Фан Клуб: Рома

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.839
Поени од реакции
8.686
Како Де Роси ја доживува химната, а како останатите, има разлика:icon_lol:
Јас се си мислам дека последните 4-5 години Де Роси психички е ослабнат, му фали нешто:icon_mrgr:

 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.839
Поени од реакции
8.686
Кој не гледал фудбал во почетокот на новиот милениум ќе зборува за паненката на Пирло. Другите што гледале знаат што направи Тоти во полуфиналето на Евро 2000.
Еве една јака анегдота што се обелодени:

NA DANAŠNJI DAN:

Penal serija u polufinalu Evropskog prvenstva 2000. godine donela je majstoriju Frančeska Totija i zanimljivu anegdotu među italijanskim reprezentativcima.

–Franće moj, mene je strah – poverio se Luiđi Di Bjađo Totiju uoči serije penala.

–Kome kažeš! Pogledaj koliki je onaj van der Sar, majko moja. Ali ništa ne brini stari moj druže. Daću mu gol ‘kašikom’ – odgovorio je Frančesko Toti.

–Čime? Kašikom?! upitao ga je šokirani Di Bjađo, da bi se zatim umešao ‘glas razuma’ Paolo Maldini:

–Ti si lud! Uozbilji se. Ovo je polufinale Evropskog prvenstva!

–Da, znam. Zato ću to i da uradim – mirno je rekao ‘princ Rima’, prošao rukom kroz kosu i odlučno ‘krenuo ka ‘beloj tački’.

Ostalo je istorija…[DOUBLEPOST=1467236793][/DOUBLEPOST]
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Другари,
денес е 30.06.2016 год. Денес уефа ќе му ѕирне на палота во ќесето. Ако е сѐ таман, тогаш одиме јако.
До сега многу чудни потези. Не напуштија и ќе не напуштат во најава многу играчи. Некои од нив очекувано, а некои можеби неочекувано.
Од новите играчи официјално што се кај нас можеме да ги издвоиме Алисон и Жерсон.
А имиња со кои не поврзуваат има 100. И Сабатини не знае со кои склучил договор, а со кои не. Навистина чудно. ван дер Вил доаѓа во рим ручаат и си оди, се појавуваат разно, разни имиња, сега последно навоно со Забалета сме се договориле. За играчи од средина да не правам муабет. Не ги ни паметам веќе имињата со кои не поврзаа.
За нападот се шушкаат разни глупости, од Ибрахимовиќ, до размена Џеко за Икарди или Бака.(новинарите не можат да погодат точно, но сигурни се дека Милано-Рим ќе има размена на играчи)
Новопазарски меси денес изгледа ќе пали опинците или Милано или Торино, а затоа пак Рома се интересира на Тулуски меси.
Одбиена официјална понуда од Барса за Нура.
Зенит нуди за Паредес 15 милиони.
Рома ја одби понудата на Челзи за Раџа од 38 милиони.
Тотенхем и Бетис заинтересирани за Санабрија. Нудат околу 12-15 милиони.Рома размислува.
Кастан позајмен во Самп. Самп исто така се интересира за Шик, младиот Чех, кој сака да премине во Рома.
Фалке веројатно во Торино денес или утре.
Думбиа позајмен во Швајцарија.
Кеита, Маикон, Торо и Де Санктис заминуваат деновиве.
Учан си се врати назад во Турција. (криво ми е за детево, има потенцијал)
Мора да активираат некој од младиве. Има многу јаки таленти во младиве и во позајмениве и треба да им се даде шанса во припремите на некои од нив. Она детето Ди Ливио мене ме воодушевуваше. Би било штета да се откажуваме лесно од такви играчи. Или ако ги даваш таму налупај му клаузули за проценти или пеј бек предности, а не за тулумби да ги продаваш.
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Наводно Спалети сакал да го остави Џеко уште една сезона...јебао га Џеко
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.167
Поени од реакции
3.135
Ван Дер Вил беше во Рим пиеше кафе, ручаше, се изнагушија, исцунаја со кралот Сабатини за да денес потпише со Фенербахче :facepalm:
Ех мојата чудесна Рома...
Но затоа Рома го "договорила" Касерес како слободен играч на сметка на ВДВ.. Појак и појќе позиции покрива во одбраната ама ме плашат повредите негови..
Диње ака Астерикс се враќа во Париз па затоа Марио Руи скоро готов е од Емполи..
Рома мора уште еден дефанзивец да земе кој ќе му биде партнер на Манолас со оглед дека Рудигер ќе ни се врати во длабоката есен и прашањето е каков ќе се врати..
Кастан заминува на позајмица во Сампдорија да ја враќа формата..
Бруно Перес на свети никад ќе потпише за Рома но затоа Забалета е тука на чекање се додека Интер не ни го зграбчи.
Се поврзуваме со пола Европа од Пјаца, маца, Бадељ, Валеро, Вермален и остала багра но Спалети им кажал составот 90% да му биде спремен до 9јули што е и паметен потег.. А мислам дека по завршувањето на сезонава Спалети ќе не напушти со оглед дека тешки аматери се американциве и несериозни во поглед на титули..
Нека им ја дадат слободно од сеа на Јуве титулата ако вака останат работите..
 
Член од
16 јули 2014
Мислења
842
Поени од реакции
573
Ван Дер Вил беше во Рим пиеше кафе, ручаше, се изнагушија, исцунаја со кралот Сабатини за да денес потпише со Фенербахче :facepalm:
Ех мојата чудесна Рома...
Но затоа Рома го "договорила" Касерес како слободен играч на сметка на ВДВ.. Појак и појќе позиции покрива во одбраната ама ме плашат повредите негови..
Диње ака Астерикс се враќа во Париз па затоа Марио Руи скоро готов е од Емполи..
Рома мора уште еден дефанзивец да земе кој ќе му биде партнер на Манолас со оглед дека Рудигер ќе ни се врати во длабоката есен и прашањето е каков ќе се врати..
Кастан заминува на позајмица во Сампдорија да ја враќа формата..
Бруно Перес на свети никад ќе потпише за Рома но затоа Забалета е тука на чекање се додека Интер не ни го зграбчи.
Се поврзуваме со пола Европа од Пјаца, маца, Бадељ, Валеро, Вермален и остала багра но Спалети им кажал составот 90% да му биде спремен до 9јули што е и паметен потег.. А мислам дека по завршувањето на сезонава Спалети ќе не напушти со оглед дека тешки аматери се американциве и несериозни во поглед на титули..
Нека им ја дадат слободно од сеа на Јуве титулата ако вака останат работите..
I ovaa godina kje go jademe od Juve i toa so sigurnost. Kako sto bese jak, sega i se zacimentira so pojacuvanjata. Uste Benatija da go sobere i pisi propalo od sezonava.
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Нешто нови играчи, или управата на Рома си игра курташак ???
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.839
Поени од реакции
8.686
Имињата со кои не поврзуваат се катастрофа!! Го зимаме отпадо од Јуве(Касерес), а тие истиот го мењаат со Бенатија кој кај нас би бил прв штопер, а тие веќе ги имаат ББК, а ние сме моментално со Манолас, Зуканович и Рудигер повреден до октомври-ноември:facepalm:


Ќе биде тешка борбата за 3то место..
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.839
Поени од реакции
8.686
Марио Руи новиот лев бек на Рома, денес пристигна во Рим. Позајмица вредна 3мил и откуп за 6мил.[DOUBLEPOST=1467853093][/DOUBLEPOST]
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.054
Поени од реакции
3.836
Вермален скоро сигурно кај вас за 7-10 милиони. Тригодишен договор, плата 3,5 милиони.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.839
Поени од реакции
8.686
Дресовите и не се така лоши од позади :rolleyes:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom