Фан Клуб:Реал Сосиедад

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Епа си го шитна Венгер, и сеа типот игра ко луд во Сосиедад.
Море и кај нас какви голчиња имаше дечкото.. најдобрите лобчиња ги умее :)
Сепак да не би бил продаден би бил во засена на Санти/Волкот и слични кои пред играле и би играле.
Така да не ми е криво што си успеа, напротив многу ми е кеиф
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Вчера само 1:1
Добро, штета е, ама тоа им се случува и на најдобрите екипи од Примера (а само една е таква, се останато е просек, вкупно 19 екипи). Но, здрави и живи, атакуваме на конечен скор 37 1 0 на крај од сезона, што воопшто нема да биде изненадување, кога се знае што е и кој е Сосиедад!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
честитки до членот Малколм, иако требаше за Рамазан ваков поклон но тоа е што е, победите не бираат празници.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Фала Ви. Го гледав прее паралелно, со Селтик. Задоволен сум што влезе тимот во групи. Сфаќам, уште позадоволни се оние кои имаат свој омилен тим во Лш, бидејќи после (ваљда) 9-10 години, конечно ЛШ доби на квалитет. Не е мала работа најдобриот тим во Кумовата Слама да игра во исто натпреварување со нечиј омилен тим.

Ваљда слават и во Лион, задоволни што испаднаа од најдобрите, без да примат бар 10 гола, како што и скептиците од Сан Себастијан очекуваа.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Да не има некои информации дека Јунајтед се повлекле од ЛШ после дознавањето дека се во група со вас ?
Сеедно им е, во секој случај губат. Ама нека гледаат од Лион, нека учат, уште тие слават низ улиците, оти изгубија од Сосиедад, а тоа ти е исто ко да тепаш, со било кој друг тим, кој не е Сосиедад = просечен.
Malcolm van den Сабаховић колку мерак и возбуда ти се направи на душата човече, можам да замислам...
Па да, се поклопија работите. Конечно ќе види manUre што е ногомет :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom