Фан Клуб: Пелистер

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.198
Поени од реакции
4.896
Овај дојче ептен забегал за Бардовци...
Го нема, го нема, одма нешто бојкот ако се ракометарите, фудбалерите и ЕТЕ ГО ПРВ пред камери, или со Тодор Александров ќе лижат мадиња за ракометот или со непозната банда на луѓе ќе пуши курој за фудбалот...
75% фудбалот бил газда на друг чоек вика, не му го ни кажва името на брачед му и неговата фабрика, а општината поможвала само со 25% за ФК Пелистер. Па уште вика едно, две сите се обратуваат кај градоначалникот, па кај кој сакаш бе ќељајцо една, ти си "татко" на градот, кај да се обратиме, Зоки Цермат како ѓаол од темјан бегаше на сите состаноци кои беа направени, нигде го немаше, како да не е акционер на клубот. Тука криви се и фудбалерите шо се нафатија да се вратат на тренинзи и да продолжат да играт е арно ве дупат и вас, па ќе средиме се од ПОНЕДЕЛНИК :pos: само незнам кој ПОНЕДЕЛНИК ќе биди, дали овај, другиот, по 5 понеделници, по 4 месеци или по 1 година. Незнам и колку СРЕДИ поминаја, не ова Среда другата се ќе биди најдобро, ќе праеле проект наречен ЛУДОГОРЕЦ :D абе Лудогорец да ве однеси во некоја луда гора и да не се вратите сите апаши во градот ! :D Па кога ќе ми текни пред некоја година за изборите кога даваше изјави за спортот кога рече Пелистер ќе играл со Реал Мадрид, леле леле леле :boksix:
Па кога не гледаш не оди работата, нема пари, нема резултати, дај отворете ги картите, дај покажи го тој договорот на кој колку проценти му припаѓаат од клубот, да видиме дали се 100%, 75% или 50%. Нека се прекини договорот, нека се тргни Цермат, превземи го клубот, барај нови сопсвеници, имаш 1 000 000 начини за да тргни работата, ама џабе трубиме овде кога на ова капајцата нема ни 0,000001% врска од СПОРТ!
НАЈТРАГИЧНИОТ дел од неговата изјава:
Вика фудбалот си има друг сопственик и вината нека ја бараат кај него (само ја префрлаат топката еден на друг, ама то не е на арно, некој ќе се фати во офсајд па ќе изгори за сите), ОПШТИНА БИТОЛА вели е целосен сопственик (значи 100%) на РК Пелистер и КК Пелистер.
Па да ти ебам мајката, ако си таму целосен сопственик ајде тука покажисе нека има резултати, напрај го РК Пелистер во моментот шо е РК Вардар, врати го КК Пелистер во 1 лига, и во тие шо си сопственик двата клуба живеат од денес за утре, ракометот пред бараж за опстанок во лига, кошарката веќе неколку сезони закопани во 2 лига, фудбалот приказна за себе...
Друга работа вика од Општина Битола се предвидени 8 000 000 евра за спортот, до сега биле потрошени 7 700 000 и останале уште 300 000 до крајот на годината, бла бла бла, со тие 7 000 000 незнам само на кое место Двојче купи стан, дали во Јури(касарната), Нова Битола или пак на некое сосем друго место, овие цифри шо ги кажа тој АБЕР НЕМААТ ! :pov:
Вели Општина Битола, била една од општините која најмногу се залагала и одвојувала парични средства за разлика од другите општини во Македонија за спортот во градот !:tapp::tapp:
Да бе глумец во право си ! Да ти живее проектот "Битола НАЈСПОРТСКИ ГРАД" два клуба во 2 лига, едниот пред прагот на пропаст....


Штета шо нема да можам утре да одам во Новаци, ме отепаја испитите :D
Иначе очекувам победа и тоа не минимална, туку дека ќе ги распукаме со 3:0, мора да пукниме еднаш, доста е по 1 гол :D
Најмногу ќе зависи како ќе се залагаат на теренот после случувањата, нека проработи инаетот, нека пукнат душманите !!!

И ЗА КРАЈ, ЦЕРМАТ ДА СЕ СТОПИШ КАКО СЛАДОЛЕД !!!
 
Z

ziko bt

Гостин
Тргна машината...:pijanco::blablab:
Ако не му ги дат платите до понеделник,ич нека не му играт,можи ќе му дојди памето малце на "газдите" или барем ќе му напрат лош публицитет.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
2 октомври 2011
Мислења
841
Поени од реакции
504
Гледам две измени во прво полувреме на сајтов од ффм. Ај некој што беше на утакмица нека ми каже зошто Љупче е изаден во првото полувреме. Повреда некоја или одлука на тренерот??
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.118
Гледам две измени во прво полувреме на сајтов од ффм. Ај некој што беше на утакмица нека ми каже зошто Љупче е изаден во првото полувреме. Повреда некоја или одлука на тренерот??
Greska na trenerot pocna bez klasicen napagac (glavevski) samo so ive i od po stranite joki i dejan.n. pa prilepcani zavodija i morase da se napaga vo sekoj slucaj super znacajna pobeda za inaet na site dusmani ne deka sme nesto pojaki kolku so poke ja posakuvavme pobedata i vreminja ne znam da sme pobedile a prethodno da gubime duri vo majtap vikaa po ubo igraat bez pari nasite pa da ne mu davaat ic :D majtapot na strana ako bevme po spretni ke dadevme uste eden dva gola na kontri no i vaka e super bravo za decata koj se bez poraz od pocetokot na prvenstvoto sega ljubanci da gi zdrvime i mlekarite za so tri cetiri novi igraci da odime prva liga ama sepak se zavisi od finasiite i redovnite primanja na fudbalerite bravo uste ednas za so se borea so srce!
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.035
Поени од реакции
6.633
браво Главевски каква полусезона има...............кој ќе го лапне на пролет сеа дали некоја амбициозна екипа која атакува на еврокуповите или ќе бара спас во прва лига со ваков голгетер - ќе видиме.............
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.249
Поени од реакции
5.360
Една недела нема да бидам во државата и одма врзваме 2 победи.Значи јас сум малерот ,дај нека ми сврши работа церматот за иселеничка виза ако сака без пари за Играчите да освој титула.:tapp: .Па го читам и Штерјовски убедува нормално било да се борџи.:eek: Не бе никој нема здрав во ова вукојебнина.Значи имаме добитна ситуација за влез прва лига- уште асолен спонзор да најме оти со ќелешот ништо не прајме и ако сме добри стадионот да ни го напрат:pistoldz:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.118
Една недела нема да бидам во државата и одма врзваме 2 победи.Значи јас сум малерот ,дај нека ми сврши работа церматот за иселеничка виза ако сака без пари за Играчите да освој титула.:tapp: .Па го читам и Штерјовски убедува нормално било да се борџи.:eek: Не бе никој нема здрав во ова вукојебнина.Значи имаме добитна ситуација за влез прва лига- уште асолен спонзор да најме оти со ќелешот ништо не прајме и ако сме добри стадионот да ни го напрат:pistoldz:
Daj link od izjavata oti imase intervju ama ne vidovme za koja tv stanica i portal
A za viza i jas begam garant i LS ke osvojat mene ako me spastrat nekade bliznak ne begaj bez mene so ke pram jas ‘‘sam‘‘ ovde :D
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396
Пратете шо прај малио,и ќе го видиш за некое време детето ќе ни го чапни Работнички за без пари..:icon_mrgr:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Пратете шо прај малио,и ќе го видиш за некое време детето ќе ни го чапни Работнички за без пари..:icon_mrgr:
Овај малиот уште од пред две години го имав забележано кога му судам на малите..убедливо најдобар играч е и навистина се снаоѓа ама пак сега мислам дека игра во Талент кај Дуци
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396
Овај малиот уште од пред две години го имав забележано кога му судам на малите..убедливо најдобар играч е и навистина се снаоѓа ама пак сега мислам дека игра во Талент кај Дуци
НЕ МЕ ЧУДИ:shook:
И ќе шиткал после Дуци играчи,ќе шитка нормално...
Па појќе пари извај Дуци со малите шо ги шитка низ Македонија,отколку Пелистер за сите овие 10 и кусур години,доказ до кај ни е дојден клубот...:ban:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
НЕ МЕ ЧУДИ:shook:
И ќе шиткал после Дуци играчи,ќе шитка нормално...
Па појќе пари извај Дуци со малите шо ги шитка низ Македонија,отколку Пелистер за сите овие 10 и кусур години,доказ до кај ни е дојден клубот...:ban:
А кој ќе шитка бе од Пелистер играчи?..Драганчо?..не заебавај Драганчо врска нема,едно време сакаше поголеми деца да регистрирва во помалите генерации за да можи да победува ..тој не го интересира деца да извади и со тоа да профитира клубот,него побитно му е да победува против Дуци,Белиот и Сашо...типичен лузерски менталитет..затоа Пелистер нема да извади играч уште 100 години со ваква политика и ваков режим..катастрофа од клуб
 
Z

ziko bt

Гостин
Daj link od izjavata oti imase intervju ama ne vidovme za koja tv stanica i portal
A za viza i jas begam garant i LS ke osvojat mene ako me spastrat nekade bliznak ne begaj bez mene so ke pram jas ‘‘sam‘‘ ovde :D
Ќе ти најдам чоек за бугарски пасош,ако си решен да бегаш,бегај само да се израдваме на титула.:D
Иначе изјавата еве ја > http://ekipa.mk/shterjovski-ne-sme-nitu-prvi-a-ni-posledni-shto-dolzhat-plati-na-svoite-timovi/ ,еден убо му искоментира на линкот на екипа:

Seti se deka koga Gore te vikna vo togas silnata finansiski Sloga Jugomagnat i igrase kvalifikacii za LS, prv zamina. So ne ostana za pomalku pari vo Pelister !? A sega prodavas pamet, kako normalno e da se borcat pari.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.118
Ќе ти најдам чоек за бугарски пасош,ако си решен да бегаш,бегај само да се израдваме на титула.:D
Иначе изјавата еве ја > http://ekipa.mk/shterjovski-ne-sme-nitu-prvi-a-ni-posledni-shto-dolzhat-plati-na-svoite-timovi/ ,еден убо му искоментира на линкот на екипа:

Seti se deka koga Gore te vikna vo togas silnata finansiski Sloga Jugomagnat i igrase kvalifikacii za LS, prv zamina. So ne ostana za pomalku pari vo Pelister !? A sega prodavas pamet, kako normalno e da se borcat pari.
Јас до сега не се побугарчив а не пак во иднина бегаме со наш пасош на црно друго чаре нема
Изјавата на зоче е разочарувачка вистина дел и во прволигашките екипи не земаат редовно плати дури на некој повеќе му доцнат од колку на нашите ама тоа не значи дека и кај нас треба да биди истата приказна и наместо да се огледваме на вардар ,шекендија работнички овие се мерат со силекс металург и царев двор да не речам со некој други второлигаши а баш очекував зоче здраво да застани зад играчите впрочем и тој нема земено плата два месеци плус третата е таа фмозната од јули оти не тренирале :confused:
Ништо чудно поради штрајкот каде најгласни беа мичо бале и мендо да не играа прва постава првите двајца со победа а за мендо изгледа немаше кој да го замени
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396
И овај Зоче е школа на неговите работодавачи..По,по,еј како не му срам бе вака да се резили?:tapp:
Да изјавиш ти такво нешто стварно треба да си лицемер..
Или тој си има земено плата и сега соли памет,и шо сега?
Нека трчат играчите за без пари,и така грото деца се,не му требат нив пари така?
Не знам,ама ич не ме бендисва по карактер овај,некако е премногу уфилман и изиграва некој тренер..
Башка шо влезе во конфликт со доста играчи од прва постава шо никако не е добро за тимскиот дух..
И ваква изјава каде шо ги брани тие шо ја загореа кашата не му требаше во никој случај,барем ако нема јајца да ги подржи јавно играчите нека си ќути,нека не се резили со вакви А ЛА ДОКТОР ТРОЈЧЕ ИЗЈАВИ:tapp:
Шо пренесле погрешно медиумите?
Сите знаеја дека четвртокот не тренираа играчите..
Шо сакаја ?Тајна да остани..
Па пари се борчат бе алооо,шо да прат играчите,да чекат милостина..
Да ги потсетам Зоче и неговите прептпоставени дека АД е клубот,шо значи дека како секое правно лице мора редовно да се плаќат надоместици з аплата и осигурување..
Не е појќе ова времето ко беа клубојте здруженија на граѓани..
Ама изгледа имат некоја дупка најдено бе сезонава,зошто сме во втора лига,и смејме само 5 души да држиме под професионален договор..
Тука да не прат некој мучки,ама ко ќе видиш дека и тие шо се под договор како Близнако се бунтоват(со право)значи овие си прат шо сакат....
Еј кој резил,изглегва докторо и целосно без срам и перде ја префрла топката до "ГАЗДАТА":uzi:..
А притоа срамежливо молчи дека тој ги влечи конците од тој октомврски договор,дека ако не си ги исполнува обрските Цермат,општината има право да го раскини договорот...
Како се понаша докторо,како небаре Пелистер да е некоја стара кола,ја шитна,па сега се расипа и новиот газда нека си ја ебава глата АБЕ НЕ СМЕ НИЕ КРИВИ,ДРУГ Е ГАЗДА...
Не бе,не се знај кој е поулав во овај улав град,:bravobe:таква конкуренција има овде шо ни Џек Николсон ко беше во лудница и неговите колеги од тој легендарен филм(не ми текнува како се викаше сега)можат многу нешта да научат...:vozbud:

Удри докторе,стрижи таму,ко има овци,си најде "газда"по мерка,еве и тренерот се "погоди",уште играчите да се погодат и се ќе биди утопија...:pijani:
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.035
Поени од реакции
6.633
од авион се гледа дека не се сака тимот да биде консолидиран,раскарај ги играчите со тренерот,овај па шутракот се прослави со изјавата:tapp: ова не е југославија каде играчите по кариерата продолжуваат да работат во државни фирми со бенефиции,играчите имаат животен играчки век,кој искористи - искористи................

не бива спорт во овај град помочан...............
 

Kajgana Shop

На врв Bottom