Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Одлична утакмица, втората уште подобра нека е. Честито засега. :D
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Подобра одбрана не памтим кога сме изиграле. Секоја чест за сите, не сакам да издвојуем ама Карвахал и Коентрао денеска изиграа феноменално.

Штета, баш штета што не искористивме уште една шанса, ама сепак и вака без примен гол е супер. Во Минхен една контра како оваа денеска, па нека даваат после 3 гола.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Коентрао играше ко напушен денеска, благо ме изненади.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.854
Се беше феноменално, тактиката пред се и одличната концентрација на сите играчи во текот на целиот натпревар. Фала ви за оваа победа против "најсилниот" тим во светот !!!
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Има ли потреба да се издвои некој играч ? Секоја чест одлично одиграно, јас сум сигурен дека ќе имаме шанси за финале, затоа што ќе имаме шанса за гол во Минхен.

HALA !
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Тешко е, знаејќи какви се на домашен Баерн, не сум многу радосен, еј 1-0 против првиот состав на Баерн е премија, ама... Ајде, битно паднаа кај нас "најјаките".
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Финале реал - челси и реал шампион, 10 титули. Ќе треба да частите годинава
 
B

Borg_Drone

Гостин
Честито победа.Фер е сепак да се честита, иако не навивам за вашиот тим.Пак ќе напишам дека добро поминавме на Бернабеу, иако беше пожелно барем еден гол да се даде од страна на Баерн, ама ете, тоа не се случи.Пред крајот на второто полувреме стана натпреварот поинтересен.
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Тешко е, знаејќи какви се на домашен Баерн, не сум многу радосен, еј 1-0 против првиот состав на Баерн е премија, ама... Ајде, битно паднаа кај нас "најјаките".
Сите сакавме 2+ разлика, ама ако погледнеме подобро од игратата што ја прикажаа и двата тима, не дека Реал имаше нешто шанси повеќе, само кружеа едино да се издвои шансата на геце шо промаши, и робен шо му подаде на касиљас :)

Таму 100% ќе има контри, е сеа дали ке се искористат останува да видиме
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
1-0 е премија резултат за Баерн,презадоволни треба да бидат што на Кристијано не му одеше вечерва.
Дани,Чаби,Пепе,Коентрао одлични вечерва.
Ништо не е готово ама ова е одличен резултат,ќе биде пекол во Минхен
Por la DECIMA!HALA MADRID!
 
Последно уредено:

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Со Роналдо и Бејл здрави и од прва минута денеска уште денеска ќе бевме во финале.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom