Фан Клуб: Рома

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.077
Поени од реакции
16.248
Вистина е ова...? :eek:

Дали лекарот ја дал оваа информација во медиумите?

Former Roma doctor Mario Brozzi sees ‘no way out’ for Kevin Strootman after his injury, and speculates the player's surgery 'did not go perfectly'.

The Dutch midfielder suffered ligament damage a year ago, requiring surgery that kept him out of the World Cup and most of the first half of the Giallorossi’s season.

A follow-up issue on the joint forced the 25-year-old into surgery in January and, with no recovery date in place, one former club doctor has offered a pessimistic analysis.

“My impression is that the surgery on Strootman's ligament did not go perfectly,” Brozzi has told La Partita Perfetta on Gold TV.

“I don't know what happened to his knee, but his Cyclops syndrome results from a problem in the ligament's position.

The cartilaginous damage is determined by the extensive deficit.

“Now, if this is the situation, I see no way out.


“But it's not up to me to say whether further surgery is needed.

“When I was in Rome, the only surgery we performed outside Trigoria was for [former striker Vincenzo] Montella, who went to Switzerland.”

Strootman's operation was performed in Holland, a fact which Brozzi interpreted as a bad omen.

“When everybody starts going away, it means that nobody's going to be cured anymore.”
[DOUBLEPOST=1424760339][/DOUBLEPOST]
Како што разбрав рекоа дека првата операција не била како што треба но со втората ќе се среди се. Според мене ова се само новинарски глупости. Како прво докторот не смее да зборува јавно за состојбата на играчот без дозвола на играчот и клубот.
Следниве 3 меча се клучни за Гарсија, или ќе покаже дека има јајца и ќе не извлече од срањево или ја губи поддршката од сите навивачи па пак ќе има протести пред Тригорија како што ми гледа мене. Гледам навивачите почнале дури да ја губат довербата во Сабатини. Како и да е не чека уште еден жежок период.
Бивши доктор, и кажа само сценарио 'шта би било кад би било' т.е. едно од можните сценарија а не потврди.
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Утре со Феенорд мора да дадеме 2 гола бидејќи како тргнало а играме нерешени само , таман со 2-2 да поминеме.Иако ако ова со Строт се потврди ќе има мал притисок врз играчите.Виолинисту изненади утре
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Утре со Феенорд мора да дадеме 2 гола бидејќи како тргнало а играме нерешени само , таман со 2-2 да поминеме.Иако ако ова со Строт се потврди ќе има мал притисок врз играчите.Виолинисту изненади утре

Брат да си ибиш векот од умот ме изваде мислев среда е денес.
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Брат да си ибиш векот од умот ме изваде мислев среда е денес.
Кога ја чекаш утакмицата ги бркаш деновите ебате.Ај вчера излезе по моето ги тепавме Ајакс младинците сега утре Феенорд и таман одличен двобој со холандиските екипички.
 
Последно уредено:

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.816
Поени од реакции
8.651
Мило ми е што ги тепавме ова гнасите. Буквално се е гнасно во овој клуб, од управа, играчи па се до навивачи. Се запалија како млади мајмуни и публиката и играчите, па кога видоа дека не иде почнаа да тепат и да се жалат.. а можат само да жалат за пропуштената шанса да ја тепаат оваа Рома која е во страшно лоша форма, а тоа што ваква Рома ги мина покажува колку слаб клуб се и недоквакан противник..
За нас шти да кажам, многу лоши, во одбрана како аматери, Јанга и Манолас никогаш нема да имаат добро партнерство, Де Роси игра криминално во последно време, Љаја стандсрт си игра добро, Жерва полека фаќа ритам, Капитенот како да е 30години,а не 40,секоја му чест, Пјанич сеуште изиграва принцеза и не игра каки што треба.. И така..

Добро дојде оваа победа, да ја дигнеме самодовербата пред дербито со клубот од Северна Италија..
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.816
Поени од реакции
8.651
Брее Фиорентина, понеатрактавно здравје:facepalm: мислам со кој и да беше италијански проривник ќе го сметав за неатрактивно, можеби со Интер ќе имаше некој подобар шмек:rolleyes:
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Ќе биде интересно со Фиорентина да видиме дали пак ќе ме ебава другар ми или јас ќе го дупчам него :D:D
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.501
Поени од реакции
80.590
Ќе биде интересно со Фиорентина да видиме дали пак ќе ме ебава другар ми или јас ќе го дупчам него :D:D
Како и да е, важно ќе падне добар секс :icon_mrgr:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.816
Поени од реакции
8.651
погледнете го насловот:
De Kuip - you can't win in this stadium AS Roma
:pos::pos::pos:
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.148
Поени од реакции
3.101
1 Mart Inter - Fiorentina ( Seria A )
5 Mart juventus - Fiorentina ( Cup )
9 Mart lazio - Fiorentina ( Seria A )
12 Mart Fiorentina - ROMA ( LE )
15 Mart Fiorentina - Milan ( Seria A )
19 Mart ROMA - Fiorentina ( LE )

Nema opravduvanja ovoj zgusnat raspored na Viola mora da se iskoristi !
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.077
Поени од реакции
16.248
Кога веќе ја ставаш Кристинчето бар ја стави у дрес на Јуве ебаго не вака
ете бе подолу носи дресче :D Мене без облека на неа мие поубава али ај :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom