Фан Клуб: Работнички

Член од
30 август 2012
Мислења
3.288
Поени од реакции
5.457
Darko Velkovski eden od najtalentiranite, ne vo MKD tuku i vo Evropa igrachi za samo 150 000 evra ?
Времето ќе покажи.Во светот на 20 години играчите се носители не само на своите тимови туку и на своите репрезентации,додека кај нас до 26-27 години се талентирани,односно кој не успеал да се истреби од оваа вукојебјина до 20-21 година останва да биди уште само еден во листата на вечити таленти.
Дај боже да успее детето бидејќи несомнено има квалитет ,а воедно и ќе видиме дали се оправдани тие 150.000 евра за него :)
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Sepak Metalurg za Radevski bara minimun 500 000 eu, a Dare za 150 000 ima golema razlika, ali sho e tuka e ke si lapa 50 000 eu godisno :)
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.532
Поени од реакции
1.515
Darko Velkovski eden od najtalentiranite, ne vo MKD tuku i vo Evropa igrachi za samo 150 000 evra ?
самиот факт што 2 години не можеше да се продаде надвор и покрај одењето на проби, а на крај заврши во Вардар, ти кажува дека одамна не е европски талент. на 16-17 години беше еден од најперспективните во Европа, ама за жал не го избруси тој талент, остана само на зборови. штета, жал ми е за детето. наместо да оди надвор тој продолжува во македнската тиња од лига.[DOUBLEPOST=1434412815][/DOUBLEPOST]
Sepak Metalurg za Radevski bara minimun 500 000 eu, a Dare za 150 000 ima golema razlika, ali sho e tuka e ke si lapa 50 000 eu godisno :)
не е тоа целосниот договор. Работнички кога продава секогаш има клаузула за 40-50% од нареден трансфер. не се ни сомневам дека и во овој трансфер стои истото.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.010
Поени од реакции
7.721
Тој Велковски шо има до сеа прикажано бе за талент толку да се прави, ете во млади репрезентации нема мрднато губат ко магариња. На работнички титулите борче и баже му ги носеа до лани или стојков. Некако прецент ми е овај, се надевам се лажам.
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Sepak Metalurg za Radevski bara minimun 500 000 eu, a Dare za 150 000 ima golema razlika, ali sho e tuka e ke si lapa 50 000 eu godisno :)
Не претеруј, Металург за Радески бара 250 илјади евра :)
Даре е најскапиот играч у нашево првенство, кошташе 600 илјади, па сеа уште не се знае дали е земен за 150 или 200 илјади евра.
Тој Велковски шо има до сеа прикажано бе за талент толку да се прави, ете во млади репрезентации нема мрднато губат ко магариња. На работнички титулите борче и баже му ги носеа до лани или стојков. Некако прецент ми е овај, се надевам се лажам.
Велковски кога дебитираше на 16 години за Работнички, држеше лекции и со право е најавуван како еден од нашите најголеми таленти. Таква ладнокрвност и сигурност ретко се гледа на терен.
Неамбициозноста го јебе него и ако продужи и во Вардар со таа негова преголема ноншалантност, ќе си остане тука и платата во Вардар ќе му биде врвот у кариерата.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Очајно беше ова што го видов од Работнички ( гледав од 65та мин навака ).
Пасеви не можат топката да ја кренат од земја... на пола пат до играч паѓа, ударите се смешни... на статистика да гледам ќе си кажев ау нашиве добри биле... тоа по земја шутчиња од 16/7 метри каде што треба да се заканат, топката повторно одвај се движи.
Противников беше , а и после овој меч останува лош. Но многу по лошо се прикажаа нашиве и им овозможија 70% нога во второ коло... дома се надевам дали ќе има засилување дали ќе се уозбилат, битно само Чума играше и централниот бек, другите ништо посебно, како комуникација во цел тим да нема воопшто башка.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.532
Поени од реакции
1.515
изглеа уште се на одмор. не ја глеав али искрено не очекував да изгубат. ама штом играле како што викаш, па против аматерине од Гибралтар да играле кај и да било ќе примеле гол.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.288
Поени од реакции
5.457
Кај прат паметни трансфери и знат како со парите,па и имат среќа во ждрепката :X3:.После Естонците , за второ коло сосема од нигде никаде отпадна Литекс од дрвата од Летонија и оп лаганица еве 3 коло Лига Европа.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.615
Поени од реакции
2.711
Кај прат паметни трансфери и знат како со парите,па и имат среќа во ждрепката :X3:.После Естонците , за второ коло сосема од нигде никаде отпадна Литекс од дрвата од Летонија и оп лаганица еве 3 коло Лига Европа.
Ja ne pozanavam tim so volku sreka, da go mestea pa nemase vaka lesno se da bide :D
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.288
Поени од реакции
5.457
Ja ne pozanavam tim so volku sreka, da go mestea pa nemase vaka lesno se da bide :D
И сега и во трето коло ќе бидат носители и ќе му се паднат 100% оние дрвата од Луксембург Дуденланж и ќе ги поминат на продолженија и нив :pos:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.615
Поени од реакции
2.711
И сега и во трето коло ќе бидат носители и ќе му се паднат 100% оние дрвата од Луксембург Дуденланж и ќе ги поминат на продолженија и нив :pos:
Koga stanuva zbor za niv ne me cudi :D A i skapanicine Metalurg u rakomet ne se nisto polosi :D Dva pati stigaat u cetvrt finale so prelesna zdrepka :D Na ekipive se im se povreduvaa glavni igraci bolesti fakaa ili ke bankrotiraa ekipite :D
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.288
Поени од реакции
5.457
Koga stanuva zbor za niv ne me cudi :D A i skapanicine Metalurg u rakomet ne se nisto polosi :D Dva pati stigaat u cetvrt finale so prelesna zdrepka :D Na ekipive se im se povreduvaa glavni igraci bolesti fakaa ili ke bankrotiraa ekipite :D
Сега ги гледав голојте Литекс-Јеглава.Првиот со 4 каранболи го дадоја а вториот за 2-2 од офсајд. Значи да очекуваме тои шо ги дадоа голојте, да скршат нога :D
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.615
Поени од реакции
2.711
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.172
Поени од реакции
3.143
Честитки за мене очекувано, со среќа понатаму..
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.532
Поени од реакции
1.515
И сега и во трето коло ќе бидат носители и ќе му се паднат 100% оние дрвата од Луксембург Дуденланж и ќе ги поминат на продолженија и нив :pos:
нема да бидат носители во трето коло, немаат до толку голем коеф. а со оглед на тоа што при ждрепката се зема коефициентот на оној што има повисок, во случајов се зема тој на Работнички. дури и Литекс да поминеше, пак при ждрепката победникот од Работнички/Литекс немаше да биде носител бидејќи дури и со на Литекс коефициентот ќе беше премалку.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom