Фан Клуб: Победа - Прилеп

Член од
16 април 2014
Мислења
7.059
Поени од реакции
11.027
Ne e namesteno so Lester.Nemozi da namestis tim tuku taka da bide shampion.Mora da ima i kvalitet.
I ako zavrsi 0-0 Newcastle toa sto znaci, deka cista e ligata? Mozi X bila mestena :icon_lol: ZNaes oti tebe ti e najrealna angliskata? Zatoa sto onakvi utakmici kako newcastle deneska vo italija bi vlegla 2ka i koef bi bil 1.25, a vo anglija ne vleguvaat taka kako sto se ocekuva.

I mene ako me pozdravija Newcastle,komotno mozam da te pozdravam so Sunderlend,Realna utakmica :vozbud::oops: :jajce:
 
Член од
10 јули 2011
Мислења
385
Поени од реакции
205
WTF? Мислам на толку утакмици што ги купија вашите имаш лице да ги нарекуваш Шиткачи?..па неможи вечно да ги купувате натпреварите и да победувате на секое..мора некаде и да пуштите..јбг Македонија е ова што очекуваш?..реален фудбал да се игра како во Англија?..спушти се малце на земја и соочисе со реалноста
Барем да се потруда ко че места, а не пра пенал и ни се буна ништо тука си се смешкаат меѓу нив.
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.954
Поени од реакции
1.349
Се спрема кореографија на трибини. Че биди весело. :D
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
Испадна сте навивале задниве години за новоκомпониρан κлуб со цела 8-годишна тρадиција?И сеа шо пρаиме...
 

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
485
Од она шо го слушнав од Ингилиз дека че останел истио ростер и че се донеселе 5-6 играчи,по мое мислење црно ни се пишува прва лига.
 
Член од
24 март 2012
Мислења
632
Поени од реакции
681
Од она шо го слушнав од Ингилиз дека че останел истио ростер и че се донеселе 5-6 играчи,по мое мислење црно ни се пишува прва лига.
Јас мислам дека ако земи 5-6 јаки играчи ќе имаме шанси за добар пласман во Прва Лига. И за годинава исто се зборуваше, немало шанса, вака така, за опстанок че сме се бореле па еве први... :)
 
P

pepito*

Гостин
Зоран Даноски вејче донесен, одбраната е океј според мене. Во среден ред да се врати Влатче Петрески, Кико Петрески да се врати во форма плус уште некој искусен играч да се донеси. Во напад покрај Даноски уште еден класичен напаѓач и таман сме за 4-5 место. Најбитно во следнава сезона ми е во Прилеп да се знај дека че биди тешка утакмица за сите.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Зоран Даноски вејче донесен, одбраната е океј според мене. Во среден ред да се врати Влатче Петрески, Кико Петрески да се врати во форма плус уште некој искусен играч да се донеси. Во напад покрај Даноски уште еден класичен напаѓач и таман сме за 4-5 место. Најбитно во следнава сезона ми е во Прилеп да се знај дека че биди тешка утакмица за сите.
Тој Влатче ако не се повредеше, догодина немаше прва да бидиме, играта ја гуши ненормално.

Од она шо го слушнав од Ингилиз дека че останел истио ростер и че се донеселе 5-6 играчи,по мое мислење црно ни се пишува прва лига.
На местена утакмица неможат гол да дадат.. да не прајме муабет кога ќе играме со Вардар, Шкендија.
Значи среќа што Влазерими неќат прва лига, па голманот и стоперот се тргаја за Гешо гол да дај :D
 
Член од
10 април 2015
Мислења
257
Поени од реакции
164
Тој Влатче ако не се повредеше, догодина немаше прва да бидиме, играта ја гуши ненормално.


На местена утакмица неможат гол да дадат.. да не прајме муабет кога ќе играме со Вардар, Шкендија.
Значи среќа што Влазерими неќат прва лига, па голманот и стоперот се тргаја за Гешо гол да дај :D
Ne e tocno, dezinformacija, ne bese mestenka!
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Ne e tocno, dezinformacija, ne bese mestenka!
:D
Еден од многуте факти што ги знам е дека тренерот на Влазерими после слободниот удар им рече повеќе да не шутираат во гол зошто може нештото да тргне наопаку. И да, после тој слободен, кажи ми колку пати они шутнаја во гол? :D
Пелистер дека многу јаки влегоја бараж да играат а?
На Тетекс и Влазерими не им се игра прва лига, што е тука нејасно?
Али небитно, нема потреба да се докажуваме :)
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.059
Поени од реакции
11.027
mestena bese,pred mene bea site napadite.70minuti edna sansa samo napravivme i togas pred golot da padni 5 shansi vo 4-5 minuti.SE TRGAA BUKVALNO ovie od vlazrimi.
a toa deka so 2-3 igraci dobar plasman ke imame, malo morgen.TImov vaka kako sto e ke bide siguren patni za 2ra liga, za spas ni treba mn poveke od zoran danoski i uste eden igrac.TREBAAT MINIMUM 4-5 JAKI IGRACI.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom