Фан Клуб:Реал Сосиедад

Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Темава ја иам отворено од стариот профил кога бев млад и зелен...Сеа сум само зелен, па ај малце да ја живнеме...

Ланската сезона Сосиедад завршија на 12та позиција во Ла Лига, што за мене и не беше некој успех...Годинава очекувам барем топ 10, но секако оваа сезона ќе биде уште потешка и од прошлата.

Состав за 2015/2016

Голмани:
Ander Bardaji
Geronimo Rulli

Enaut Zubikarai

Одбрана:
Ansotegi
Gaztanaga

Diego Reyes
Liassine Cadamuro
Ibarbia
Carlos Martinez
Inaki Urkizu
Yuri
De La Bella
Mikel Gonzales
Inigo Martinez
Raul Navas
Zaldua

Средина:

Bergara
Castro
Iriondo
Ruben Pardo
Rodrigues
Bruma
Capilla
Granero
Oiratzun
Xabi Prieto
Alejandro Sanz
Zurutuza

Напад:

Agirettxe
David Concha
Carlos Vela
Canales
Jonathas


Оваа сезона како нови играчи дојдоа оние кои се означени со црвено.

Она што најмногу радува е тоа што останаа оние позвучни имиња кои повторно ќе го сочинуваат костурот на тимот како Гранеро, Вела и Прието.

Ајде да видам сеа дали има некој ватрен навијач на Сосиедад, или пак барем некој на кој што му се симпатични као тим (ко мене на пример).
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Ајде да видам сеа дали има некој ватрен навијач на Сосиедад, или пак барем некој на кој што му се симпатични као тим (ко мене на пример).
Секој што го има гледано Реал Сосиедад, барем на highlights, е негов фан. Секој друг тим за него е од второстепено значење.

Оваа година очекувам Сосиедад да се прошета до двојната круна.
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Секој што го има гледано Реал Сосиедад, барем на highlights, е негов фан. Секој друг тим за него е од второстепено значење.

Оваа година очекувам Сосиедад да се прошета до двојната круна.
Еве барем и ти имаш брат кај да се испукаш...Viva Sociedad :D ПС:За инает на Меси и Роландо!
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Прва утакмица на гости кај Ла Коруња, противник кој историски гледано му одговара на Сосиедад.

Досега имаат одиграно 11 натпревари во Ла Лига. Сосиедад има позитивен скор со 5 победи, 3 нерешени и 3 порази.
Сосиедад на овие натпревари има постигнато 12 погодоци, а има примено 8.

Годинава Ла Коруња и не се некој тим кој што се очекува да изненади, па добро би било да се отвори сезоната со победа на гости.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom