, full name Arnaldo Antonio Sanabria Ayala, be sold by Betis.

“The deal also includes a clause whereby AS Roma can re-sign Sanabria at any time in the next three seasons. The buy-back fee is set at €11m for the first two seasons and €14.5m for the third season.”
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
После 2 недели аут оф спејс се враќам полн со ентузијазам и со голема желба да видам што сме испазариле и сл. И што ќе видам ... Сабатини почнал покемони да собира... Марио Руи, Хуан Хесус и сл. На другата страна Јувентус прави дрим тим... После она што се случи со Лестер во ПЛ лани може човек да се надева на чудо во фудбалот, ама со ваква разлика на квалитет помеѓу Рома и Јувентус не може да се каже дека правиме тим конкурентен на нив. Тие се далеку за цела лига.
Што се однесува до играчкиот кадар во Рома може да се каже дека нападот вака-така е арен, средината не е за машала... Де Роси, Наинголан, Стротман, Ванкер и сл. некако ми е топло-ладно. Зависи од Стротман колку ќе ја врати формата. Ако го имаме стариот од пред повредата ич не се грижам. Мора да се земи уште некој играч за средина... Одбраната е лоша. Мора ЦБ и десен. Не можи Флоре да го игра цело време таму. Мора да има ротации. Руи и Хесус никој не може да предвиди како ќе се покажат. За голмани сме ок мислам. И Војо да не дојди ќе Бидат Алисон, Скорупски и вечно третиот голман Лобонт. Како не му е мака да седи толку години на клупа не разбирам. Јас од Бт до Ск да седам на седиште сафра ме фаќа а овој мака си нема.
Сметам дека мора да го проба Итурбе на десен бек, глава клавам дека е измислен за таква позиција. :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.842
Поени од реакции
8.689
Итурбе е левак, да го проба лев бек, ќе кине:D

Btw, во средина го заборави Герсон, пријателската со нисколигашот не е мерило, ама се виде нешто посебно во играчот, иако е 18год.
Еве на пример Паредес беше лош и се гледа дека е лимитиран, 15мил за него се премија :)
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Итурбе е левак, да го проба лев бек, ќе кине:D

Btw, во средина го заборави Герсон, пријателската со нисколигашот не е мерило, ама се виде нешто посебно во играчот, иако е 18год.
Еве на пример Паредес беше лош и се гледа дека е лимитиран, 15мил за него се премија :)
И да знаеш дека го заборавив. :) Не ја гледав пријателската со нисколигашот, ама читам и дека протв Терек ќе ги нема бразилциве. Штета, а баш сакав да ги гледам.
Ајде ќе видиме понатаму. Ако имате распоред со пријателски за летово турете го на странава.
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Што читам на италијанските страници, Џеко се распукал, бил како нов на тренинзите, и поради тоа Мистерот го стопирал трансферот.Ќе не огрее ли сонце и Џеко да се врати у форма, на шансите лани што ги утна сигурно ќе имаше над 25 гола.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.842
Поени од реакции
8.689
И да знаеш дека го заборавив. :) Не ја гледав пријателската со нисколигашот, ама читам и дека протв Терек ќе ги нема бразилциве. Штета, а баш сакав да ги гледам.
Ајде ќе видиме понатаму. Ако имате распоред со пријателски за летово турете го на странава.
Зошто да ги нема бразилците?[DOUBLEPOST=1468751665][/DOUBLEPOST]Постојат огромни проблеми со Манолас:facepalm:
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Зошто да ги нема бразилците?[DOUBLEPOST=1468751665][/DOUBLEPOST]Постојат огромни проблеми со Манолас:facepalm:

Поради бирократски проблеми мораат да се вратат во Бразил на неколку дена, а Ванкер поради семејни проблеми ќе оди дома на неколку дена.
И јас читав нешто на нет дека има проблеми со Манолас, Челзи мелзи и остали глупости. Ако не му се игра нека фаќа патот, такви играчи пички не ни требаат.
Спалети екипа имаше со каде каде послаби играчи од овие и успех, бидејќи играа со срце, а не овие пичкиве лузерски за пари шо се дојдени и за трансфери во поголеми екипи. Никаква почит да се немало кон клубот. Ама и управата е крива, лупни му казна таму и ајт со здравје. Суспендирај го од тренинзи, курци палци нека седи на трибини 1 година.
Неделава изгледа ќе ни се приклучат двајца ови играчи. :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.842
Поени од реакции
8.689
Конечно играме со професионална екипа од руска прва лига, Терек Грозни:D

Тие не го видоа голот, ама и Рома ништо не направи, 0-0 на полувреме, слабо :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom