Фан Клуб: Реал Мадрид

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Уште не ми е јасна измената Иско - Трапчољаменди! Може некој да ми објасни зашто го извади офанзивниот играч во најбоља форма а брка резултат а пушти труп кој не се спои со топката?[DOUBLEPOST=1425304058][/DOUBLEPOST]
Drettica, Топ Листа Песимиста.
:misticen:
 
Последно уредено:
A

apidrone

Гостин
Затоа што сакаше да покаже дека Трапчољаменди е уствари фантастичен играч ама не добил шанса да го покаже својот вонсериски талент.
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Уште не ми е јасна измената Иско - Трапчољаменди! Може некој да ми објасни зашто го извади офанзивниот играч во најбоља форма а брка резултат а пушти труп кој не се спои со топката?[DOUBLEPOST=1425304058][/DOUBLEPOST]
:misticen:
Затоа што откако го извади Силва ни се распадна средината и Виљареал проба да го искористи тоа. Откако увиде дека направи грешка го извади Иско и го стави Иљара, дефанзивна подршка за Крос кој неможеше да оди, оттогаш пак превзема Реал иницијатива а нападите на Виљареал беа од контра напади. Прегледај го второ повторно, ова се гледа од авион ако мислиш дека “бранам“ играчи или нешто.

Требаше Иљара место Силва, овој едвај одеше при крај, а Хесе место Бензема, али бидна веќе.[DOUBLEPOST=1425308498][/DOUBLEPOST]
Затоа што сакаше да покаже дека Трапчољаменди е уствари фантастичен играч ама не добил шанса да го покаже својот вонсериски талент.
Немаш појма што пишуваш, твоето серење зема нови димензии.
 
A

apidrone

Гостин
@Drain, ја не сум ти крив што Иљара не ти ги исполнува очекувањата и што е дрво невидено и што е се уште мистерија зошто за него беа дадени дури 30 милиони евра.
И до кога со муабетиве зошто овој го ставил, зошто оној го ставил? Сите тројца што не му беа дефанзивци ги стави. Другите на клупа беа Арбелоа, Коентрао, Начо и Навас. Нив ли да ги става?
И уште нешто, цело време паламудите како овој требало да седне, оној требало, а сега откако ќе се вратат Модриќ и Хамес ви смета што Иско најверојатно ќе седне на клупа. Прави ли нешто тој ваш Иско конкретно за екипата, или си се дрибла самиот себе? Тој е типичен играч што ти треба кога сакаш да задржиш топка, никако кога бркаш резултат. Пасовите му се нула, а често поради тоа ќе дојде на метро од играч и ќе му ја донесе топката, пошо боље тоа отколку да испрати долга топка до противнички играч.
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Сега па и Иско не ти ваља, оф леле. Се предавам, терај си.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
@Drain
Прави ли нешто тој ваш Иско конкретно за екипата, или си се дрибла самиот себе? Тој е типичен играч што ти треба кога сакаш да задржиш топка, никако кога бркаш резултат. Пасовите му се нула, а често поради тоа ќе дојде на метро од играч и ќе му ја донесе топката, пошо боље тоа отколку да испрати долга топка до противнички играч.
Не заебавај сега,,оваа сезона Иско заедно со Роналдо се убедливо најдобри играчи на тимот ,едноставно кога не играше Иско екипата беше тотално безопасна и се мачеше..на пример против Кордоба цел тим не се спој со топката бидејќи го немаше Иско и плус му дава на тимот посебен шмек во играта бидејќи е генијалец(заедно со Марсело и Модрич) а не е физикус како останатите поединци во тимот
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Имаше по мечот и тренерот на Виљареал кажа, ако не беше измената иско иљара, наша ќе беше утакмицата )
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ајде ајде, и Иско сега не чинел. Играчот кој ни го држеше тимов у живот 2-3 месеци.

Се пензионирам ја од форумов :D
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Иско појма нема... само дрибла по 5,6 играчи. Друго ништо фајде од него....
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Ајде ајде, и Иско сега не чинел. Играчот кој ни го држеше тимов у живот 2-3 месеци.

Се пензионирам ја од форумов :D
Абе се почна со утакта измена шо ја направи :D Не дека не чине иско Д
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Киксов ни ги отвори очите: Иско, Бенз, Бејл и Анчелоти аут
Плус Хамес флоп е. Намерно го кријат демек повреден. :pos:

Мора да се смени нешто

Касиља(без С)
Данило--Лапорте-Варан--Гаја
Погба---Иљара--Едегард
Хоселу---Хари Кејн--Роналдо

За тренер... @ElNinho Лаудруп е слободен:kafence:
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Another record for Ronaldo: 30 goals in 5 straight La Liga seasons.
 
A

apidrone

Гостин
Никој не рече дека Иско не го бива и дека е за продавање, не бидете ко од курир дебилите. Ама споредби со Зидан? Ма немој да ме јебеш бре. Како што реков, се додека е кај него топката, он е бог и батина, али во моментот кога треба да се ослободи од истата, прави некои несфатливи грешки. Вие тоа добро го знаете, а дали ќе признаете дека е така не ви се мешам.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Никој не рече дека Иско не го бива и дека е за продавање, не бидете ко од курир дебилите. Ама споредби со Зидан? Ма немој да ме јебеш бре. Како што реков, се додека е кај него топката, он е бог и батина, али во моментот кога треба да се ослободи од истата, прави некои несфатливи грешки. Вие тоа добро го знаете, а дали ќе признаете дека е така не ви се мешам.
Абе да го пишеше ова пред неколку месеци, па да се сложев. Ама Иско толку ја усоврши и пас играта, стварно не ми е јасно што утакмици гледате. Дан ви пуштаа стримови од лани, на која страна гледаш? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom