Фан Клуб: Рома

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.816
Поени од реакции
8.648
^дај боже да го земеме Бензема па наредната година ќе ве потсетам на овој разговор:P[DOUBLEPOST=1396554342][/DOUBLEPOST]за утакмицата со Парма само едно нешто ќе кажам, Родриго Таде, ЛЕГЕНДА:cuc:[DOUBLEPOST=1396557239][/DOUBLEPOST]Сантон сакал да оди во Рома, останува клубовите да се дговорат ..
агентот на Учан уште еднаш изјавува како Рома би ила одлична дестинација за неговиот клиент
 
Последно уредено:

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.816
Поени од реакции
8.648
Нема вакво нешто во никој тим, истото важи и за Даниеле ..


Кога го прашаа Тоти зашто го одби Реал Мадрид во 2006та одговори:

"Во училиште не учеа дека фамилијата е најважна за човекот. Рома е мојата фамилија. Дали сте слушнале некогаш некој да ги напушти своите сиромашни родители и да оди да живее со богати странци?"
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.816
Поени од реакции
8.648
Освен онаа победа од 0-3 која ја добивме службено, Рома на Сардинија нема од 1995:confused:
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.147
Поени од реакции
3.098
Vreme e mislam 19-godisniot post da se prekine...Ama i ova gostuvanje ne e na Sardinija be lugje ,neli igraat vo Trst ?
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.816
Поени од реакции
8.648
Со Руди сега се можно:pipi:[DOUBLEPOST=1396810959][/DOUBLEPOST]Искрено не се надевав дека вака ќе влеземе во форма на крајот на годината, во глава ми се моташе пад во форма и треперење до последен момент за 2-рото место .. се е тоа заслуга на Руди, одлично ги мотивира и секогаш пред натпреварот наоѓа "голема причина" ради која мора да тепаат, тоа го прави одлично .. не бевме победиле 19 години, конечно ја срушивме таа традиција, играта ни беше како во првите 10 кола кога тепавме, брз гол, а потоа со посед на топка, контрола на играта и при некој напад на противникот фаќање на контра напад и добивање на утакмицата. Ме изнервира Де Санктис, изиграва фраер у 90-та ја држе топката па после немаше кај да ја изибие па дај му ја на противничкиот играч, будала, ми ја расипа радоста.

Сега со Аталанта ќе ги нема и Дестро и Флоренци, но тука се Тоти,Жервињо и Љајич(упп, каков Љајич, Бастос мислев) .. навистина незнам што е работа има ли некој проблем со Љајич ама никако да добие шанса, на сметка на тоа го гледам Мишел Бастос, фудбалер со поминат рок ... Адем на лето 90% заминува, Гарсија дури и спомна дека не му се свиѓало кога против Наполи влезе како замена одморен, а не помогна во дефанзива при постигнувањето на голот на Калехон, од тогаш изгледа нема ни заиграно ..[DOUBLEPOST=1396811342][/DOUBLEPOST]и заборавив да го пофалам Наинголан, комплетно го замени Стротман, игра на висо ниво, одличен е, подеднакво добар во дефанзива и офанзива, секоја често.
И можам да кажам дека имаме најдобри контра напади во цела Европа !!
 
Последно уредено:

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.867
Destro naredni 4 utakmici ne igra, edna radi zuti suspenzija, ostali 3 poradi nekoj duel so Astori, samo naslov vidov i podnaslov, me mrzese da citam sto tocno se desilo, vie valjda ste videle.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.816
Поени од реакции
8.648
Destro naredni 4 utakmici ne igra, edna radi zuti suspenzija, ostali 3 poradi nekoj duel so Astori, samo naslov vidov i podnaslov, me mrzese da citam sto tocno se desilo, vie valjda ste videle.
Па го удри Астори со раката, неможам да кажам каква намера имал, ама по натпреварот испаднале од стадионот двајцата прегрнати, Дестро изјави дека со Астори се знаеле од порано и биле добри пријатели, ама ете си доби суспензија, а јас такви удари во просек гледам по еден преку една утакмица, еве вчера Киелини слично удри играч на Ливорно, ама ич не ме интересира дали ќе го казнат, криво ми е само што Дестро ќе има помала шанса да му се наметне на Прандели, баш сега кога игра одлично.[DOUBLEPOST=1396968488][/DOUBLEPOST]Бенатија ќе го нема околу 1 месец ради повреда, нека одмори човекот, ем да видиме што може Толои, дали има квалитет, а и по суспензијата на Дестро ќе има простор за Љајич и можеби последна шанса да се испере пред Гарсија
 
Последно уредено:
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Ако се прашувам јас, ич нека не оди во Бразил, ни Дестро, ни Де Роси ни Флоренци никој. Тури им пепел на италијанската федерација! Шо ги е*еш!Нека си ги соберат домашните миленичиња нека си ги земат да ги прошетаат низ Бразил. Море да дај Господ од сите да го кркат петелот.
Не отепаа од казни, празни трибини, овај толку казнет, другиот онолку казнет, пари, едно, друго. Па нека одат во 3 п*чке материне. :mad:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.816
Поени од реакции
8.648
Само здравје, на лето да се задржат главните играчи и да се донесат класа засилувања, нема никакви суспензии да не спречат да бидеме на врвот.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.816
Поени од реакции
8.648
Денес наводно Сабатини стапил во контакт со агентот на Џексон Мартинез, се вели доколку се договорат личните услови, се спремаат 28мил за Порто
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Денес наводно Сабатини стапил во контакт со агентот на Џексон Мартинез, се вели доколку се договорат личните услови, се спремаат 28мил за Порто
Ме бендисува шо се споменуваат искусни, пробани фудбалери од врвна класа :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom