Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Роналдо голем циркузант. Како само изглуми за пеналтот. После кариерата на футбалер Роналдо може спокоjно да глуми во некое театро.
Да да роналдо изглуми за пеналтот и после тоа ќе глуми у театро оти не е добар футбалер.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Најинтересно ми е што при прв сомнителен пенал над Роналдо, се котат секташиве овде дека е плачко, глумец и слично. Само он глуми, јес.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
На Бејл не му треба еден шамар, два или три по можност. Од почеток на сезона си го лади, а таман мислев дека оваа ќе распука. Тотално незаинтересиран.
Марсело све “игра“ (под наводници, зошто само се пика на други позиции, не дека има корист од него), само лев бек не.
Среќа Karim...не спаси :D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Добро зачувани 120тина евра.. за овие ни пола евро не би дал да ги гледам поготово денешнава игра :D
Што се 120 евра за тебе, 2 дневници у Авганистан.
 
A

apidrone

Гостин
Базел го тепаше Ливерпул, дали со ова е обезбедено првото место :D
 
Член од
3 март 2009
Мислења
795
Поени од реакции
702
Добре беше за Реал дека судиjата Томпсон секако се потруди да им jа обезбеди победата против скромниот Лудогорец. Роналдо крал на трагичните фаци. Добре беше дека поне вториот пенал успе да го отбележи зашто ке има даваха пенали до гол. Немаше никаков офсаjд на Лудогорец во последните минути на мечот и несвирен пеналт за Лудогорец.
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Да им се плукнам на милионите кои ги земаат, рачунаа да се појават на терен и магично ќе ја победат утакмицата. Ова особено за Бејл да му ебам неталентот мрзлив.

Кога го купивме Чичарито ми беше смешен потегот. Сега ми е уште посмешен. Можеа да земат дете од Кастиља, истата функција ќе ја извршуваше.

Модрич дрво. Заради него Иљара мораше да дрибла ебате.
Иско играше лев бек поради егзибициите на Марсело и неговата неостварена желба да биде крилен напаѓач.
Иљараменди ги извршуваше своите задачи сосема добро. Проблемот настануваше кога мораше да изиграва плејмејкер и да дрибла заради некомпетентноста на Бејл, Модрич и Чичарито. Откако влезе Крос се виде дека се разбираат и знаат каде им се позициите, нешто што никогаш нема да го кажам за Модрич и Крос како пар.

Како и многу други екипи, така и Лудогорец не ги спречуваше ништо да прават 100%ни шанси на страната на Марсело, ама знаејќи го фактот дека имаме тренер на клупата и него го боли курот за ова, така и јас се откажувам од понатамошна дискусија околу овој проблем. Шо ги ебам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom