Фан Клуб: Пелистер

Z

ziko bt

Гостин
Реално многу сме отепани.Нема да ме изненади во недела да изгубиме ко магариња.:kafence:
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.051
Поени од реакции
6.657
реално затоа сме втора лига, а не во еврокупови

се чуваа силите да не се прими гол, да се проба нешто од контра, само “контрашите“ ни сила ни брзина ни кондиција не покажа, иве се истегна во спринт 80та минута :facepalm:

толку му е силата на играчите реално, браво за маркоски во средината се изнатрча , додаваше цело време кратки и долги пасови, исто бековите доста се изнатрчаа, ама нападот ништо не искреира а 60 и кусур минути играч повеќе се имаше..............
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
0:0 некако да ја истераме недела, вака гол од игра 16 дена не би дале, ако се отвори пак некое пеналче евентуално :icon_lol:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.257
Победа си е победа браво за.дечките и без пари играа со срце се.бореа.трчаа како улај а.ристе беше секаде ! Штета шо не дадовме уште еден гол но тоа е.Недела уште два пенали и црвен таман ќе си биди :D вака ќе ја личи лигата ако не некој ќе одговара хахахахахах
 
Член од
10 април 2015
Мислења
257
Поени од реакции
164
Penalite i crvenio bea realno dosudeni ili ne?
Mnogu malce pogledav od natprevarov!
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
На што се ρадувате и се пρаите на тρи ипол? :свиркам:
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
Еве го инкерот за победата!:facepalm: Овие лешинарите од општина не го бодрат клубот,па ај овие другите да се измешаат меѓу народот - со навивачите :cautious:
 

Attachments

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
Penalite i crvenio bea realno dosudeni ili ne?
Mnogu malce pogledav od natprevarov!
Чист црвен, сам излезе пред голманот го издрибла а тој го сопна.
При двата пенали имаше игра со рака, јас тврдам дека 85% судии и двата би ги свирнале.
Нивниот пенал ако гледаш беше подискутабилен.
 

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
485
Читам Јане од Турново се жалал два пенали и црвен судени а не биле,и теренот нечинел и немал димензии :)
Абе семкар еден.Факинг турново сеоска екипа ни стадион има ко шо треба ни школа има ни публика има.Ојте таму трета лига кај шо ви е местото.
И со судии да тепа пелистер местото му е прва лига
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Вториот пенал за нас е сумљив,над лактото го удри топката играчот на Турново,рефлексно повлеквање на раката при бранење слободен удар.
Според мене немаше пенал таму.
Првиот да,и црвениот на голмано на Турново.
Курле му е крив шо излегваше на 30метри,клузачи со отворен ѓон.:kuracc:
Заебан ќе биди реваншо,посебно шо не важи правилото гол во гости.
Премногу шанси ни напраја со играч помалку,недозволиво.:tapp:
Како и да е,се е во наши раце,само да не се испичкат недела и да паднат на притисок.
 

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
Овој Јане каква дијабола е... Исчупал веѓите се залижал, клал одело... И урла цела утакмица кара врни по судиите :facepalm: Репрезентативец, интернационален голман... Џабе, кога си 0 човек се е џабе...
Јасна била судбината на Турново уште Пелистер ко стигнал до бараж... :brlav: Па после не му чинел терено во Ѓорче... На шо личи бе онаква изјава? Година дена суспензија ко ништо е то во странство.

Првиот пенал убо го плесна по рака топка, Бартон на 3 метра беше не можеше да не суди пенал. Голманот нивни излегва прај фаул со две нозе на 20 метра, шо очекува овој?
Искрено не видов дали го удри в рака после слободниот, ама тие шо седеа 2-3 реда под мене рекоја дека убо ја тргнал раката во страна овој за да ја зафати топката...

Единствено не ми е јасен Љамче. Наместо да ги потисниме и второто дека со играч појќе, ништо не изиграја. Цело второ пимплавме на средина, и наместо ние контри да играме, тие ни напраја 3-4 од кои падна и пеналот (фала богу Пашето шо го фати). И Мендо и Бацката едвај одеа, седат на центар :facepalm: Фиката и тој другиот десно, ни напад ни одбрана можат... Со играч помалце не убија со контри и полуконтри...
Коњарски и тој 21 позитивно ме изненадија, после не знам колку време имаме двајца играчи во средина, 17 (Недановски мислам дека е) и тој солиден.

Недела само паметно...
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.294
Поени од реакции
5.495
Мoре племе нивнo дa им ебaм.Демек нивниoт беше пенaл.А кaј се дa плукaт пo судиите лaни сo oнaј јaбoлкaрoт кo ни требaше и нaс и нив зa oпстaнoк , кaј нив се игрaше 300 фaули му свиреa и црвен ни дaдoa.
Акo сaкaт дa влезaт нaшите ќе влезиме . Немa шaнсa дa не тепaт oние умренкoвците.Тoчен резултaт 1-1 и кoј ги ебa.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
И

Игнориран член

Гостин
Ајде нека се спаковат таму и гитла втора лига. Ако се подобри имат шанса в недела нека докажат и нека не сомелат 2-3 разлика.
Зато е напраен системот со две утакмици... Од вакви работи.
Еден гол разлика е, незнам шо туку плачи овај овчарот. Уште ништо не е решено.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom