Фан Клуб: Рома

Член од
11 јули 2011
Мислења
1.725
Поени од реакции
1.997
Ептен слабо се залагаат нашиве... Не знам што е работава, ама многу им е падната самодовербата... Се надевам ќе дадат уште еден гол до крај... Па и не е се така изгубено, во група во ЛШ се втори, во првенство се втори и ако вака останат работите само еден бод позади Јувентус... Не смее да се случи истото од лани... Сега мора да бидат најјаки и да покажат дека имаме квалитет за титула...[DOUBLEPOST=1414617952][/DOUBLEPOST]ДАНИЕЛЕЕЕЕЕЕ ... После долго време... Ајде мајсторе ова беше моментот... Во сабота идеме на победа против Наполи !!!
 
Последно уредено:
Член од
16 јули 2014
Мислења
842
Поени од реакции
573
Ептен слабо се залагаат нашиве... Не знам што е работава, ама многу им е падната самодовербата... Се надевам ќе дадат уште еден гол до крај... Па и не е се така изгубено, во група во ЛШ се втори, во првенство се втори и ако вака останат работите само еден бод позади Јувентус... Не смее да се случи истото од лани... Сега мора да бидат најјаки и да покажат дека имаме квалитет за титула...
Dobro be decki, svatete gi i niv malce. Nemaat potreba na svoj teren da se zamaraat so Cezena koga sega na 1.11.14 igraat vo gosti so nezgodnite Napoli a odma posle toa na 5.11.14 isto mu gostuvame na Baern vo L.S. Taka da nemoraat da se napregnuvaat mnogu mnogu. TAMAN E :)
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Не е чудно што им е падната самодовербата. После кражбата од натпреварот со Јуве и дебаклот со Баерн се очекуваше вакво нешто. Е сега мора сите да поработат колку што е можно побрзо да се вратат.
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.725
Поени од реакции
1.997
Dobro be decki, svatete gi i niv malce. Nemaat potreba na svoj teren da se zamaraat so Cezena koga sega na 1.11.14 igraat vo gosti so nezgodnite Napoli a odma posle toa na 5.11.14 isto mu gostuvame na Baern vo L.S. Taka da nemoraat da se napregnuvaat mnogu mnogu. TAMAN E :)
Не е таман пошто имавме многу искуства каде што примале некој глуп гол и на крај да нема победа... Сега моментално се е таман !!! Тоа е тоа... Што убаво личи ...

ПОЗДРАВ РОМАНИСТИ!!!
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Матиа го вади максимумот од сите реков јас у пост пред тоа :D:D:D:D:D
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.179
Поени од реакции
3.153
^ Samo poradi tebe ke sakam Destro da go prodadat najseriozno ova..
Zadovolen sum od rezultatot no ne i od igrata..
Katastrofa bez zar i bez zalaganje..Pa sto ako e protivnik Cezena ?? Lani vo nekolku navrati smrznuvavme vo 94 min ,ne smeeme toa da si go dozvolime i godinava dokolku vekje se borime za titula !! Ke recete abe imame sledna sreda natprevar so Bayern !!! Pa sto ?? Neli prioritet ni e Seria A ??? Ako ne mislat da se zalagaat fino lepo mr. Rudi neka gi stava Ucan i ostali pa da vidime dali nema da trcaat i da si ja koristat svojata sansa..Se nadevam na ubava i pametna igra kaj Napoli vo sabota od 15 h !!!!
Forza Roma !
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Искрено и мене ме загрижува играта, ама пак ќе кажам тоа е очекувано после сѐ што се случи. Мислам на Јуве и Баерн, а тука ќе го ставам и проблемот со повредени играчи.
Што се однесува до Дестро, дечкото е гол играч. И од него се бара да постигнува голови, односно максимално да си ја искористи секоја шанса. Јас искрено сум да се донеси уште еден шпиц на место на Боро. И онака лапа мн. пари а не игра.
Друга работа мислам дека натпреварот со Наполи ни е исклучително важен од еден аспект - тука ќе ја подигнеме самодовербата за во иднина, која и со вчерашниот ден, со победата над Чезена и киксот на Јуве сметам дека им се вратила до одредена мера.
Како и да е мора да се победи во Неапол.
Наполи имаат добар напад ама слаби се во одбрана. Многу лесни голови примаат. Се надевам дека нема да постигнат ниеден против нас. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom