Фан Клуб: Пелистер

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.856
Поени од реакции
7.237
Психопатот не бил на седница ниту точка ниту бутур ова е ненормална работа кај ќе му оди душата на глумецот :mad:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Uste da imase dusa onaj lazgoto,Baron Minhauzen za ovaj e igracka be,vakov prevarant ednas majka raga.
Ni eba majkata 10 godini,i aber nema da zastani.:mad:
Abe lazat kornat se da mu ebam.
Se e prevara,denes-utre.
Ne go dava klubot kicevcanecot tuku taka.(duri ne podmacka nekoj salam pari pod masa).
Se e mackanje oci.
Edinstveno dobro e barem igracite igrat so srce za Bitola,tie se edinstveno dobro nesto vo celiot ovaj cirkuz.:cuc:
Ne znam so treba stvarno da se prezemi so psihopatot,ovaj gi pomina site granici na razumot.:confused:
 
B

Beck's

Гостин
Како може да пиши некој официално без да биде уствари официално, ајде вие ама медиуми да не го знаат поимот на овој збор е за плачење.
 
И

Игнориран член

Гостин
И после ова денес , дали е потребно да се коментира нешто во врска со клубот на форумот.:sick:
Замислете истиот овај лик треба и ракометот допрва да го оправа.:facepalm:
Незнам шо да речам после ова денес . Ова е класично дупење на здрав мозок.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
http://sportmedia.mk/pelister-ke-go-doznae-noviot-sopstvenik-pred-vechnoto-derbi-protiv-vardar/

Без паника,се е под контрола..:свиркам:
Досега беше работен ден,сега за викенд ја најавија разрешницата на епската сага ПРОДАЖБАТА НА ФК ПЕЛИСТЕР...:vozbud:
П.С.
Колку за потсетување,прво рекоа дека лажгото ќе преговара па таа понуда шо ќе ја одбери ќе ја достват до советот да се изгласа...
Ама не било така...:giggle:
Шо е следно?:cool:
 
И

Игнориран член

Гостин
Официјално :

Ице Гобац е новиот сопственик на Фк Пелистер . Пред дербито ќе излезел на прес да кажел шо како...
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
Ете во клипот кажва дека официјален прес ќе напрат,без паника полека малку....:X3:.Се ќе биди,само трпение имајте :icon_lol:.Некни ко зборав со песимизам како и по обичај некои членови на форумот ме критиковаа дека грешно сум мислел :icon_mrgr:,е ај поќе ме мислам ќе речам :pos:.Пак на моето дојдовме за жал :(.Лоша работа ни се пиши со вакви манипуланти,значи вака не памтам да била некоја власт,сите лажеле ама овие па на здрав памет!Ете уште еден пример ќе ви кажам дека :големи градови како Прилеп,Куманово,Тетово,Струмица немаат прволигашки клуб ништо немаат,а вие се надевате дека и Европа ќе сме играле :rolleyes: сопственик ќе сме имале и се ќе биди во ред :cool:,па тие уништија се шо постоеше и префрлија во Скопиа ,а ние ќе чекаме да имаме стабилен клуб :tapp:
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.286
Поени од реакции
5.453
Ете во клипот кажва дека официјален прес ќе напрат,без паника полека малку....:X3:.Се ќе биди,само трпение имајте :icon_lol:.Некни ко зборав со песимизам како и по обичај некои членови на форумот ме критиковаа дека грешно сум мислел :icon_mrgr:,е ај поќе ме мислам ќе речам :pos:.Пак на моето дојдовме за жал :(.Лоша работа ни се пиши со вакви манипуланти,значи вака не памтам да била некоја власт,сите лажеле ама овие па на здрав памет!Ете уште еден пример ќе ви кажам дека :големи градови како Прилеп,Куманово,Тетово,Струмица немаат прволигашки клуб ништо немаат,а вие се надевате дека и Европа ќе сме играле :rolleyes: сопственик ќе сме имале и се ќе биди во ред :cool:,па тие уништија се шо постоеше и префрлија во Скопиа ,а ние ќе чекаме да имаме стабилен клуб :tapp:
До негде си во право ама :
Како прво се шо префрлија во Скопје сами сме криви,
Кога можи едно Турново да игра во Европа скоро секоја година не гледам дека е нешто посебно за европа да обезбедува Пелистер во ова боранија лига.Се шо треба е стабилен спонзор и редовна исплата на играчите,
Инаку мислам дека е средена работата со Цермат и секако тој го финансира клубот па дали ќе се потпиши утре петок или за две недели мене не ми игра толкава улога , колку шо ми игра да потпишан некој штетен договор за клубот.Но најдобро за сите е шо поскоро да се среди таа работа.
Значи во ова банана држава незнам зошто ама не само кај нас туку сегдесе ншто се чека,се нешто се организира, со еден збор е каша попара...Еве русинот или овај во искра подолг период се таму па уште неможат да ги исчитат клубојте д баграта насобрана околу нив.
п.с.Трпение , спасение :)
 

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
Е зато Двојче не ебава на секој чекор. Секоја недела по 2-3 пати излегва дека официјално клубот ќе се продај во... (ден од неделата). Toј ден на седница не се ни спомнува клубот, овде одма се почнува Двојче а у ау ау, одма после иди нов инсајдер дека наредна недела ГОТОВА е работата... И сите тука бајчиња сме и си мислиме ај ко сме чекале толку па уште за 2-3 дена...
Па да не сме се драпале ние и да гледаме за сега како е а да остајме шо било лани оломнани.
Епа мене искрено ме засега за лани и за оломнани, и за сите овие години под власт од Двојче, и за тие години пред Двојче...
Да не одиме поназад ама клубот веќе година дена кај шо се продава според весниците и порталите, иако одлука за продавање изгласаја дури во јуни месец. Од можни инвеститори овие 5-6 години наназад уште муџахедини и марсовци не се спомнаја за да сликата биди комплетна, од сите тие приказни на крајот нема ама баш ништо. Како се палевте овде на турците (ефес, туркиш ерланјс, галатасарај или кои и да беа...) па темпирано се потпушташе само по некоја информација и на крајот компир. После то цело божјо лето Цермат "влегваше", досега ќе ја купеа НАСА од америте а не клубот за 25 иљади еврони. Па излезе тој кипарскиот грк, Орце... утре-другиден зихер ќе излези уште една фантомска понуда која треба да му се сони на Двојче денојве. И пак јово на ново...
100 пати се кажа дека никој жив не знај клубот колку борчи, колку далавери се имат изнапраено од ко е АД, работи за кои во нормална држава се лежи в затвор... И пак ние си прајме бајрам со умо овде дека утре Двојче ќе стани од спиење ќе го дај туку така клубот свесен шо го чека.

Уште потрагично е размислувањето и форсирањето на Цермат, демек битолчанец е овој па ако драпа ќе можиме притисок да напрајме :D Аха... ќе можиме да му плукниме под пенџере.
Едно е јасно дека кој и да го земи клубот не го зема туку така да фрла вреќи со пари во него. И она шо најмногу ме иритира години уназад веќе е онаа битолска тактика... Скопјани ако имаат по милион-два буџет во клубојте, ние со 200-300 ќе можиме на врат да му се качиме. Да, да, сигурно... Еве и 400 сома нека се во прашање, со таков буџет еве и да успејме да излезиме во европа оти нашата лига е параспур јас сум уверен дека во првото коло некои малтежани или луксембуржани има да не наполнат па дури ни таа скапана премија од 5-60К нема да ја лапниме и парите од телевизиските права ќе бидат колку да се покрие превозот. И која е целта?

Јас не гледам спас во то дека клубот ќе се продај (или позајми) на 10 години и овде мед и млеко ќе течи. Поќе ми изгледа на супер прилика да се земи клубот, 25 сома се ебиветер цена, да се перат пари на увелико и пак да животаркаме ко сега шо сме. Остајте вие тие клаузули на Двојче ако не сме биле во првите 3 да требало уште незнам колку да се зголемва буџет ова она... Шо ако работите за 2-3 сезони се сменат да сите екипи имаат преку милион и пол буџет а ние со 400? Двојче ќе ја има таа сила да му речи бегајте вие јас ќе давам пари во клубот?
Поентата ми е, независно од тоа дали клубот е под капата на општината, под капата на Орце или Зоки или билокој... Ако во тој клуб не ги држат конците некои луѓе кои имаат повеќе од осмолетка вечерна и разбираат спортски менаџмент со други зборој се невидени матрапази ама со дела а не со зборој, тогаш џабе ни се нас и 10 миљони. Такви луѓе сега за сега барем јас не знам. А ако некој ми реплицира дека не е до толку битно кој ќе седи во фотељата, еве ви го ланскиот пример со РК... Багра идиоти кои во една година не успеаја документацијата да ја дособерат да го пререгистрираат клубот.

За стадионот заборајв... Ама и шо ќе се нервирам уште и со то ко и Двојче има забораено :sleep:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Се си кажа @WilliamTell ...
Само би додал,само со парите од Цермат тешко дека ќе напрајме нешто на подолг рок...
Па дури и да дава(вистински)360-400 К по сезона...
Значи не е само да се кажи,ете Цермат влезе и готово..
Мора да работат да најдат други спонзори...
Да се почни да се работи СЕРИОЗНО,НА ДОЛГИ ПАТЕКИ..
Значи,ете како лани Пелистерка,да обезбеди пијалоци..
Да се најди спонзор за спортска опрема,срамота е бе 20ти век неаме договор со производител на спортска опрема...резили....
И најважно од се е да се обезбедат услови за фудбалерите,за то треба општината да се погрижи..
Како за почеток,во најскоро време средвање на зградата,значи просториите на управата,соблекувалните...
То мора да го напрат,ако е појќе од јасно дека лажат за другото...
Барем нека донесат столчиња за трибината(шо бидна со ова ништо не кажаја,штама,се заборај):Dда се среди малку просторот околу стадион,ако навистина беше сериозен онај мајмунот Илчо да се донесат рефлекторите и да се среди тревникот....
Да се почни од нешто барем,вака скокат само,џавкат а ништо не преземат,освен некое кило боја шо потошија и шо ги сменаја тендите над клупите кај играчите и делегатот ништо друго не е фатено...
Барем некои услови да има,па за појќе ќе чекаме некој други времиња,ко ќе се свести народот и ќе донеси на власт луѓе шо ја сакат Битола,шо имат малку свест и разбирање за проблеми во градот и шо ќе пробат нешто да разрешат...
А дотогаш премија е да се задоволваме со трошки(не треба така,ама за жал ситуацијата е таква)...
Нека се разреши еднаш оваа драма,па да видиме како ќе одат работите,да не збораме пред време шо како..
Сега е најважно играчите на мир да се спремат за недела...
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.856
Поени од реакции
7.237
Како го ебаа филмот од ффм ќе го реновирале теренот на градски па така 99%ќе се игра во Ѓорче а термините се лудило сабота од 15 часот или недела од 12 часот шо значи ништо од дерби со Н.Г.
Плус може да нема ниту пренос ако биде сабота шо значи си ја наредија ффм и мвр мирна глата крвта да му ја ебам нивна :mad:
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
728
Поени од реакции
820
Иначе за пресконфенренција и официјализација за Цермат се чека Зоран да си дојди од Бугарија, а ќе си дојди Петок - Сабота. Така да чисто сумњам дека ќе биди пред Вардар ама ајде... слушнав од клубот нејкеле да му прифатат да се смени терминот :) Правилен потег ! Нема стално курташак да си играт !!!
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.856
Поени од реакции
7.237
Кој не прашва нас не заебавај уште управа немаме а почна втор круг се знај кај нас решава ффм и мвр ко ќе речат тие тогаш ќе се игра дури и вардар го замочаа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom