Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
У офанзива играат супер, барем сега за сега. Голов на Џејмс може да го мотивира, мислим дека дојде у добар момент. Плус гледам нешто се труди и назад трча и покрива.
Ама затоа у дефанзива сме...ОЧАЈ! Си стоим на тоа дека Пепе и Рамос се одлични дефанзивци, ама без поддршка од средината и Малдини и Стам у најбољи дани би делуеле ко мулиња. Или Икер пак е крив? Што Базел со ТРИ додавања НА ПРВА стигна од одбрана до напад и даде гол.
Крос на моменти делуе ноншалантно ко Гути и Озил заедно. Ептен ме курчи.

Тоа е тоа, ќе се истураме на вакви тимови, ама со малку посериозни ќе имаме и тоа какви проблеми. У срединава дува промаја, вратов ми се фати од што седим блиску до ТВ.
 
Член од
1 октомври 2013
Мислења
759
Поени од реакции
336
Роналдо не е можно колку е страшен на оваа позиција десно крило.. ги мрднува..Хамес браво живна детево...почна да игра ко што треба бензема иста прича Модриќ најдобар поединец засега ајмо 2ро полуреме уште 4-5 комада :D
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.581
Поени од реакции
13.214
Роналдо на десно крило > Роналдо на лево крило.

Џејмс одличен полувремево, не за голот, туку претходно баш му се загледав, се труди дечкото и добро покрива и има одлична визија. Треба да му се даде поддршка, не ни е крив ништо.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
У офанзива играат супер, барем сега за сега. Голов на Џејмс може да го мотивира, мислим дека дојде у добар момент. Плус гледам нешто се труди и назад трча и покрива.
Ама затоа у дефанзива сме...ОЧАЈ! Си стоим на тоа дека Пепе и Рамос се одлични дефанзивци, ама без поддршка од средината и Малдини и Стам у најбољи дани би делуеле ко мулиња. Или Икер пак е крив? Што Базел со ТРИ додавања НА ПРВА стигна од одбрана до напад и даде гол.
Крос на моменти делуе ноншалантно ко Гути и Озил заедно. Ептен ме курчи.

Тоа е тоа, ќе се истураме на вакви тимови, ама со малку посериозни ќе имаме и тоа какви проблеми. У срединава дува промаја, вратов ми се фати од што седим блиску до ТВ.
Зборам јас дека сега за сега Крос ни е најслаба карика во слаба средина... флегма[DOUBLEPOST=1410896932][/DOUBLEPOST]Иначе головите ги имате на rezultati.com
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.581
Поени од реакции
13.214
Не чини. Ги крева рацете место капитенски да го мотивира младиот Варан.

:D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Роналдо на десно крило > Роналдо на лево крило.

.
Нц. Туку Роналдо десно = Бејл мора да се тргне од таму и со тоа да биде многу покорисен за тимот. Исто и Џамес, добра ротација.
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Крос е плејмејкер со ок дефанзивни способности. Тоа што Карло не може да го утилизира и мисли дека е Чаби Алонсо нека се ебе у здрав мозок, веќе 2 појаки екипи го увидоа тоа и не победија на тој начин. Дебелиот само нека си продолжи со неговите срање замисли.

Колку е само лажна победата против Базел, сеа константно ќе се форсираат одредени играчи на одредени позиции се додека не дојде Атлетико, Барса, рандом јака екипа и не наполни до врв. Налето сакам некој физички ѕвер што ќе се бори за секоја топка во средината, некој како Мартинез во Баерн, за да може работите да си дојдат на свое место. Отсега секој пораз или победа ќе одат на душа на Карло, тој си ги бира играчите, нека му ја мисли.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.035
Поени од реакции
28.672
Бензема и оваа за малку ќе ја промашеше, очекувам Марка утре да го дигнат у облаци.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Крос е плејмејкер со ок дефанзивни способности. Тоа што Карло не може да го утилизира и мисли дека е Чаби Алонсо нека се ебе у здрав мозок, веќе 2 појаки екипи го увидоа тоа и не победија на тој начин. Дебелиот само нека си продолжи со неговите срање замисли.

Колку е само лажна победата против Базел, сеа константно ќе се форсираат одредени играчи на одредени позиции се додека не дојде Атлетико, Барса, рандом јака екипа и не наполни до врв. Налето сакам некој физички ѕвер што ќе се бори за секоја топка во средината, некој како Мартинез во Баерн, за да може работите да си дојдат на свое место. Отсега секој пораз или победа ќе одат на душа на Карло, тој си ги бира играчите, нека му ја мисли.
Истиве муабети ги теравме и лани. :) Шо знам, мене како почна сезонава многу ми наликува на ланската. Во домашно првенство очобол, во ЛШ рутински.

Секако, проблемот „немање деструктивец“ е очигледен. Огромна е дупката меѓу Крос, Модриќ и стоперите. Толкав простор има непокриен што мора и Рамос да искача напред со што остава голема промаја за противнапад после. А ништо не ме нервира повеќе од стопер кој искача 50 метри подалеку од шеснаесетник петнаесет пати на утакмица.

Играме ко Баерн лани куровми. Многу кружење - малку пробивност. Добро е што сепак на мечов имаше некои поправки. Бејл не киснеше десно кај што е бескорисен, Џамес почна да игра како што треба, Модриќ почна да се обидува да ја „носи“ топката место да се ослободува брзо од неа што резултираше со две акции по кои падна гол.

Дури и Иљара го стави! :vozbud:

Има уште многу за поправка, ама има и уште многу од сезоната. Океј би било и прво офанзивно да почнат да работаат како што треба за да се осовојуваат поени во Ла Лига. Па дефанзивата да се поправи исто ко и лани, во вториот дел, кога е најпотребна за ЛШ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom