Фан Клуб:Реал Сосиедад

M

MrzaRules

Гостин
На последните прт меѓусебни натпревари овие две екипи имаат по две победи и еден натпревар завршил нерешено. На последните пет натпревари во Примера, Сосиедад има три победи и две нерешени, што значи дека е во добра серија без пораз, а од друга страна Бетис на последните пет натпревари во Примера има една победа, три изгубени и едно реми.

Според мене, после Реал-Барселона, овој натпревар може да се прогласи за дерби на колото, кој ќе заврши со победа на Сосиедад.

Еве еден поздрав од мене до Eric J. Biafranić , може ќе ми љубомориш ама шо да праам :D
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Еве еден поздрав од мене до Eric J. Biafranić , може ќе ми љубомориш ама шо да праам :D
:mad:

Ју лаки бастр'д. Имаш „дел“ од најграндиозниот, префинет, величествен и единствен тим во Сончевиот систем, Реал Сосиедад!

Be proud, son, be very proud! :)
 
M

MrzaRules

Гостин
Реал Сосиедад-Бетис 3:3
Гостите имаа предност од 0:2 со головите на Молина во 30. и Пабон во 49. минута, но Сосиедад успеа не само да се врати, туку и да направи целосен пресврт на резултатот. Вела во 51. минута намали на 1:2, во 56. минута Мартинез израмни на 2:2, а во 62. минута Прието донесе предност на Сосиедад од 3:2 со голот од пенал. Радоста на домашните не траеше долго бидејќи Пабон со својот втор гол на натпреварот во 66. минута ги постави конечните 3:3.

До крајот на натпреварот и двата тима имаа неколку шанси за гол, но резултатот сепак остана непроменет. На табелата, Сосиедад остана на шестата позиција со 41 бод, додека Бетис е седми со 40 бодови. Следното коло Реал Сосиедад го очекува тешко гостување кај Атлетико Мадрид.

пинг Eric J. Biafranić
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Не сакав да пишам ништо по големото разочарување. Не знам како можеше најсилниот тим на планетата да прими дури три гола од просечен тим (такви се 19 тима во Примера). Не знам, ама се надевам дека вакво нешто нема да се случи во иднина.

Се надевам дека атакот на титулата продолжува, па да се надеваме дека ке ги нанижеме сите победи до крајот на првенството.

Мислам дека Атлетико Мадрид, во споредба со СОСИЕДАД е шега тим, така да, три лесни бода следново коло.
 
M

MrzaRules

Гостин
Атлетико Мадрид - Реал Сосиедад 0-1 :vozbud::drk: Победа со голот на Чави Прието во 53. минута на асистенција од Гризман. Со оваа победа Сосиедад се искачи на петтата позиција со 44 освоени бодови колку што има и четвртопласираната Малага. :drk:
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.945
Поени од реакции
25.213
Атлетико Мадрид - Реал Сосиедад 0-1 :vozbud::drk: Победа со голот на Чави Прието во 53. минута на асистенција од Гризман. Со оваа победа Сосиедад се искачи на петтата позиција со 44 освоени бодови колку што има и четвртопласираната Малага. :drk:
Може хајлајтс? :icon_lol:
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Според очекувањата, беше совладат минорен тим (во спордба со нашиот). Така да, the war goes on. Кој е следен за пелцување?
 
M

MrzaRules

Гостин
4-1 конечен резултат. :vozbud::vozbud:Гризман два гола, Агирече и Прието по еден за убедлива победа над Ваљадолид и искачување на четвртата позиција до утре, кога Малага игра со Еспањол.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom