Фан Клуб: Рома

Член од
23 јануари 2016
Мислења
110
Поени од реакции
80
(y)Ова е игра на тим со големи амбиции.Убава обмислена игра,нека продолжат само вака.
Forza Roma
 
Член од
16 јули 2014
Мислења
842
Поени од реакции
573
Прво полувреме екстра, второ притиснаа Саскуоло многу и почнаа да ја играат нивната претпознатлива игра. Добрата и подобрена одбрана се виде на дело. Цело второ полувреме скоро се играше на наш терен и успеавме да се одбраниме за разлика од предходно кога со само еден влез примавме одма гол. Како и да е зимскиве појачувања се покажаа како права ствар. Се надевам дека вака ќе продолжиме и понатака :)

FORZA ROMA
FORZA SPALETI
:)
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.172
Поени од реакции
3.143
Одлична победа!!! Па ова гостување е едно од нај незгодните во Италија а ние сме со цел плен!!!
Секоја чест за Лучо, ја дисциплинира играта, точно знае кој за каде е и го вади максимумот..
Јас искрено се плашев откако Де роси го напушти теренот и влезе Ѓомбер... Ѓомбер, Рудигер и Жуканович прв пат играат заедно и ете успеавме, можело луѓе!!
Мило ми е за голот на Салах, во вистински момент за тимот и за себе си да си ја врати самодовербата...
Пероти уште од времето во Севиља ми праел ќејф за потоа да се чудам како игра овој баш во Џенова???
Ок е да не го кревам одма во облаци ама дечкото ни 24 часа не е во Рома а изигра супер натпревар борбен и асистираше за Ел Шарави (y)
Ел Шарави пак одличен 2/2 исто и Жуканович одличен.
Со еден збор засилувањата добро се снаоѓаат за сега :)
Имавме среќа што Берарди промаши пенал на 0-1 иначе друга песна ќе беше со осоколениве..

Фараонска РОМАнтика :aplauz:
 
Член од
16 јули 2014
Мислења
842
Поени од реакции
573
Денес во Италијанските весници излезе муабет за работата и одлучувањето на Спалети односно неговиот однос со играчите и како знае да ја оправи и подигне самодовербата !

" U dnu strane se daje prostor i neobičnoj inicijativi Lučana Spaletija pred večerašnju utakmicu sa Sasuolom koji je tražio od svojih fudbalera da mu napišu svi 11 igrača koje bi oni izveli na teren stadiona u Ređo Emiliji:“Spaleti izmislio romanističku demokratiju“. "

FORZA ROMA
FORZA SPALETI
:)
 
Член од
16 јули 2014
Мислења
842
Поени од реакции
573
Абе не ја гледав, што го толку фалат Пероти??
Искрено, Најнголан , он, Шарафи и Пјанич изиграа екстра. Дечкото корнеше. Штета што не си ја гледал, особено првото полувреме :) Како да имаа магнет на нозете, милион подавања и да не речам 90% точни. Ги згазивме, но затоа дали второ се опуштија или пак овие притиснаа во нивен стил што резултираше на изедначена игра. Како и да е МНОГУ се осеќа појачувањата што се донесени.
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Абе не ја гледав, што го толку фалат Пероти??
Главен играч на терен, сите акции преку него одеа, пасови точни до самиот играч, едноставно изигра феноменално.[DOUBLEPOST=1454536778][/DOUBLEPOST]Секоја победа од 2-0 нека не потсетува на нив.Стефано и Кристиан, засекогаш во срцата на искрените Романисти.
 
Последно уредено од модератор:

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Со Самп немам гледано утакмица сигурно 3 години ако не и повеќе, или тогаш баш сум на роденден или на слава, а се во ноќни термини ја играт.Вечер на слава сум, па од вас чекам детале извештај од утакмицата, на вас верувам момци.
FORZA ROMA
FORZA SPALETI
 
Член од
16 јули 2014
Мислења
842
Поени од реакции
573
Ма да ти ебам играта, душата ми излезе, штовише што ја имав пишано. Морав на 5-7 мин. пред крај да ги повлечам со мала загуба ;) зошто срцево ќе ми излезеше :) Па недајбоже да ги оставев до крај со трите шанси што ги имаа Самдорија, имаше да ме носат на душа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom