Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
1 октомври 2013
Мислења
759
Поени од реакции
336
Да не подречам ама со касемиро и роналдо(би требало да игра) во среда ќе ги изгазат сити..
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Eh, ama nekoj pameten pogore pisa deka so sredina kasemiro modric james, ke sme gi tepale tamu.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Царот се вратил на тренинзи..


Поздрав дечки, се читаме после 6ти, ќе ви ставам некоја слика од Мадрид кога ќе си дојдам :P

Се надевам нема да ме разочарат момците :D

Y NADA MAS!
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Нема место за Хамес со ББЦ напред. Да беше во ерата на Мурињо, кога игравме 4-2-3-1 со Алонсо и Кедира да му го чуваат грбот ќе растураше, ама вака не се вклопува покрај другите играчи.
Ме интересира што ќе се случи со него на лето. За премногу пари беше купен, плус е втор во продажба на дресови(а тоа и тоа како му е битно на Перез).

Роналдо сигурно стартува, Бензема тренирал индивидуално би требало и тој да е спремен. Мора да се изигра на ниво задутре, не смеат да пропуштат ваква прилика.
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
И после голот, најјак момент ми беше пред да падне голот Модрич ка му се разрда на Иско за да додава побрзо. После тоа овја после два контакта ја даваше топкана :D
Еве ја ситуацијата :)

 
D

Deleted member 53418

Гостин
Бензема треба да се продаде под итно
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Џејмс го фати проклетството на бројот 10 у Реал. Кој и да го имаше тој број, после една/две одлични сезони му се дешаваше бродолом. Од Робињо, Озил, па све до Џејмс.

Sent from my B1-730HD using Tapatalk
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Џејмс го фати проклетството на бројот 10 у Реал. Кој и да го имаше тој број, после една/две одлични сезони му се дешаваше бродолом. Од Робињо, Озил, па све до Џејмс.

Sent from my B1-730HD using Tapatalk
Го фати прекумерна килажа и курчева болест, да го стегне малце газот да се бори ќе се врати во форма. А Иско го фати проклетството на 22? :P
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Sto se desava so City okolu povredi/zabrana, ili idat cel sostav ?

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Царот се вратил на тренинзи..


Поздрав дечки, се читаме после 6ти, ќе ви ставам некоја слика од Мадрид кога ќе си дојдам

Се надевам нема да ме разочарат момците :D

Y NADA MAS!
Еби се бе богаташ :D

Sent from my B1-730HD using Tapatalk
 
A

apidrone

Гостин
Абе што читам освен Бензема и Касемиро тренирал денес внатре :eek: Ќе требаат сите 12 играчи утре вечер (заедно со публиката).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom