Фан Клуб: Рома

Член од
22 јануари 2005
Мислења
1.644
Поени од реакции
1.677
@RomanistaRIM нема многу да навлезам во дискусија, само во претходни логоа ја немало волчицата, или фонтот, или се истакнувало дека Рома е формирана 1927 г. (кога славеше Рома 80 години од постоење, се бунеше против претходната управа?)

1930

1960

2007
[DOUBLEPOST=1419099972][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:
Член од
22 јануари 2005
Мислења
1.644
Поени од реакции
1.677
Без разлика како ќе заврши утакмицава, играта е разочарувачка. Маикон изгледа како да истрчал два маратони.
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
OЧОБОЛ! :kafence:
Значи заборавете скудето. Со ваква игра не само што тешко до скудето, туку и не го заслужуваме. Па ланската Рома за оваа е Бразил.
И не сакам веќе скудето зборот да се спомене тука. (ќе барам банирање) :ban:
Скудето :popce:
Се изнервирав како пораз да е.
Маикон со оние негови лежарни потези ништо не направи. Па тој шо го смена дабетер. :uzi:
Од грци лепче не јадиме ние. :)
Жервињо шо промаши уфффф. :shook:
Милан и Интер дефинитивно ги имаат најјаките голмани во лигава :) :anco:
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
1.644
Поени од реакции
1.677
Газиме бе.* :uzi:

Добро е што нас ни поминаа најтешките утакмици за сезонава, на гости кај Јуве и кај Наполи. Јувентус треба допрва да игра на Олимпико и Сан Паоло.


*ако се појачаме зимава
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.092
Поени од реакции
16.290
Овај месец стално бил критичен за тимовите во трка за скудето и титула во секоја лига до пред 1 недела по 3 утакмици неделно играја плус репрезентации нормално е да има лоша игра....
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.160
Поени од реакции
3.119
A Garcia ,Garcia..... Fala ti za sve ama bas si uporen so taja tvoja formacija bez klasicen spic...Sto ku*ac im e i na nasive so odbiraat vakvi treneri koi ne preferiraat igra so shpic ?
Edno ke kazam neka atakuvaat na Evropa Liga , dodeka vo Italija neka tepaat kolku da bidemo 2-ri..Juventus ne go stigame godinava a so vakov pristap ni dogodina ! Juventus ne ti kiksa povece osven onamu kaj Napoli i vo Genova kaj Sampdoria i eve gostuvanje imaat kaj nas ! A nie treba da bideme superiorni i sve da mlatime so red,sto e nevozmozno ! Imam uste 1000 zborovi so mi lezat na srce da gi pisam ali utre mozda idem da spiem utre sum 1 smena ..pozdrav Romanisti !
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
1.644
Поени од реакции
1.677
Не дека заслуживме нешто повеќе, ама сепак...

 
C

Creating.

Гостин
Се повеќе ме изненадуваат резултатите. Се покажува дека не секогаш целта ги оправдува средствата. Не е страшно и нерешено, но знаеме каква е таа трка со Јувентус и колку на крај ќе значат овие нерешени со Сасуоло и Милан.
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Кога реков Руди чао вие со братчето од Јуве ме правивте луд.Дечки јас за жал сум 3 месеца пред вас кога се работи за играта на клубот така да сакаме скудето Руди аут.Е сега пак ако ме нападнете за тоа мислење е само од инат.
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
А еве кој би го зеле место Руди за да освоиме скудето?
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
1.644
Поени од реакции
1.677
Вчера и јас ја барав кривицата кај Руди и сигурно има голем удел, ама не е крив Руди што Жервињо не може да погоди од 2 метра, што бековите не можат да испратат добар центаршут, или што Милан играа ракомет во шенаесетик во два наврати несанкционирано. Како што реков Руди направи некои грешки, ама и тимот делуваше уморно и незаинтересирано.

За пофалба беа штоперите - Мапу, и особено Манолас изиграа перфектна партија.

А еве кој би го зеле место Руди за да освоиме скудето?
Мацари е слободен. :свиркам:
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
А еве кој би го зеле место Руди за да освоиме скудето?
ЛУЧИЈАНО СПАЛЕТИ. Келавкото за овој е доктор на науки со 3 пати послаба екипа од оваа у 2 пати појако калчо трескаше се живо и диво е у ЛШ ако тргнеме Олд Трафорд правеше рации на сите стадиони ги маваше Челзи Реал Баерн а овој вашиот еден половичен Сити неможе на олипмико гол да им даде.
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
ЛУЧИЈАНО СПАЛЕТИ. Келавкото за овој е доктор на науки со 3 пати послаба екипа од оваа у 2 пати појако калчо трескаше се живо и диво е у ЛШ ако тргнеме Олд Трафорд правеше рации на сите стадиони ги маваше Челзи Реал Баерн а овој вашиот еден половичен Сити неможе на олипмико гол да им даде.
И тој к.. ќе свитка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom