Фан Клуб: Пелистер

И

Игнориран член

Гостин
Да ја олабајме малце темата...:D
Еве слика од хуманитарниот натпревар шо се оддржа во спортската сала Младост а беше организиран од ФФМ.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.137
Поени од реакции
1.314
Aman be Deksi sigurno nesto oficijalno znajs. I na kraj ne zabole sto znajs i so koj ke go spodelis. Muabetot bese sosema drug ama kako sto izgleda i ti sakas da profitiras od celata situacija pa zazede strana.
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
728
Поени од реакции
820
тој инаетот твој,на кого му прави услуга ?!
Не е инает бе ! Оти инает ?
Aman be Deksi sigurno nesto oficijalno znajs. I na kraj ne zabole sto znajs i so koj ke go spodelis. Muabetot bese sosema drug ama kako sto izgleda i ti sakas da profitiras od celata situacija pa zazede strana.
Хахахахаххахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахах ... (ха) ... Јас зазедов страна и застанав на страната на вистина и чесноста ! А ако го прам нешто со некој намера да профитирам нешто од некој, тогаш господ нека ми суди, се шо се прај од моја страна и од страна на уште еден член овде од форумот (тие шо знат, знат на кој мислам) се прави само за доброто на клубот - JOVEKO !
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Не е инает бе ! Оти инает ?

Хахахахаххахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахах ... (ха) ... Јас зазедов страна и застанав на страната на вистина и чесноста ! А ако го прам нешто со некој намера да профитирам нешто од некој, тогаш господ нека ми суди, се шо се прај од моја страна и од страна на уште еден член овде од форумот (тие шо знат, знат на кој мислам) се прави само за доброто на клубот - JOVEKO !
Респект за трудот и се...:cuc:
Ама Декси,момче младо...
Кој се замара во Битола за вистината и чесноста...:confused:
Сега клубот е приватен(или барем така не лажат),нивна работа е кој ќе клават за СД,и за другите функции,па ќе видиме за брзо шо е како е...
Како и да е,никој не можи ништо да напрај сега,ко го дадоја клубот на приватник...
А и да можат не можи да се очекува како луѓе во Општината да се замарат за нешто,знајме кој се луѓето....
А то ти дали знајш нешто или не,дали ќе го објавиш во јавност не е важно..
Ќе се види на крај се....
Шо фајде од то за Пелистер ете и ако објавите јавно?
Дека не штима нешто и во новото раководство јасно е,уште ко го извадоја од нафталин тој Србинот,покрај толку наши фудбалски легенди...
Ама шо можиме да смениме овде?
А за Мане кажавме,без разлика на се,она не му требаше,зошто ги прозва сите шо беа на стадион....од еден до последен....
Ќе видиме кој беше во право...
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.288
Поени од реакции
5.455
Утре против Работнички мене ме интересира дали конечно на една утакмица ќе играт фудбал и ќе одат со отворен гард па да пробаме со надигрување до нешто поќе оти ако Мане пак му нареди да паркират автобус тогаш единствене непознато е кога ќе ни го акнат голот,дали 20-та или 30-та минута. И доста е оправдувања овај го боли ноктот,овај има стомачен вирус и слични срања,па и во Работнички се глобала деца и 2-3 избркани од Вардар и само Стојков дели од останатите.А за чудо и тие имат по 2 раце и 2 нозе , па утре нека излези со физички спремни за 90 мин и нека одат да се надигруват.Дали ќе изгубиме 5-0 ако играме отворено или 1-0 ако лежиме ништо не менва.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.137
Поени од реакции
1.314
Не е инает бе ! Оти инает ?

Хахахахаххахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахах ... (ха) ... Јас зазедов страна и застанав на страната на вистина и чесноста ! А ако го прам нешто со некој намера да профитирам нешто од некој, тогаш господ нека ми суди, се шо се прај од моја страна и од страна на уште еден член овде од форумот (тие шо знат, знат на кој мислам) се прави само за доброто на клубот - JOVEKO !
Сите се на страната на вистината, секој со својата вистина. Сакав само да кажам дека повеќе не би требало да објавуваш кој треба и што да биде во новиот ПЕЛИСТЕР, сега клубот си има сопственик кој постави СД и него ке му поднеси извештај за сопствената работа. Ако СД не е задоволен од работата на Мане, има начин ке си седнат ќе се договорат. Ама понашањето на Мане беше за секоја осуда и ти не смееше да го оправдуваш, на шо личи кога тренерот ја врега публиката на клубот од кој јаде леб. Па публиката пцуела по Мане и играчите па ке пцуе нормално кога не е задоволна од кукавичката игра на Мане.
И никој овде не спомна што се случува релација Мане СД туку Мане публика, а ти ја измеша цела работа.
Мане не смее повеќе ни секунда да биде тренер на Пелистер. Го респектирав човекот но не знаев дека може да биде толку малоумен, и да не го избркаат сам нема да издржи повеќе од зимската пауза ќе си отиде од Пелистер, едноставно целата ситуација гневот го навлече на себе пошто нема два грама мозок.
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
728
Поени од реакции
820
Сите се на страната на вистината, секој со својата вистина. Сакав само да кажам дека повеќе не би требало да објавуваш кој треба и што да биде во новиот ПЕЛИСТЕР, сега клубот си има сопственик кој постави СД и него ке му поднеси извештај за сопствената работа. Ако СД не е задоволен од работата на Мане, има начин ке си седнат ќе се договорат. Ама понашањето на Мане беше за секоја осуда и ти не смееше да го оправдуваш, на шо личи кога тренерот ја врега публиката на клубот од кој јаде леб. Па публиката пцуела по Мане и играчите па ке пцуе нормално кога не е задоволна од кукавичката игра на Мане.
И никој овде не спомна што се случува релација Мане СД туку Мане публика, а ти ја измеша цела работа.
Мане не смее повеќе ни секунда да биде тренер на Пелистер. Го респектирав човекот но не знаев дека може да биде толку малоумен, и да не го избркаат сам нема да издржи повеќе од зимската пауза ќе си отиде од Пелистер, едноставно целата ситуација гневот го навлече на себе пошто нема два грама мозок.
Не јади трици ! Не си во право, а Мане колку шо е паметен и интелегентен, толку ти немаш коса на гла и сите тука заедно немаме ! Можи Мане не ви чини зато шо никогаш нема наместено утакмица, за разлика од тој ланскиот каде што сега некои (ние 2-3ца) знајме што се се случвало лани и сега знам дека ни Боче ни Ковачев,Христов,Љубенов,Жуниор итн. не се заслужни за ниту еден бод !

Фала, чао проијатно !
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.137
Поени од реакции
1.314
Не јади трици ! Не си во право, а Мане колку шо е паметен и интелегентен, толку ти немаш коса на гла и сите тука заедно немаме ! Можи Мане не ви чини зато шо никогаш нема наместено утакмица, за разлика од тој ланскиот каде што сега некои (ние 2-3ца) знајме што се се случвало лани и сега знам дека ни Боче ни Ковачев,Христов,Љубенов,Жуниор итн. не се заслужни за ниту еден бод !

Фала, чао проијатно !
Прво не ти личи да ми речеш "не јади трици" бидејки си сеуште дете, а тоа колку е Мане интелегентен се виде нема потреба да се зборува.[DOUBLEPOST=1414849797][/DOUBLEPOST]
Не јади трици ! Не си во право, а Мане колку шо е паметен и интелегентен, толку ти немаш коса на гла и сите тука заедно немаме ! Можи Мане не ви чини зато шо никогаш нема наместено утакмица, за разлика од тој ланскиот каде што сега некои (ние 2-3ца) знајме што се се случвало лани и сега знам дека ни Боче ни Ковачев,Христов,Љубенов,Жуниор итн. не се заслужни за ниту еден бод !

Фала, чао проијатно !
Шо сторе памет Мане пак ги надмудри Работнички 65мин а само еден гол ни имаат клаено ала да му е, а ние голман на работнички до сега немаме видено кој му е, абе браво е ова е интелегенција.
 
Последно уредено:

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
Фала, чао проијатно !
За кој лански мислиш? За Боче кој сите овде го плукавме дури и ко ќе победеше или за тој горнио лански шо ти не оставаш(е) пола збор да се речи. Немам ништо лично против тебе друже ама ни самиот не си на чисто. Од една страна го браниш Мане ко да е девица а од друга страна ни против Зоки Цермат не смеј да се речи ништо лошо а очигледно дека управа - тренер не се мирисаат.
И морам да ти кажам дека доста арогантно е сите вака со ред да не ништиш овде и да кочопериш со то ќутете вие јас знам ама не кажвам... После се она шо излезе од тебе со наставка официјално. Јас на твое место би се покрил и би ќутел.

Ајде Мане сега покажи му како се игра дефанзива кога имаш негатива :нинџ: Ваква интелегенција треба сите до еден на арената од ко ќе заврши утакмицата да ја поздрават :cuc:
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.288
Поени од реакции
5.455
Abe so razbirate site vie od fudbal. Nemavme sreka iako uspesno e implementiran nasiot nov pretpoznatliv (Angliski pred 20 godini )stil na igra.Aknija so seta sila napred pa mozi ke si dat avtogol. P.s Netrebase deteto Mircevski da go klava , ja narusi koncepcijata pocna Fudbal da igra, ama pak ne ne nadigraja ne tepaja samo 1-0
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.010
Поени од реакции
7.721
Второ полувреме можи да речам дека бевме подобри, реално шанси имавме ама ко не знајме гол да дајме ќе си трпиме.
Ете толку и Работнички 7 утакмици со ред победва а тој е квалитетот, второ полувреме не мрда.
Лигата е мизерна, со 4-5 добро земени играчи на полусезона можиме да се надеваме за горе...
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.137
Поени од реакции
1.314
Nie site ne sme tolku intelegentni da go sfatime ovaj fudbal na MANE. A bidejki genijalnosta se granici so idiotizmot da nebese Mane idiot sigurno ke bese GENIJALEC. A kako trgnalo sigurno i Deksi od Kravari ke go donese vo Pelister ako prodolzi da mu cuva grb.
 
И

Игнориран член

Гостин
Абе нека ја дозаврши полусезоната Мане , уште 3-4 утакмици , колку се таму незнам и гитла од клубот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom