Фан Клуб: Реал Мадрид

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
(y)

Патем што се случва со Кедира, читам на лето слободен агент бил o_O До толку пропадна после повредите?
Кедира и повреди многу а и го шутнаа од Реал. Не знам само зашто го хејтаат човекот шпанските фанови. Добро ај некад не му иде али си го зема цехот тоа шо не го играат и не знам шо очекуваат од човекот шо секое летосакаме да го шитнеме
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Eдегард стартува за Норвешка
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.568
Поени од реакции
17.968
Бејл асистенција и гол за Велс, од слободен изгледа.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Добар беше Едегард, среќа на Бадељ не му отиде кичмата. :D
Mалку укочено ама јебига само 16 години има. Супер е што добива полна минутажа во националниот тим, сепак не е шала од толку рана возраст да играш против класа играчишта од рангот на Модрич, Манџукич, Пирло и останати.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.568
Поени од реакции
17.968


Ќе биде стварно глупо ако не си побара трансфер, вакви топки, ко за вториот гол, покрај Бензема и Роналдо тешко дека ќе добива во Реал.
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892


Ќе биде стварно глупо ако не си побара трансфер, вакви топки, ко за вториот гол, покрај Бензема и Роналдо тешко дека ќе добива во Реал.
protiv Barca imase na metar ipol sansa pa gledam ja pogodi
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.568
Поени од реакции
17.968
protiv Barca imase na metar ipol sansa pa gledam ja pogodi
Едно е кога играш под притисок за да импресионираш некој и мораш да крадеш топки од свои соиграчи за да осетиш уствари дека играш фудбал и си дел од тимот. Човеков не се вклопи во тимот и мислам дека треба да си иде, за негово добро, а дека е класа, класа е.
 
Член од
1 октомври 2013
Мислења
759
Поени од реакции
336
Људи на реал му треба трофеи не играчи хахах шала на страна иначе ланската година кога беше Ди Мариа Бејл царуваше сеа немаме играч во средината со страшна брзина да ги изморува противничите дефанзивци и се е оставено на бејл по 3-4 да ги врви од страна што е немогуѓе затоа е и падот на формата а бејл си е истиот само средината ни е многу дефанзивна а се надевам дека со помош на хамес ќе се врати оној препознатлив Реал :)
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Работата е што Роналдо влегува во шанси за разлика од Бејл кој е статичен на десно. Секако дека има приоритет пред другите ама и Бејл добива солидна порција на употребливи топки само што не ги искористува.
Ланскиот Бејл беше друг човек, овој сега не е истиот. Точно е дека средината не е иста, многу е поофанзивна за разлика од ланската и доминираме со пас игра не со претпазлива игра и контри.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.568
Поени од реакции
17.968
Изгледа на сите на кои што у Реал не им идело, блескаат за своите репрезентации

 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
A zamisli I Bale da se ligave place I se ostalo kako Penaldo lele
 

Kajgana Shop

На врв Bottom