Фан Клуб: Рома

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.097
Поени од реакции
16.293
Наводно Шакири е забележан во Монако :свиркам:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.097
Поени од реакции
16.293

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.843
Поени од реакции
8.691
Го зрешил возот Итурбе покасно ќе му текни :D, него мајтап на страна сериозно ова
Кога е Шакири во прашање, среќен сум ради фактот што Рома покажува финансиска моќ, покрај земањето на Итурбе го меркаат него, значи не завршил пазарот. Доколку не биде Шакири ќе биде некој сличен, плус не ми се свиѓа што ќе лупнат пари на уште еден млад играч(а не е шпиц), така да доколку Шакири отиде во Монако, нема да биде крај на светот.
Јас последно нешто што знам е тоа дека Рома доколку би го продала Љајич во состојба е да го купи Шакири
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.097
Поени од реакции
16.293
Кога е Шакири во прашање, среќен сум ради фактот што Рома покажува финансиска моќ, покрај земањето на Итурбе го меркаат него, значи не завршил пазарот. Доколку не биде Шакири ќе биде некој сличен, плус не ми се свиѓа што ќе лупнат пари на уште еден млад играч(а не е шпиц), така да доколку Шакири отиде во Монако, нема да биде крај на светот.
Јас последно нешто што знам е тоа дека Рома доколку би го продала Љајич во состојба е да го купи Шакири
Алегри го пуштил ПАратичи да го мерка Љајич :)
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.966
Поени од реакции
2.876
Мислам дека сезонава ќе биде главен конкурент на Јувентус за скудетото. Нема да биде тскс лесно како минататс сезона. Рома не штеди пари за засилувања исто како и минатото лето така и сега, додека нашиве се ценкаат за 1-2 милиони, додавајќи ка оставката на Мистерот и доаѓањето на инвалидот Алегри оваа сезона ќе биде грчевито до самиот крај што не би ме изненадило доколку и Рома го лапне скудетото.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.097
Поени од реакции
16.293
Мислам дека сезонава ќе биде главен конкурент на Јувентус за скудетото. Нема да биде тскс лесно како минататс сезона. Рома не штеди пари за засилувања исто како и минатото лето така и сега, додека нашиве се ценкаат за 1-2 милиони, додавајќи ка оставката на Мистерот и доаѓањето на инвалидот Алегри оваа сезона ќе биде грчевито до самиот крај што не би ме изненадило доколку и Рома го лапне скудетото.
Дајте бе луѓе олабајте малце со Алегри оставете човекот нека покажи што има да понуди па да му судиме. И плус сеуште трансфер пазарот не е завршен и нормално дека Рома ќе биди главен конкурент да бидам искрен моментално сметам дека се и фаворити.[DOUBLEPOST=1406045020][/DOUBLEPOST]И ние се смешавме во трката за Шакири според ЏДМ
 
Последно уредено:
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
[DOUBLEPOST=1406045020][/DOUBLEPOST]И ние се смешавме во трката за Шакири според ЏДМ[/quote]


За вас читав уште пред 10 дена дека сте заинтересирани сериозно за Шакири. Уште една битка за играч водиме. :)
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
1.644
Поени од реакции
1.677
Официјално - вториот дрес



Неофицијално - третиот дрес



не е мерило што "легендата" му направил на Интер последниве 3 години зошто сме очајни до крај. Иначе мојата почит Тоти ја изгуби која се изглупира против Балотели..
Не можеш да изгубиш почит за човек со 20-годишна кариера од еден момент на афект и нервоза. Во толку години играње секој ќе направи некоја грешка.

И Зидан направи глупост, па не можам да речам дека изгубив почит спрема него. Се гледа дека е ОК човек надвор од теренот, донира пари, отвора школи за фудбал, а и на терен беше фер и еден од најдобрите играчи.

Кантона тепаше навивачи на терен, па е легенда во Јунајтед.

Со еден момент на нервоза не се оцрнува таква кариера.
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
ОНе можеш да изгубиш почит за човек со 20-годишна кариера од еден момент на афект и нервоза. Во толку години играње секој ќе направи некоја грешка.

И Зидан направи глупост, па не можам да речам дека изгубив почит спрема него. Се гледа дека е ОК човек надвор од теренот, донира пари, отвора школи за фудбал, а и на терен беше фер и еден од најдобрите играчи.

Кантона тепаше навивачи на терен, па е легенда во Јунајтед.

Со еден момент на нервоза не се оцрнува таква кариера.
Имав почит кон Тоти од секогаш, ама не како што имам кон Малдини и Дел Пиеро. На таква легенда како Тоти не му доликува такво однесување. Зидан се шеташе низ неколку клуба, за разлика од италјанциве.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.843
Поени од реакции
8.691
Најди ја утакмицата со Мексес кога плачеше од "среќа" :LOL::LOL::LOL:
Зошто го вртиш муабетот, требаше нешто од Тоти да најдам :icon_lol: сакаш она кога цел Меаца му ракоплескаше ? :cool:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom