Фан Клуб: Рома

Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Уште е почеток поради тоа грешат, мене повеќе ме плаши слабата организација ама ќе биде...

Одбраната вака изигра солидно, освен голот што го примивме (Ромањоли задоцни) другото е ок.
Де Санктис добро брани и во двата натпревари.
Средината солидна. Учан некако го нема денес.
Нападот ни е стерилен без шпиц.
Нема да биде лошо Итурбе да го проба на десен бек, а Флоренци да го стави крило.
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.724
Поени од реакции
1.996
Одбраната вака изигра солидно, освен голот што го примивме (Ромањоли задоцни) другото е ок.
Де Санктис добро брани и во двата натпревари.
Средината солидна. Учан некако го нема денес.
Нападот ни е стерилен без шпиц.
Нема да биде лошо Итурбе да го проба на десен бек, а Флоренци да го стави крило.
Не зафркавај како сакаат не поминуваат... Одбраната според мене многу слабо денес... А, другото во право си... Еве сега ќе видиме второ полувреме гледам има доста замени ...[DOUBLEPOST=1437477136][/DOUBLEPOST]Холебас за Кол беше доктор по науки, а го продадоа за едно кило компири!!!??? До кога ќе чуваме вакви овчари како не го во тим не знам... Му пројде времето, не заигра лани, не знам за што воопшто зима плата! :mad::mad::mad:
 
Последно уредено:
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Кол ќе биде продаден.
Како и да е убава претстава денес. Јас сум задоволен во принцип од играта. Двата гола ги примивме по две грешки на одбраната.
Думбиа, Дестро, Кол аут.
Љајо ме изненади позитивно денес, ама знаеме со него каква е ситуацијата. Цело време игра топло - ладно.
Одлични припреми ќе бидат ова.
Се надевам согледаа каде сме најтенки.
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.724
Поени од реакции
1.996
Двата гола ги примивме по грешка на одбраната да, во право си но мора да нагласиме дека и ние двата гола ги додовме со шутеви од надвор од шеснаесетник, а исто така дека скоро една акција убава не направивме... Не дека не сум задоволен многу, меѓутоа во моментов со овој тим нема да бидеме ништо подобри од лани... Думбиа, Кол и Дестро мора, ама мора да бидат продадени макар и пари да дадеме ние само да ги избациме од тим... Фалке многу добро игра, супер појачување... Значи одбраната не е многу лоша, глобално Кол да се продаде таму да се земе Адриано лев бек, за десен бек не знам што да кажам имаме Торо, Мајкон и Флоренци... Голман иако Де Сантис не беше лош мора да се земе друг екстра голман, на Лобонт јас не би рачунал... Тоа е тоа... Љаич како што кажа денес беше добар, имаше желба да се докаже...
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Среќен роденден Magica Рома!
Сношти над 2000 навивачи се собрале на местото каде е основана Рома да го прослават нејзиниот роденден!
[DOUBLEPOST=1437560571][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
88 години Рома.Кое симболично значење го има само бројов :D:P.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.835
Поени од реакции
8.677
До вечер можно е веќе Салах да потпише за Рома, се шпекулира дека Саба понудил 0.5мил евра за позајмица и обврска наредното лето да се платат 20мил. евра.

И со Шчесни изгледа е готова работата, позајмица со право за откуп од 5мил евра

На прашањето дали би завршил во Рома, Стефан Јоветич одговорил негативно, но кажал дека Џеко е пред потпис со римјаните ..

Агентот на левиот бек на Барса, Адриано денеска јавно кажа дека неговиот клиент сака преселба во Рома, останува клубовите да се договорат, цената би била околу 5мил евра


Од прилика ова треба да бидат нашите нови засилувања за следната година и нормално доколку си оди Ромањоли нов штопер би купиле ..
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Зашто бе Шчезни кога Ромеро ви беше достапен за нуларица?
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Зашто бе Шчезни кога Ромеро ви беше достапен за нуларица?
:D
Ромеро ко што слушам сакал да седи резерва во Јунајтед и да збира пари. Шчезни мислам дека не е така лош избор.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.835
Поени од реакции
8.677
Оваа година нема да се инвестира во голман, Шчесни ако се покаже добро ќе си брани и ќе пробаат да го откупат, но доколку не брани на ниво, тука е Морган кој за живо чудо сеуште е одличен голман.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
:D
Ромеро ко што слушам сакал да седи резерва во Јунајтед и да збира пари. Шчезни мислам дека не е така лош избор.
Не не реков дека е лош Шчезни, баш напротив.Него Ромеро баш ми одговараше за голман на Рома. Не знам зашто. :D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Мене не ми е јасно оти рома не тргна по Нето?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom