Фан Клуб: Победа - Прилеп

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.214
Поени од реакции
7.272
Сеа до кај сме со плеј-аутов да ме упати некој? Уште еден меч имаме?
Да. Првата изгубивме 1-3 и убо е шо не важи гол во гости правилото.
Ако ги поминиме остануваме во втора лига ако не, трета.
 

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
485
ACULE VRATI SE,SVE TI JE OPROSTENO!!!
 

@ MONKEY @

ultras
Член од
12 декември 2007
Мислења
280
Поени од реакции
153
Нема предавање, нема одкажување и во трета лига и во регион ако треба.Сите че умрите ко песој душмани Победа Прилеп че живеј вечно !!! ФФМ МАФИЈА
 

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
485
Abe koja mafija ffm be brat
Koj takvo g terase jane trener da go kla,za k*r ne go biva.Od ko dojde novava uprava ja dotolci Pobeda
 

@ MONKEY @

ultras
Член од
12 декември 2007
Мислења
280
Поени од реакции
153
Abe koja mafija ffm be brat
Koj takvo g terase jane trener da go kla,za k*r ne go biva.Od ko dojde novava uprava ja dotolci Pobeda
Јане за кур не го бидува, Златко поубо ја водеше Победа, управата не е нова истата е години наназад, Кабелнет и неговите познати газди фудбалски мафијаши, дввата натпревари ги гледав во Охрид судиите на двата натпревари судеја против Победа.
 

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
485
Epa najgolemata greska na upravata bese smenata na Zlatko.Vidi ja samo postavava deneska so igrase kolku e izmeneta od ona na Zlatko.Do polu sezona so zlate imavme sansa za siguren opstanok i vlez mozda vo prva liga,a od ko dojde jane "strategot" gi izbrka pola ekipa i se pojde po voda
 
Член од
3 ноември 2007
Мислења
189
Поени од реакции
58
Тоа е што е нема назад... Место борба за 1ва Лига догодина ќе скапува победа во 3та и ќе се бори за влез во 2ра. Мора драстични промени, посекако една година е изгубена подобро нека изгубат уште една само нека се среди од темел.

Прв чекор треба да биде отказ за Јанко и останата багра т.н. фудбалски ѕвезди како Гешоски
Мора да се посвети повеќе внимание на младите играчи. Мора да се воведе сериозен пристап на тренинзи и да се работи по некоја програма, ваљда ќе излезе некој играч. Некогаш не е се во парите. Нашиве фудбалски ѕвезди во Сабота се пијанчат по кафани, а во Недела имаат натпревари. Не можат ни 1 км да истрчаат.
Со среќа во иднина, се надевам дека и државата малку повеќе ќе се ангажира да го помогни спортот и во другите градови. Доволно е да воведе некои реформи и да го намали данокот за спонзорства на клубовите, што сигурно би поттикнало некои компании да вложат во спортот. Во случајов во Прилеп има неколку (Витаминка, Привара, Микросам, Мермерен, Тутунски ... ) што се доволно моќни да вложат некоја пара и да направат од Победа стабилен прволигаш.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Дечки вчера беше тесно ама не се провлековте, иако салам напнавте особено во второ кога Кире ги врати на 16 царевдворци, штета што тим со толкава историја не успеа да се протне натаму но сепак ќефот што локален тим ќе ми игра во 2ра лига за првпат откако памтам и пратам фудбал е голем. Мислам дека многу нервоза на играчите им крена Јане кој при крај повеќе се закануваше кон играчите за секоја ситна грешка и мислам дека црвениот картон кој го добивте после така глуп потег на играчот беше од нервоза кон Јанке кој тешко се контролираше.


11ката и 20ката злато ви вредеа вчера :)))
 
L

Löwe

Гостин
Нешто слушнав муабет низ чаршија дека со ЕуроМилк ќе се фузирале на полусезона.. има нешто вистина?
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.294
Поени од реакции
5.495
Нешто слушнав муабет низ чаршија дека со ЕуроМилк ќе се фузирале на полусезона.. има нешто вистина?
За спојвање ќе сонвате.Тоа беше напраено само за Вардар и толку...Еве шо се измените во законот:

1. Спојувањето на клубовите може да се случи само доколку се регистрирани како правни лица во ист регистар кај надлежен орган кои територијални припаѓаа на ист Општински сојуз или Град Скопје.
2.Двата клуба кои се спојуваат правно престануваат да постојат и се создава нов клуб како правно лице, кој го задржува местото на табелата на повисоко рангираниот клуб.
3.Клубовите кои во тековната сезона го губат стекнатиот статус во Првата, Втората или Третата лига не може да извршат спојување со друг клуб.

Така да не исполнувате ни еден услов.Како и да е жалосно е и шо и Победа како и Пелистер и покрај тоа што има толку големи компании во градојте не се реши некој да ги преземи.Можи поарно и Трета лига шо сте на нерешен статус од колку нерви да кините нон стоп како ние во Прва.
Освен ако има некој мади_а да ги тужи за селективен пристап па да видам како ќе се разреши , мада нема да се најди таков
 
L

Löwe

Гостин
Абе лани така 11ти се фузира со Слога па од полусезона продолжи Слога да игра, а до полусезона играше 11ти.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.294
Поени од реакции
5.495

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
485
Acule ce ja naredi da se fuzirame :)
Carsiski muabeti: Na Acule mu e ponudeno da bidi pretsedatel vo senka,oti legalen ne smee da bidi.
Ajde Acule ti zivees za Pobeda
 

Kajgana Shop

На врв Bottom