Фан Клуб: Реал Мадрид

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Барса победува во 90та, ние губиме од мувливе... This is why we can't have nice things.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Да му ебам келавицата шугава ... вади креативци а го остава телето 100минути да игра... цела игра нафрли па Роналдо можеби ќе даде... мувла тренер
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Леле овој Парехо какво гомно станал, па би го убил му ебам љубоморното копиленце. Спие на другите утакмици против матичниот клуб чиниш за живот или смрт игра, па уште почна и да симулира на крај и да го влече за дрес Кросс, ризикуваше и црвен само да не ја пренесе овој контрата. Мрш таму скапи у просечни екипи.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Да умре она копилено Парехо! Па уште као свите го гушкаа, као “наше дете“. АБЕ ДА УМРЕШ КОПИЛЕ! Не му е прв пут ова да прае бе гробот да му го мочам!

А поголемо шиткање утакмица од ова на Варан вечерва немам одамна видено.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.122
Поени од реакции
28.871
Од нај мизерната екипа изгубивме :pos: 2 шута и толку. Варан ги згрешил апчињата сабајле.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.831
Поени од реакции
24.230
Одбраната ја изгуби утакмицава, не знам кој беше поочаен Варан или Карвахал. Едвај чекам на лето да дое тоа детето од Леверкузен и да не го гледам веќе Варан. Зидан беше принуден да направи измена во одбрана при негатива, е до толку беше очаен мочково.

Нема везе, нормално беше да кикснеме кога тогаш, многу е лошо вака поради Светското клубско што мораме да играме со Валенсија во вториот дел од сезоната, после јануарскиот преоден рок. Нормални се вакви киксови, се додека од следното коло нанижеме пак победничка серија се ќе биде во ред.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ако не се оправат Пепе и Рамос да ја фатат константата и ако зависиме од Варан, додавајќи го тука и сезонава несигурниот Навас, до крај на сезонава, ќе биде незгодно...
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.029
Поени од реакции
978
Уште еден доминантен натпревар. Браво. Незнам , Еспањол имаа бар некоја формална шанса за гол?
И да , Роналдо од натпревар во натпревар игра се подобро. Кога е за пофалба да пофалиме :cautious:
Сега, само во среда да неуспееме да ги вратиме од мртвите Валенсија.
Не било ни прв пат ни последен вакви глупости да правиме. Успеваме од пропаднати играчи (Јоветич-Севиља, Заза "играорецот" денес) , ѕвезди да направиме.

Тотално залужен пораз, од многу слаба екипа.

Ништо, поправен во недела ...се освен победа ќе креира криза.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.122
Поени од реакции
28.871
Клик :coffee:[DOUBLEPOST=1487793289][/DOUBLEPOST]Секоја чест на Бејл и Лукас али ко ќе ми текне како Ангеле играше крило :drk:
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.602
Поени од реакции
5.107
Клик :coffee:[DOUBLEPOST=1487793289][/DOUBLEPOST]Секоја чест на Бејл и Лукас али ко ќе ми текне како Ангеле играше крило :drk:
Дај боже трампава да се деси :popce:

Него шо ме нервира .. па неможе со ваква утепана екипа да почнуваш натпревар со таква средина и да примиш два гола за 10 мин. И сто контри да ти направат.
Почни со Иско у средина / Васкез некој побрз играч, покреативен од Кашемиро да му ебам мајката.. идеш ко демек на цврстина к.ровми промаја дува, не искинаа у средина
... за џабе жртвуваш играч

Ај уште сме први со утакмица мање. Плус дома со Барса и Атетико играме... не е лошо
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Леле овој Парехо какво гомно станал, па би го убил му ебам љубоморното копиленце. Спие на другите утакмици против матичниот клуб чиниш за живот или смрт игра, па уште почна и да симулира на крај и да го влече за дрес Кросс, ризикуваше и црвен само да не ја пренесе овој контрата. Мрш таму скапи у просечни екипи.
Истото го викам последниве утакмици со Валенсија кога играме!Истото!Ќе цркне матер му ебам само да му земе некој бод на Реал,ебате комплексашот.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Да му го јадете на Парехо играчиштето :icon_lol:

И ја би играл крвнички против жениве од Реал:kezec:[DOUBLEPOST=1487849112][/DOUBLEPOST]


Хоштаплерот...
 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.598
Поени од реакции
18.020
Клик :coffee:[DOUBLEPOST=1487793289][/DOUBLEPOST]Секоја чест на Бејл и Лукас али ко ќе ми текне како Ангеле играше крило :drk:
Доволно засилување ќе биде ако Бензема си отиде, што, дур Зидан е тренер, не ми е реална опција. Човеков пре би попил отказ и би си го заштитил пуленот него да признае дека греши у врска со него.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Не си правете лош филм не си иде Бенц, сега против Наполи ќе даде еден гол и ќе си има кредитче во Ла Лига :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom