Фан Клуб: Пелистер

Член од
26 јули 2015
Мислења
1
Поени од реакции
7

ФК Пелистер во Југословенската Прва Лига 91/92[DOUBLEPOST=1437941575][/DOUBLEPOST]

Мора да има бусени(тоа ти е готова трева со се земја,а се мести ко килим кога одмотуваш)

Абе кај вас машинерија имат спроведено овде појма немам шо прат.....
 
Последно уредено:

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.862
Поени од реакции
7.243
Kolku so znam proektot e ist od ffm pa taka gotova treva ke ima samo vo sesnaesetnikot a na drugite delovi ke se sadi po dva pati ,no kako i da bidi nie sme nazad od tetovo skoro dva meseci no ke vidime so ke bidi i so tie reflektorite kaj nas strujata bese so busoni nemase avtomatski osiguraci a za reflektori treba mala el trafostanica za napojuvanje koja ke kosta sigurno pola miljon evra plus treba i generator za vo slucaj ako mema struja da ima napojuvanje ama toa e naucna fantastika.oti.duri sega generator ke stavat na filip vtori
Muabetot mi e aj nekako ke go napravat terenot a mozi i ams i vladata ke pomozat za trafoatanica od evn ama za tribini NIKOGAS nema da vidime :mad:
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.288
Поени од реакции
5.453
Ако не видиме стадион , нека му кисни онаму кога ќе играме со рамковните квалификации,нека му летат дроној над Филип 2-ри. Така да штетата и страмот шо ќе го доживејме од таа утакмица ќе биди многу поголема од тие 20 милиони евра шо треба да се дат за репрезентативен стадион во Битола.До душе еве во Тетово ќе го напрат , па нека си играт таму и нека одат патриотите партиски нека ги гледат.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440

Неколку вакви има(мислам дека се работи за исти како овие на сликата) пред влезот на стадионот(од страната кај шо влегват гостинските навивачи)...
Така си седат,ете појќе од еден месец,е сеа дали се за теренот или за проектот Златен Рид на Газето појма неам?
Многу се големи,иначе како шо седат така,досега Ѓупаците сто пати ќе ги вденеа...:zloo:
 
Последно уредено:
И

Игнориран член

Гостин
Јас го слушав Илчо на Сител беше гостин во една емисија и баш за стадионот во Битола збораше.
Преку 5 пати се повторваше дека БИтола ќе добие стадион по ФИФА стандарди. Ама прашањето е кога?
Иначе за ова со теренот , спомна дека во септември требало да бидат готови рефлекторите поставени и во употреба. А за трева ќе има како во Тетово .
Исто за трибината шо треба да ја гради општината и е обврзана со договорот со УЕФА , дека ќе почни да се гради али само празни муабети.
Мислам дека ќе интервенират сеа пред избори и ќе почни нешто да се прај , иначе ако не беа изборите немаше ни да го спомнат стадионот.
Наводно во Април треба нашиот и стадинот во Тетово да бидат готови.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Застојот бил оти немале песок...:ROFLMAO:
Не знам уште колку тони песок требало да се дојсат,а и немале превозна механизација во моментот..
И се е на стенд-бај до даљега...:D
П.С.
@Goran Bt
Шо напраја вчера на "пријателската"/
Да не беше случајно?
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Јас го слушав Илчо на Сител беше гостин во една емисија и баш за стадионот во Битола збораше.
Преку 5 пати се повторваше дека БИтола ќе добие стадион по ФИФА стандарди. Ама прашањето е кога?
Иначе за ова со теренот , спомна дека во септември требало да бидат готови рефлекторите поставени и во употреба. А за трева ќе има како во Тетово .
Исто за трибината шо треба да ја гради општината и е обврзана со договорот со УЕФА , дека ќе почни да се гради али само празни муабети.
Мислам дека ќе интервенират сеа пред избори и ќе почни нешто да се прај , иначе ако не беа изборите немаше ни да го спомнат стадионот.
Наводно во Април треба нашиот и стадинот во Тетово да бидат готови.

Таман за пред избори со ножиците да дојдат да сечат ленти. А дека 10 години живци киневме.
Јас додека не видам не верувам.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Бог да го прости Бембо...:popce:
Класа чоек беше,прав господин...
Прв шо имаше сателитска во градо,пушташе да глеаме утакмици,ехее времиња....:pipi:
И дури беа тие имаше фудбал..
Па и Бутле,можи беше лопов,ама дури беше тој имаше и екипа,имаше и пари,и трибина се напрај...
Вода можам да му носат сите досеашни управи на Бутле....
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.862
Поени од реакции
7.243
Ovaj na gjoko gadzievski mu bese dedo po zenata ?
Inaku ovie nasite izgleda nema da zemaat napagac klosarot, od eden fridzider denot gi vadi parite za eden igrac sve da mu ebam pak denar ne dava
Joshe ne bev novaci da gi gledam a i na trening ne mozam da gi vidam oti sabajle na kumurno se a posle rucek kravari ...So deka ke gi gledame ete si ja brkaat rabotata site se zadovolni od treninzite i zoce samo priblemot e so malku pari mu davale i so nema krilo i napagac
 
И

Игнориран член

Гостин
Ако планира да не дава пари тој клошаро, после ова сезона нека го напушти клубот .
Поарно да немаме спонзор одколку овај клошарот да го кочи клубот цело време .
Нека се истреби таму со се сладоледи и фрижидери.
Ќе биди запамтен како најголемиот клошар шо некогаш го водел Пелистер.
Тој Здравко со сендвичарата и Монголо со пари од на комар го водеа подостоинствено клубот од овај милионерот.

P.S.
@Goran Bt Бембо му е дедо по жена му и тој мислам дека го донесе Ѓоко во Битола.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Ovaj na gjoko gadzievski mu bese dedo po zenata ?
Inaku ovie nasite izgleda nema da zemaat napagac klosarot, od eden fridzider denot gi vadi parite za eden igrac sve da mu ebam pak denar ne dava
Joshe ne bev novaci da gi gledam a i na trening ne mozam da gi vidam oti sabajle na kumurno se a posle rucek kravari ...So deka ke gi gledame ete si ja brkaat rabotata site se zadovolni od treninzite i zoce samo priblemot e so malku pari mu davale i so nema krilo i napagac
Како нема крило/напаѓач бе брат,ете јас сум слободен,пари не барам.нека не бери гајле брачедот,нека здивни,нека мени гуми на масератито,бентлито шо и да е(да дај господ цело да му се расипи,да му го вчадат):kuracc:,сабајле ќе си одам на суд,поручек на тренинг,и така цел живот волонтерски "работам",не е проблем......
Баш на тие две позиции играм,со Бацката ршум ќе прајме,плус ко шо сум во форма влезен има во ТОП 3 стрелци на тимот да сум(за ова гла сечам).....
Бацката прв топчија,овде нема дилеми(е сега вториот ќе се бара измеѓу мене и некое трето лице)......:masa:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Кога почнува бе лигата,8/9 или 15/16 август?
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Охооо "градско:ајнапиво:"дерби со 11ти..
Мислам редно време е да го смениме седиштето на клубот во Прилеп...:icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom