Фан Клуб: Победа - Прилеп

@ MONKEY @

ultras
Член од
12 декември 2007
Мислења
280
Поени од реакции
153
Acule ce ja naredi da se fuzirame :)
Carsiski muabeti: Na Acule mu e ponudeno da bidi pretsedatel vo senka,oti legalen ne smee da bidi.
Ajde Acule ti zivees za Pobeda
Абе каков Ацуле, ниту еден од баграта шо досега се врткаше во Победа да не остани, треба да се најди еден стабилен спонзор шо ја сака Победа од срце, а за фузија со Еуромилк има неколку калкулации, Мантата мислам дека мучка нешто со газдата од Еуромилк че видиме шо че биди, ама то ич не ме бендисува поарно трета лига да си играме и крај, а не крвниците на победа скапаните фудбалски мафијаши да се јавува како спасители на Победа, еден да не остани педери гадни...
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
За спојвање ќе сонвате.Тоа беше напраено само за Вардар и толку...
За Вардар било направено... оф, леле. Толку пратиш ти мак - фудбал се глеа. Пред Вардар се имаа фузирано милион екипи претходно...
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.287
Поени од реакции
5.453
За Вардар било направено... оф, леле. Толку пратиш ти мак - фудбал се глеа. Пред Вардар се имаа фузирано милион екипи претходно...
Ко прво да не ја труеме темата на 6-ти клуб за вашата 'фузија'.Ама дај само одговори ми
1.Ама ај кажи ми кои фузии ги имаше претходно.После то имаше на шкупи и Миравци.
2.Тоа шо беше правено дали е фузија или Криминал ? Фузија значи дека едниот клуб ќе престани да постои односно нешто како сега шо се прави.
Баш сакам Победа да поднеси барање за фузија и да бара да се почитуват правилата како и во вашиот сличај па да видиме како за едни важи едно а за други друго.
 

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
485
Korzo so skupi ili sloga se fuzirase ovaa sezona
 
Z

ziko bt

Гостин
Пред некој сат праев муабет со еден другар шо е поупатен со нашиот фудбал(игра прва лига),во комбинација за фузија наводно и Тетекс бил во игра,демек Еурокрем се попишманиле,мада искрено мислам дека 3та ќе си пичите од септември.
 

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
485
Abe teteks prva liga vleze kolku so znam
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.532
Поени од реакции
1.515
ФФМ минатата недела донесе нов закон околу фузиите и од сега па натаму фузија може само помеѓу два клуба од ист ОФС. значи Победа Јуниор моментално може да се фузира со 11 Октомври и со околината.
 

@ MONKEY @

ultras
Член од
12 декември 2007
Мислења
280
Поени од реакции
153
ФФМ минатата недела донесе нов закон околу фузиите и од сега па натаму фузија може само помеѓу два клуба од ист ОФС. значи Победа Јуниор моментално може да се фузира со 11 Октомври и со околината.
ФФМ можи ку..в да го пуши, ние нејчиме фузија не сме Вардар, Прилеп е ова има гордост и тредиција во нас, а инаку многу е лесно не мора фузија лупниму 20.000 евра на газдата од Еуромилк (толку милам бараше за фузија) и не ти треба фузија Еуромилк че се одкажи од втора лига, демек од финансики причини и че се отвори место за Победа, како и да е одиме ние повторно од почеток во 3-та лига.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Јас лично сум за фузија зошто да не, секако се видело и од фудбал и од тимови тука да ја правиме педерската :icon_lol:.
 

@ MONKEY @

ultras
Член од
12 декември 2007
Мислења
280
Поени од реакции
153
Јас лично сум за фузија зошто да не, секако се видело и од фудбал и од тимови тука да ја правиме педерската :icon_lol:.
Убо е вака че си крцкаме 3-та лига :facepalm:, барем нема да места мафиозиве 3-та мак лига не се игра во ниту една кладилница во светов, се надевам дека така че ги тргна нивните валкани криминални раце од Победа, да се најди еден стабилен спонзор и да тргни работава, ако ја пикна 2-ра лига нареднава сезона пак че места ко будали без исав, така наречениве спасители на Победа кои години наназад се незини гробари.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Ако Победа биде трета лига и таа малку публика што беше повеќе нема да ја има, и толку од тимот ќе се случи распад колапс нема никогаш да се соземе.[DOUBLEPOST=1402557153][/DOUBLEPOST]Не отепаа судиите во Охрид начисто масакр беше, од авион се гледаше дека против Победа судеа, Ацуле местач беше ама ако беше тука Од Царев Двор немаше да се отпадни па ако сака мајкајана нека е :icon_lol:.

И доаѓа на Градски стадион во Прилеп и судијата суди против домаќинот две сезони гледав, на клучен меч судијата суди против домаќинот. И овие шо се старциве викаа ооооооооо кај го има ова...

Фали еден човек во управата многу (Не е Ацуле), тој чим ќе почуствуваше дека го дупат шамареше судии, делегати нема мрдање, другиве сето педери се....




Победа има фудбалска школа од младинци кои се Шампиони во Македонија, ако отпадне во трета лига тие ќе немаат право да се натпреваруваат, само поради нив фузија, а мафијашките работи и бизнис интересите се реалност и не може од нив да се побегне.
 
Последно уредено:

@ MONKEY @

ultras
Член од
12 декември 2007
Мислења
280
Поени од реакции
153
Ако Победа биде трета лига и таа малку публика што беше повеќе нема да ја има, и толку од тимот ќе се случи распад колапс нема никогаш да се соземе.[DOUBLEPOST=1402557153][/DOUBLEPOST]Не отепаа судиите во Охрид начисто масакр беше, од авион се гледаше дека против Победа судеа, Ацуле местач беше ама ако беше тука Од Царев Двор немаше да се отпадни па ако сака мајкајана нека е :icon_lol:.

И доаѓа на Градски стадион во Прилеп и судијата суди против домаќинот две сезони гледав, на клучен меч судијата суди против домаќинот. И овие шо се старциве викаа ооооооооо кај го има ова...

Фали еден човек во управата многу (Не е Ацуле), тој чим ќе почуствуваше дека го дупат шамареше судии, делегати нема мрдање, другиве сето педери се....




Победа има фудбалска школа од младинци кои се Шампиони во Македонија, ако отпадне во трета лига тие ќе немаат право да се натпреваруваат, само поради нив фузија, а мафијашките работи и бизнис интересите се реалност и не може од нив да се побегне.
Победа никогаш нема да ја изгуби публиката и навивачите, кој тим че се распадни? распаднати се овие играчиве неспособни уште пред да создадат тим сите мрш од Победа (само Карче, Мирчески, Котески заслужува да го носа светиот дрес), а тој чоеко шо фали знам на кого мислиш е тој ги еба навивачите во Прилеп, тој педеро ги растури Мајмуни, и зато го стасаја клетвите на Прилепчани, сите вгаз нека се еба и Ацуле и сите педери околу него , само да се најди еден стабилен газда шо ја сака Победа од срце и одиме од почеток со нова управа и нови ирачи, има деца во Прилеп шо че изгина за светиот црвено-бел дрес....
 

@ MONKEY @

ultras
Член од
12 декември 2007
Мислења
280
Поени од реакции
153
http://zenitprilep.com.mk/sport/6982-solzi-i-sram-za-pobeda.html 1988 г. левото крило Миле Конески има изјавено "Овде се признаваат само победи, а при пораз не важи оправдување за слаба форма, лош ден или подобар противник". [DOUBLEPOST=1402854885][/DOUBLEPOST]
ФФМ минатата недела донесе нов закон околу фузиите и од сега па натаму фузија може само помеѓу два клуба од ист ОФС. значи Победа Јуниор моментално може да се фузира со 11 Октомври и со околината.
Еве ви инсајдерска информација, ФФМ на педерси начин ја еба Победа, но ние на уште попедерски начин че ви се вратиме, можно е и во прва лига, процедурата оди вака Победа е Акционерско друштво, и Тетекс исто така, Еуромилк и др клубови, значи управта наша ги купува акциите од некој друг клуб, и на тој клуб му го менува седиштето во Прилеп чиста и легална работа, а не е фузија :icon_mrgr: во игра сега за сега се повеќе клубови во игра сеуште бил и Тетекс за прва лига.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom