Фан Клуб: Победа - Прилеп

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74
A be Bate,vremeto si go nosit svojeto,kakov sponzor takvo ime...Vo fudbalot uste ne tolku zastapeno ko vo drugite sportovi no poleka ama sigurno navleguva...Posebno vo pomalite drzavi ko sto e i nasava ke bide tesko klubovite da si gi socuvaat svoite tradicionalni iminja...
На името на клубот нека кла некоја спонзорска додавка, ама да се преименува клубот НЕ ИДИ ВО ПРЕДВИД!!!! ПОБЕДА не е само ФК, ПОБЕДА е историја, ПОБЕДА е традиција, ПОБЕДА е гордоста на Прилеп, ПОБЕДА сме сите ние!!!
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.290
Поени од реакции
231
На името на клубот нека кла некоја спонзорска додавка, ама да се преименува клубот НЕ ИДИ ВО ПРЕДВИД!!!! ПОБЕДА не е само ФК, ПОБЕДА е историја, ПОБЕДА е традиција, ПОБЕДА е гордоста на Прилеп, ПОБЕДА сме сите ние!!!
Potpisuvam so dvete race!
 

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
На името на клубот нека кла некоја спонзорска додавка, ама да се преименува клубот НЕ ИДИ ВО ПРЕДВИД!!!! ПОБЕДА не е само ФК, ПОБЕДА е историја, ПОБЕДА е традиција, ПОБЕДА е гордоста на Прилеп, ПОБЕДА сме сите ние!!!
Така е.Само не можам да преболам шо некогашната најдобра навивачка Мајмуни падна на ова дереџе.Треба промени од корен како во Победа а уште побитно во Мајмуни според мене, а кое место на табелата сне не е битно.Треба поддршка!!!
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.615
Поени од реакции
2.711
NEKOGASNATA NAJDOBRA NAVIVACKA GRUPA???!!! KOMITI NE GI RACUNAS TAKA???
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.615
Поени од реакции
2.711
ne da sakam jas se znae toa deak se najdobri komiti ja mzoe da sakam bilo so ama realnosta e taa, PRED FAKTITE I BOGOVITE MOLCAT :smir:
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
ne da sakam jas se znae toa deak se najdobri komiti ja mzoe da sakam bilo so ama realnosta e taa, PRED FAKTITE I BOGOVITE MOLCAT :smir:
Ок, молчам... :)---заебанција....нормално

Вака сега, дечкото на кој му реплицираше пред малку, во својот пост не спомна ниедна друга навивачка група освен Мајмуните, за кои кажа каде беа и се сега во организациски план (барем како што го разбрав)

Во тој момет се уфрлаш ти, (најверојатно се препозна во таа "група"), па со доза на иронија му реплицираше

И на крај ќе признаам дека Комитите се најдобрата навивачка група во моментов во Македонија, што не значи дека од секогаш било така...

ајде позЗ :)
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Ок, молчам... :)---заебанција....нормално

Вака сега, дечкото на кој му реплицираше пред малку, во својот пост не спомна ниедна друга навивачка група освен Мајмуните, за кои кажа каде беа и се сега во организациски план (барем како што го разбрав)

Во тој момет се уфрлаш ти, (најверојатно се препозна во таа "група"), па со доза на иронија му реплицираше

И на крај ќе признаам дека Комитите се најдобрата навивачка група во моментов во Македонија, што не значи дека од секогаш било така...

ајде позЗ :)
Е за ова не знам...има клипови, слики побарај низ интернет ќе видиш кој што бил...види ја сликата со најголемото покривно знаме 60x90 и уште мноооогу слики па спореди кој е подобар...и мајмуни знаеме дека беа јаки ама сеа беа за мала нијанса послаби од комити, барем ова според мене а и според многумина
позз
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Е за ова не знам...има клипови, слики побарај низ интернет ќе видиш кој што бил...види ја сликата со најголемото покривно знаме 60x90 и уште мноооогу слики па спореди кој е подобар...и мајмуни знаеме дека беа јаки ама сеа беа за мала нијанса послаби од комити, барем ова според мене а и според многумина
позз
Непродуктиво ќе биде да се "надвикуваме" кој бил најдобар, подобар и слично.
Имало блескави моменти и од двте страни (Победа-Парма, Победа-Перуџа...Вардар најверојатно со Спарта) каде што навивачките групи ја покажале својата одлична организација
Истото важи и за домашните натпревари

Значи се е релативно, не може да се потенцира дека одредена навивачка група одсекогаш била и останала најдобра во Македонија- :)
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.615
Поени од реакции
2.711
gledaj sea malce ke tikazam znaci ja sum clen na komiti od mn mal idam na vardar prvo najuzna i od 11-12 god pocnav na zapad so bratuced mi(eden od vidnite lug na komiti togas sea e u stara garda),znaci vardar mi e u krv,a toa so navivam za rabotnicki u kosarka isto od mn mal mi e vsadeno tatko mi bese sef u kozara' GODEL'' plus u sk e specificno sto vo kosarka se naviva za dva tima od gorce do zeleznicka za RABOTNICKI i od zeleznicka do selata tamu za MZT i CPB I FA se navivacki grupi u kosarka samo.Mene toa so mi e CPB staeno znaci CITY PARK BOY ili u prevod momce od gradskiot park kade sto i ziveam.Se nadevam jasno ti e malce sto kako stojat rabotite pozz
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.432
Поени од реакции
68.566
Cestito opstanok. Utre site da idete da ja poddrzite bregalnica za dobroto na makedonskiot fudbal. Ozbilno sverceri vi sobrale zname u cair
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
И поп во раководството на новиот фудбалски клуб во Прилеп


Печати | Прати ја страницата | Врати се назад Формиран е новиот фудбалски клуб во Прилеп, под името Пела 10. Претседател на управниот одбор е Василе Соколоски, поранешен прв човек на Победа, а во најтесното раководство е православниот свештеник Благоја Илиоски. Тој го благослови почетокот пред присутните поддржувачи и симпатизери


- Не сум многу упатен во фудбалот. Сакам да помогнам, оти спортот придонесува во физичкото и за духовното здравје на нашиот народ. Верувам во клубот. Со претседателот Соколоски одамна соработуваме. Каде сме биле, секаде сме успеале - рече попот Илиоски.

Клубот забрзано се подготвува за дебитантската сезона. Признаени економисти ја подготвуваат финансиската програма. Обезбедено е игралиште од некогашниот ФК Металец, се преговара со играчи. Најверојатно наесен ќе стартува од општинската Б-лига на ОФС Прилеп. Амбициите се големи.

- Целта е да напредуваме од година на година. Сакаме да привлекуваме публика, како во старите добри времиња. Бесмислено е без публика да се игра фудбал. Само ако го постигнеме тоа, ќе го сметам за успех на клубот - истакна Соколоски.

На првиот клупски собир меѓу дваесетина присутни не беа поранешните фудбалски легенди, членови на иницијативниот одбор, Јове Магдески, Илија Најдоски, Благој Истатов, но тие го поддржале формирањето. Автор: З.И.
 

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74
А бе и 100 клуба да се оформа, ПОБЕДА ќе остани ГОРДОСТА НА ПРИЛЕП!!!

ПОБЕДА-ПЕРУЏА 0-0


И поп во раководството на новиот фудбалски клуб во Прилеп


Печати | Прати ја страницата | Врати се назад Формиран е новиот фудбалски клуб во Прилеп, под името Пела 10. Претседател на управниот одбор е Василе Соколоски, поранешен прв човек на Победа, а во најтесното раководство е православниот свештеник Благоја Илиоски. Тој го благослови почетокот пред присутните поддржувачи и симпатизери


- Не сум многу упатен во фудбалот. Сакам да помогнам, оти спортот придонесува во физичкото и за духовното здравје на нашиот народ. Верувам во клубот. Со претседателот Соколоски одамна соработуваме. Каде сме биле, секаде сме успеале - рече попот Илиоски.

Клубот забрзано се подготвува за дебитантската сезона. Признаени економисти ја подготвуваат финансиската програма. Обезбедено е игралиште од некогашниот ФК Металец, се преговара со играчи. Најверојатно наесен ќе стартува од општинската Б-лига на ОФС Прилеп. Амбициите се големи.

- Целта е да напредуваме од година на година. Сакаме да привлекуваме публика, како во старите добри времиња. Бесмислено е без публика да се игра фудбал. Само ако го постигнеме тоа, ќе го сметам за успех на клубот - истакна Соколоски.

На првиот клупски собир меѓу дваесетина присутни не беа поранешните фудбалски легенди, членови на иницијативниот одбор, Јове Магдески, Илија Најдоски, Благој Истатов, но тие го поддржале формирањето. Автор: З.И.
Прашањето е дали ФК ПЕЛА се формира за да се фузира со ПОБЕДА, па со тоа ПОБЕДА да се спаси од Казната!!!
 
Z

ziko bt

Гостин
ФОРМИРАН НОВ ФУДБАЛСКИ КЛУБ ВО ПРИЛЕП ПЕЛА 10

Сака во Првата лига, а нема ни играчи

ПРИЛЕП. - Група поранешни фудбалски работници и симпатизери од Прилеп формираа нов фудбалски клуб Пела 10. Интересно е што тоа се случи на истиот датум кога во 1919 година во Прилеп бил формиран првиот фудбалски клуб Огнена ѕвезда. За претседател на клубот беше из бран Василе Соколоски, претседател на Победа во нејзините нај добри екс ЈУ второлигашки времиња од ' 80-тите години.
Името, кое има повеќекратна симболика, како и бројот 10, може да претрпи и промени, особено поради можностите кои се нуделе, дури и за натпреварување во Првата лига, преку на фузирање со некој од пос тој ни те прволигаши. Не ја исклучија можноста тоа да биде и Победа.
Идејата, истакнаа иницијаторите, добила поддршка, но на основачкото собрание не се појавија многумина од поканетите, меѓу кои и ИлијаНајдоски и други поранешни фудбалери на Победа и истакнати локални стопанственици. За волја на вистината, по малку претенциозно звучат желбите за експресно учество во прволигашката конкуренција на клуб кој нема ни фудбалери, ни стручен штаб, ни терен на кој би играл.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom