Фан Клуб: Пелистер

Член од
13 март 2013
Мислења
448
Поени од реакции
715
Иначе за пресконфенренција и официјализација за Цермат се чека Зоран да си дојди од Бугарија, а ќе си дојди Петок - Сабота. Така да чисто сумњам дека ќе биди пред Вардар ама ајде... слушнав од клубот нејкеле да му прифатат да се смени терминот :) Правилен потег ! Нема стално курташак да си играт !!!
Уште ти остана во вакви работи шо верваш...нема надеж појќе...сватете сите...и да го земи Цермат, ќе биди до полусезона нешто и ќе се изјалови, ќе се обвинват меѓусебно кој дал кој не дал и на крајо пак клубо ебан...не ни се пиши арно
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.862
Поени од реакции
7.243
Мене ме заборавите море декси шо дојде на форумот ми квариш просек и јас уште имам надеж и верба дека нешто ќе биди со клубот можи то ми е од пустата желба па си давам лажна надеж цело време дека нешто ќе биди ;)
 
И

Игнориран член

Гостин
Мене ме заборавите море декси шо дојде на форумот ми квариш просек и јас уште имам надеж и верба дека нешто ќе биди со клубот можи то ми е од пустата желба па си давам лажна надеж цело време дека нешто ќе биди ;)
Ќе биди , ама не се овај градоначалник и не во блиска иднина.
Ќе дојди денот , ќе се смени ова локална гарнитура и ќе се вратат вистинските битолчани на раководните функции. Тогаш ќе дојдат подобри денови и за спортот . Ама дотогаш не се залажвајте дека со овај копитарот шо е сега нешто на поарно ќе се среди.
Сега е купи ден продај. Колку да не згаснат клубојте.
Спортот е остаен "на апарати" да живеј , буквално. Море не само спортот , цел град е во таква ситуација.
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
728
Поени од реакции
820
Уште ти остана во вакви работи шо верваш...нема надеж појќе...сватете сите...и да го земи Цермат, ќе биди до полусезона нешто и ќе се изјалови, ќе се обвинват меѓусебно кој дал кој не дал и на крајо пак клубо ебан...не ни се пиши арно
Оди во Цермат и побарај го Зоран како демек ти треба за нешто па ќе видиш шо ќе ти речат, јас бев нешто во врска со спонзорства нешто за факултетот ама ми рекоја дека не е тука дека Бугарија е и дека си иди петок сабота најкасно :)
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Оди во Цермат и побарај го Зоран како демек ти треба за нешто па ќе видиш шо ќе ти речат, јас бев нешто во врска со спонзорства нешто за факултетот ама ми рекоја дека не е тука дека Бугарија е и дека си иди петок сабота најкасно :)
А ти мислиш дека докторо мора Зоки да го вика на прес?:pos:(ако има воопшто прес)...:icon_mrgr:
Излегол некој од тие заинтересираните фирми во јавност(официјално)?Не...
Да кажи,го барам Пелистер,вака така...Ништо....
Ќе си кажи докторо сам шо како(како и секогаш),ќе изрецитира однапред спремен текст како следат подобри времиња за спортот,како се тешки условите за финансирање,како порано немале ингеренции во професионалниот спорт а сега имаат,ама тешко одело во пронаоѓањето на партнери,бла,бла,бла,аха да,нема да заборај на ветувањето за стадионот,пак нешто ќе потспомни колку да е актуелна работата:drk:...и то ќе биди....
10 години истото го кажва...
Веќе видено,веќе чуено...
Сами се побиват,не знат кај терат,прво рекоја дека има овластување да преговара,па понудата шо ќе ја одбери да ја достави до совет на верификација,сега кажва дека советот нема никаква врска и дека само ќе ги информирал за неговата одлука...:)
Нема да ме чуди да нема никаков прес и така пак да ја заташкат работата...
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
А ти мислиш дека докторо мора Зоки да го вика на прес?:pos:(ако има воопшто прес)...:icon_mrgr:
Излегол некој од тие заинтересираните фирми во јавност(официјално)?Не...
Да кажи,го барам Пелистер,вака така...Ништо....
Ќе си кажи докторо сам шо како(како и секогаш),ќе изрецитира однапред спремен текст како следат подобри времиња за спортот,како се тешки условите за финансирање,како порано немале ингеренции во професионалниот спорт а сега имаат,ама тешко одело во пронаоѓањето на партнери,бла,бла,бла,аха да,нема да заборај на ветувањето за стадионот,пак нешто ќе потспомни колку да е актуелна работата:drk:...и то ќе биди....
10 години истото го кажва...
Веќе видено,веќе чуено...
Сами се побиват,не знат кај терат,прво рекоја дека има овластување да преговара,па понудата шо ќе ја одбери да ја достави до совет на верификација,сега кажва дека советот нема никаква врска и дека само ќе ги информирал за неговата одлука...:)
Нема да ме чуди да нема никаков прес и така пак да ја заташкат работата...
Веќе смислија не бери ти гајле ;)

http://www.tera.mk/index.php/vesti/aktuel/84302-rekonstrukcija-i-izgradba-na-sportsko-rekreativen-kompleks
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Работат транспарентно...то ме бендисва...народна власт...:D
Прво проект,па визибилити стдуија,еве сега и средба со граѓаните,тие да си кажат шо му лежи на душичката и шо ги мачи...
ОСТВАРУВАМЕ...преродбата продолжува,надградена и проширена(овај пат не само со ветување туку и со непосредна средба со граѓаните)...
Не чини докторо после....работи чоеко за доброто на Битола...решен е да го напрај стадионот,до крај ќе оди ако треба...
ТОЈ КО ЌЕ ВЕТИ,НЕ ОТСТАПВА ОД ВЕТЕНОТО...МОРА ДА ГО НАПРАЈ КОМПЛЕКСОТ И ТОЧКА(чунки четвртиот(упс грешка,третиот)мандат му биле целосно наменет за спортот:giggle:...
А за четвртиот,има време,ќе се смисли нешто...;)
 
И

Игнориран член

Гостин
„Цермат„ го враќа прволигашкиот футсал во Битола

Шосторе дарежлив овај газдата на Цермат ... по по по...
Како тргна овај и стадион ќе ни напрај бе.:ROFLMAO:
Дај ко има толку пари за фрлање нека ми поможи и мене , дограмата ми е за менвање дома па ако можи нека капни некоја банка .:giggle:
Абе докторот ко ќе преговара , преговара со јаки спонзори . Не ќе се ебава со ситни риби од странство.:sneaky:
И ние сме криви ич неаме трпение.
 
Z

ziko bt

Гостин
„Цермат„ го враќа прволигашкиот футсал во Битола

Шосторе дарежлив овај газдата на Цермат ... по по по...
Како тргна овај и стадион ќе ни напрај бе.:ROFLMAO:
Дај ко има толку пари за фрлање нека ми поможи и мене , дограмата ми е за менвање дома па ако можи нека капни некоја банка .:giggle:
Абе докторот ко ќе преговара , преговара со јаки спонзори . Не ќе се ебава со ситни риби од странство.:sneaky:
И ние сме криви ич неаме трпение.
@Deksi ако не лапниш од Цермат спонзорство за сколијата,најголем пациент ке испадниш :pos:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.862
Поени од реакции
7.243
Абе си ја нареди тој дури и дрес од Пелистер облече официјално :-SS
Не знам оти ама ми се чини ќе земиме бод со вардар во ѓорче ;-)
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
е па ОК е ќе си имаме шампионско тимче во ФУТСАЛ друго што му ебаш матер
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
„Цермат„ го враќа прволигашкиот футсал во Битола

Шосторе дарежлив овај газдата на Цермат ... по по по...
Како тргна овај и стадион ќе ни напрај бе.:ROFLMAO:
Дај ко има толку пари за фрлање нека ми поможи и мене , дограмата ми е за менвање дома па ако можи нека капни некоја банка .:giggle:
Абе докторот ко ќе преговара , преговара со јаки спонзори . Не ќе се ебава со ситни риби од странство.:sneaky:
И ние сме криви ич неаме трпение.
Барем и нека те сврти низ град неколку пати со Масератито :D
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Луѓе,мислам дека е фер да се собериме сите и да ојме до општина и да му се извиниме ОФИЦИЈАЛНО на докторо....:pipi:
Џабе го плукавме толку,тој работел,работел максимално за "доброто"на спортот.....
(Кај и да е ,и нас можи да ни швркни некоја тужба за клевета ко на Васко Ковачевски и новинарите):pos:..
Мислам редно е да се извиниме...:giggle:
Ете со еден удар три муви отепа-фудбало го шитна,најде партнер на Циле во ракометот,ете и футсал ни донесе во нашиот убав град,град кој досега беше познат како град на културата,а отсега ќе биди познат како НАЈСПОРТСКИОТ ГРАД ВО МАКЕДОНИЈА...:vozbud:
Плус пинпонгот се врати на голема врата,со спонзорство на доктор Таше....:icon_lol:
Уште кошарката остана,ама и така никој не се замара за кошарка,да имаше навивачи и неа ќе ја напраеше како шо треба..
Ама штом никој не се замара за кошарка ја кладе на стенд бај...:sneaky:
Плус да не заборајме,со една канта жолта боја(од помалите),+една канта(од големите) мрсна зелена боја(растворена со малце вода):sneaky:ги намачка вратите на стадион и во салата,плус со то шо остана го помина бетонот под оградата на големата трибина на стадион,ги намачка в сала делојте предвидени за реклами,плус радио кладе в сала,со песна да тргни работата ....
Аха и на Декси му "даде"оригинален дел од Пелистер да игра за втората екипа,Декси те нема нешто да се пофалиш а?:ROFLMAO:
И како шо е ред треба да се собериме сите и да му честитаме(бонбоњерче,виски ова она),да му посакаме среќен пат во Канада...
Гледате шо е градоначалник,не замина дури не го реши прашањето со спортот...:cool:
Со ова си обезбеди четврт мандат,отсега ќе биди познат под името Владимир Талески-СПАСИТЕЛОТ НА СПОРТОТ...:cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom