Фан Клуб: Реал Мадрид

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
485
Хакнат му е профилот,не е потпишан Karim...
:D:D:D
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Па нели тапа се Кедира и Иљара, Хесе бил уплашен или не знам што :D
Оти? Не е така? Кедира е бот и размислува само за заминување, за Иљараменди веќе сум без коментар, а на Хесе кариерата му заглави лани на мечот со Шалке и многу ми е криво за него. Од кога се врати од повреда нема поминато еден играч и се плаши да влезе у дуел.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Дајте му малку време на Хесе, скоро една година беше надвор од терените не е робот па одма да се опрај. Во оваа фаза е битно само да не се повредува а ланскиот него фудбал кога-тогаш ќе дојде.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.035
Поени од реакции
28.672
Нека цицат хејтерите, пукни му аркада бе.
Дајте ги Патетико да ги решиме...само вака фајтерски ко Роналдо и на Гарсија да му отиде некој му е*ам тоа клунот.
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Атлетико не верувам дека ќе ги тепаме. Особено не со киксерот Рамос кој се враќа на старите патеки, денес го минуваа кога и да посакаа, полоша утакмица здравје.
Од друга страна пак и средината и нападот не се нешто најдобри, треба да чекаме на Бејл да направи нешто, тој со на Кордоба бековите си има проблеми не пак овие.

Среќа иднината ни е бистра, само што подалечната, не таа за која треба да се спремаат. Иако имаме доволно играчи, што кур фајде кога замените се бескорисни во очите на Карло. Згора на се тие купуваат анонимец од бразилска лига да ги менува Лука и Крос. Се изнервирав без причина у пм.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Само да дадат добар коефициент за Атлетико па да спечалиме нешто
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.581
Поени од реакции
13.214
Ајде ајде, размислувајте малку позитивно, при ваква мизерија вадиме максимум бодови, Модрич уште малку се враќа, имаме лесно 1/8 финале во Лига на Шампиони, со купот нема да трошиме енергија, значи целосно треба да се стегнат за лигата посебно кога ќе се земи предвид фактот што Барса влегува во ритам... И пак, што е работата со Иско?
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Ајде ајде, размислувајте малку позитивно, при ваква мизерија вадиме максимум бодови, Модрич уште малку се враќа, имаме лесно 1/8 финале во Лига на Шампиони, со купот нема да трошиме енергија, значи целосно треба да се стегнат за лигата посебно кога ќе се земи предвид фактот што Барса влегува во ритам... И пак, што е работата со Иско?
Ситна повреда што ја добил на минатиот натпревар. Превентивно одмарање беше денешнава утакмица, ќе биде спремен за наредна.
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.025
Поени од реакции
976
Роналдо последно време е еден од најслабите наши играчи, во споредба тој во просек што дава.
Бидејќи нашата игра се базира на него, се виде како изигравме последниов месец.

Сигурно дека фали Модриќ, и тоа е фактор за лошава игра.

Како и да е , се мислам дека без Роналдо МОМЕНТАЛНО , наредниве натпревари ќе прикажеме подобра игра.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: JOE

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.003
Поени од реакции
57.043
Real Madrid have reached an agreement to take Argentine Under 20 goalkeeper Augusto Batalla on loan, according to Marca.
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Дајте му малку време на Хесе, скоро една година беше надвор од терените не е робот па одма да се опрај. Во оваа фаза е битно само да не се повредува а ланскиот него фудбал кога-тогаш ќе дојде.
Не реков јас дека треба да си замине, само дека моментално нема никаков придонес за екипата. И јас се надевам дека ќе си ја врати ланската форма.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom