Фан Клуб: Рома

Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
boom-shaka-lakka кога ќе ги дуваш свеќичките замисли си желба Руди да го шутнат од клубот
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.842
Поени од реакции
8.689
boom-shaka-lakka кога ќе ги дуваш свеќичките замисли си желба Руди да го шутнат од клубот
абе овој само извршители можат да ни го земат од клубо,ништо друго не помага :D
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Промена на лого, поделба на Curva Sud, останување на Руди, од денес па се дур не се сменат некој работи не ја гледам Рома.Не е ова мојата Рома, Рома за која навивам.
 
Член од
16 јули 2014
Мислења
842
Поени од реакции
573
Промена на лого, поделба на Curva Sud, останување на Руди, од денес па се дур не се сменат некој работи не ја гледам Рома.Не е ова мојата Рома, Рома за која навивам.
Ovaa Roma so onaa na Spaleti ima razlika kako bog i batine. Ama togas bea i drugi gazdi.

ROMA ROMA ROMA
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
За малку од готово вересија.
Не дека немавм шанси за повеќе голови, ама едноставно не смееме да си дозволиме онакви опуштања.
Играчите изиграа добро во глобала. Освен одбраната која што во континуитет не е на ниво на задачите. Значи освен од Фросиноне од останатите примивме гол. Манолас и Де Роси некако не се координираат и немаат можеби поддржка од средината.
Пјанич денеска искина. Жерва си искористи дел од шансите, иако можеше уште некој да турни. Флоренци топ.
Интересно е што добија шанса Учан, Емерсон Палмиери и Ѓомбер, ама со измените не се знаеше кој што игра Гарсија тактика. Колку само човекот не знае да процени каде да освежи и што да промени тоа е чудо.
И то...
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.842
Поени од реакции
8.689
швицарско сирење сме во одбрана..

а овој Жервињо све да му ебам слушна Гарсија ќе го бркат па почна да игра да му спасува гз, да му ја ебам тоа пистата на главата што ја има ..
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
швицарско сирење сме во одбрана..

а овој Жервињо све да му ебам слушна Гарсија ќе го бркат па почна да игра да му спасува гз, да му ја ебам тоа пистата на главата што ја има ..
:pos::pos:
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Маркињос - Бенатиа , кој штоперски тандем ќе го имавме, ауф ауф.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom