Фан Клуб: Пелистер

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
722
Поени од реакции
797
Само до кај ќе терат вака не знам...си мислат дека ако кажат дека успешна фирма влегва во клубот како Цермат и Циле и зема пакет акции дека ќе се растоварат од одговорноста за пропаста на Битолскиот Спорт се лажат самите,а најпојќе ги лажат луѓето со ефтини приказни..ама и ова ќе помини како се шо поминало во Битола,ќе се лажат луѓето,ќе мават лајкој на ФБ,ќе :drk: на насловите на Мишевски и Декси( и Декси го гледам препишва од Мишевски од збор до збор,абе Декси):tapp:
НОВИ ВЕТРИШТА ДУВААТ ВО ПЕЛИСТЕР,НОВ ГАЗДА,СЕ ВРАЌАМЕ НА СТАРИТЕ ПАТЕКИ,СЕ РЕНОВИРА ТУМБЕ КАФЕ...:facepalm:
Ваква дупенка само Тројче можи да напрај..и сите задоволни...:pos:

Кое црно реновирање бе.само тревата е искосена....кој го лажите,и шо фрлија по некој скапан шкаф од соблекувалната...ова реновирање е?:facepalm:
Ај Мане го зедоја,Близнако се врати ко пишман аџија(не е прв пат),други играчи кај ќе бараме?:vozbud:
Па дурие овај турнирот во Скопје ,,Скопје куп 2014" морав да препишувам немам многу многу време за нешто повеќе и ТЕ МОЛАМ НЕ МЕ КЛАВАЈ ВО ТАА КЛАПА ! :)
 
Член од
7 септември 2009
Мислења
126
Поени од реакции
86
Ко си толку заангажиран со турнирот,да те прашам.До толку не ги бива децата?Од кој стигнаја изгубија.Шо се отворија 2-3 школи плус уште толку ќе не дотепа ко клуб. :(
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
78
Поени од реакции
53
Ко си толку заангажиран со турнирот,да те прашам.До толку не ги бива децата?Од кој стигнаја изгубија.Шо се отворија 2-3 школи плус уште толку ќе не дотепа ко клуб. :(
кај да ги бива бе брат кој стигна трењер е во пелистер...гелето,шапката....не му е битно нив играчи да вадат туку чланарината...
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396
Па дурие овај турнирот во Скопје ,,Скопје куп 2014" морав да препишувам немам многу многу време за нешто повеќе и ТЕ МОЛАМ НЕ МЕ КЛАВАЈ ВО ТАА КЛАПА ! :)
Сам се клаваш во та клапа,ко веќе си решил да објавуваш статии по портали потруди се барем да биди различно...
Колку време треба да имаш да напишиш две реченици?
Со самото то шо му се дава значење на Мишевски(макар и со обично копирање на неговите апстрактни,поетски текстој) спортот дојде на ова дереџе:tapp:...одамна Битола не била толку отепана на спортски план ,стигна Мишевски да биди дописник за сите медиуми во државата и градот(Тера,106ка,Спорт,Дневник,Шеталиште итн:facepalm:),после штама е во градот,нема од кај да разбери чоек нешто,додуша и нема шо да се разбери ко немаме спорт:tapp:....
Браво за то шо го работиш,респект(y),добро е шо има и други шо известуваат за спортот,макар и преку ФБ и интернет портал,добронамерен совет не се замарај со другите(посебно не со Мишевски)..
П.С.
Дај пиши подетално за турнирот..
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.827
Поени од реакции
7.126
Majtapot na strana od gupcite vcera kolku so mozese da se vidi toj vo sredinata bese soliden so ogled na toa deka imase samo eden trening so nasiot klub i kondicioni deka bese slab se vide deka ima poznavanje od igra so topka i ako e mlad kako so kazaa moze da go zemime ke bide solidno zasiluvanje ako go spremi Mane kako so treba patemn lani tie bugarite ne bea po arni ko dojdoaa i ubo e da iame zamena samo ni fali spic salam i se nadeam deka ke gi donesat tie igraci sto se sponeuvaat nekolku denovi pa kolku tolku da zakrpime tim ..
Inaku za igrata vcera so da se kazi se vide deka macata i backata mnogu faleja caki ne moe da igra prva postava deteto iako e nase nema sili i mnogu e tromav za prva liga pa za toa pod itno spic , steta so macata vo zivotna forma ni izbega za malku ..ama ete ako go zemat ... mislam ke bidi dobro ...
Za vcera isto bi spomenal se vide deka Pepe ne bese na mestoto sto treba i deka mnogu falese backata plus buki od postot nemase sila pa koga ke se vrati backata i buki vo forma ocekuvam da bideme dobri so vrapceto fikata i joki na sredina a odbranta iako najmnogu ja zasilivme pak e tromava i mnogu spora bliznakot i prilepcanecot ke gi pretrcavaat treba nekoe care i tuka da se bara odnosno da go zemat toj sto se spomenuva pa da immame nadez zal mi e za vladica so e povreden ama ete mico dobro igra i se vraka vo forma ama toj dincev -bugarceto ne znam be tolku spremno dete celo vreme samo vezba i zivee najzdrav zivot od site nasi fudbaleri i pak ne go biva so topka kako da ne znaj samo dajmu da trca ..
Vo globala dobar tim imame za orba za opstanok se nadevam so uste dve tri zasiluvanja ke krenime i vo formata za Nedela so vardar odnosno za prvite tri cetiri kola da se spasime za posle imama verba vo Mane deka ke go sredi timot !
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
722
Поени од реакции
797
Ко си толку заангажиран со турнирот,да те прашам.До толку не ги бива децата?Од кој стигнаја изгубија.Шо се отворија 2-3 школи плус уште толку ќе не дотепа ко клуб. :(
Како да ги бива кога имаат тренер, што стана "тренер" преку ноќ. Децата ама ич не се криви, да беше Капинот со нив ќе ја поминеја групата 100% ама со гелето гол не дадоја -_- . Тие губат и тргаат на напред нормално сакаат гол да дадат, да се надигруваат тој психопатот му вика му се дери никако несмеаат децата центарот да го поминат ЕЕЕЈЈЈЈ, АЛОО !!!
Зато се му е пренесено на координаторот за дброто на школата и ФК ПЕЛИСТЕР ! Подетално за цел турнир наскоро на страната со ново запуквање !
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.252
Поени од реакции
5.372

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396

Еве ги бе ОТПИШАНИТЕ:cool:,кој ги бараше:vozbud:
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
Majtapot na strana od gupcite vcera kolku so mozese da se vidi toj vo sredinata bese soliden so ogled na toa deka imase samo eden trening so nasiot klub i kondicioni deka bese slab se vide deka ima poznavanje od igra so topka i ako e mlad kako so kazaa moze da go zemime ke bide solidno zasiluvanje ako go spremi Mane kako so treba patemn lani tie bugarite ne bea po arni ko dojdoaa i ubo e da iame zamena samo ni fali spic salam i se nadeam deka ke gi donesat tie igraci sto se sponeuvaat nekolku denovi pa kolku tolku da zakrpime tim ..
Inaku za igrata vcera so da se kazi se vide deka macata i backata mnogu faleja caki ne moe da igra prva postava deteto iako e nase nema sili i mnogu e tromav za prva liga pa za toa pod itno spic , steta so macata vo zivotna forma ni izbega za malku ..ama ete ako go zemat ... mislam ke bidi dobro ...
Za vcera isto bi spomenal se vide deka Pepe ne bese na mestoto sto treba i deka mnogu falese backata plus buki od postot nemase sila pa koga ke se vrati backata i buki vo forma ocekuvam da bideme dobri so vrapceto fikata i joki na sredina a odbranta iako najmnogu ja zasilivme pak e tromava i mnogu spora bliznakot i prilepcanecot ke gi pretrcavaat treba nekoe care i tuka da se bara odnosno da go zemat toj sto se spomenuva pa da immame nadez zal mi e za vladica so e povreden ama ete mico dobro igra i se vraka vo forma ama toj dincev -bugarceto ne znam be tolku spremno dete celo vreme samo vezba i zivee najzdrav zivot od site nasi fudbaleri i pak ne go biva so topka kako da ne znaj samo dajmu da trca ..
Vo globala dobar tim imame za orba za opstanok se nadevam so uste dve tri zasiluvanja ke krenime i vo formata za Nedela so vardar odnosno za prvite tri cetiri kola da se spasime za posle imama verba vo Mane deka ke go sredi timot !
Пријателе, со твојот респект и мислење шо го имаш према клубот,а истиот е многу голем имаш само надеж - ништо друго!Треба да ни биди јасно како ден на сите дека НЕ СЕ РАБОТИ ДОЛГОРОЧНО!То е кај нас зато не успеваме во ништо.Како прво ете то шо го кажа за црнците дека биле добри бла-бла се ок,ама знајш дека на крај на сезона ќе ги шитнат и ќе клат некој денар вџеп.....Кој фудбалер (освен битолчанец пред залез на кариера) останал во Пелистер поќе од 2 години?Не постои таков,џабе и чика З.Мишевски пука негови фамозни проекти за клубот ДОЛГОРОЧНИ сепак то тука на ова подрачје не го има ниту ќе го има.Ко лани имавме одлична сезона и не успеаја (НЕЈЌЕА) да го продолжат тоа темпо се со цел да се продај играч ,да не се вложи денар,да се укради бла-бла се виде дека не се работи долгороќно ниту пак за титула.Ние стално незадоволни со пласманот,ама зато типој ко монголот и ред други стално задовлони,истото ќе биди и оваа година.Па клубот колку толку на времето важел за достоен ривал,добар амбиент таленти и фудбал,сега дојде за потсмев!Па на некој мизерни играчи дојдоа последна станица да му е клубот и на крај и тие ќе си заминат и цела сезона со резервисти да ја играме,па најдобрите играчи во нашата лига треба да се тепаат да играат за клубот (во случајот Пелистер) е тогаш ќе речиш респектабилен и клуб со иднина,а сега на шо сме ние?Гледате играчи одат 2 лига да играт а не идат во Пелистер.Вака не бил клубот и вервај дека уште и полошо ќе биди со тие фамозни проекти и лажење на народот за жал!И голем дел од играчите шо ќе играат оваа сезона играат ради реда колку да дешават нешто во животот а другиот дел од нив шо нема кај да играт па ајде ќе се мафкаме низ Пелистер и во право се и тие,ко клубот тие шо го водат го сметат за маалска екипа ,тренират битолски играчи на лето си одржават форма за на крај да му ја дувнат негде,па шо остана за другите.Како најсветла точка од целата ситуација го гледам Мане,го ценам неговото работење,ама за жал најголемиот проблем е шо се се сведува на една сезона,личните и партиските интереси и плати за една сезона,а од другата амбиции нема (освен преку лажење).Зато многу луѓе се откажаа од гледање на оваа мизерија,а вервајте да имаме солиден клуб без турбуленции секој викенд ќе бидиме бр 1 за публика и амбиент,ама то властите не го гледат и други цицачи.Џабе прајме муабет овај играч фали онај,ко на крај си ја знајме судбината долги години наназад,ете да земиме последната години,се донесоја 5-6 бугари од кои најголем дел од нив беа стварно предобри за нашата лига (Христов,Ковачев и Воденичаров)...Ај некој нека ми кажи зошто овие играчи не останаја да играат и оваа сезона???Зошто заминаја?Нели и лани ќе градевме костур и се работеше долгорочно?Истото ќе се случва и во иднина,дојди-појди[DOUBLEPOST=1406481255][/DOUBLEPOST]

Еве ги бе ОТПИШАНИТЕ:cool:,кој ги бараше:vozbud:
Сакаме ТОПОЛИ НА СТАДИОН! :pos:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396
Продолжва со нарачаните тектови ''новинарчето" Мишевски . Цело лето нигде го нема да изусти за клубот ,сега одма текстој пука :pos: - циркузи
Кој ебан проект бе , какви бакрачи.Ова се 20 години шо се врти околу клубот треба забрана до стадион да имат.
Ништо не ме чуди од Мишевски,чоечето е класичен пример плати па клати..
А намириса пари тука е...:sneaky:

Нигде го немаше цело лето(како и цела управа)сега мини интервјуа прај,проекти,планој,амбиции...:X3:
Исто и во ракометот,кафиња пиеше со Молдавците,интервјуа праеше,,небаре Карабатиќ дојде во Пелистер...
Дури и спикер се намести на утакмиците на Пелистер да биди...:X3:
Тотално се разочарав во Мишевски,ни Н од новинар нема,класичен copy-paste папагал стана,шо ќе му кажат то ќе напиши...
На времето ко имаше пари во кошарката прв беше со извештаите сега заборај дека постој кошаркарски клуб во Битола....:tapp:
Ај то шо пиши за фудбалот ок,треба некој да напиши нешто,ама на толку многу глупости во спортот шо се случија во градот(пропаднат спорт,никаква инфраструктура и ред други работи) ти да не пишиш една ебана критичка колумна до надлежните,а ми пиши онде глупости,завери,теории од типот ,ЗОШТО КОНТЕ НЕ Е ПОВЕЌЕ ТРЕНЕР ВО ЈУВЕНСТУС?ЗОШТО АРГЕНТИНА НЕМА ОСВОЕНО ТРОФЕЈ?:facepalm:
И ова новинар е?:tapp:
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
722
Поени од реакции
797
Декси дека не го играт братти немора по сите да плукаш :D :D :D
Хахахахахаххахахахаххахахахахаххахахахахахаххахаххахахаха ме изнасмеа ејј !
Едно брат ми ојде повреден на овај турнир, па така само првите 2 утакмици ги почна од клупа односно влегуваше на почетоко на второто, а со талент и цска си почнуваше од прва минута и не јади ТРИЦИ за брат ми, кога освен име и презиме ништо друго не знајш за него :))
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Добро бе постои некој нормален чоек што ќе оди на ова...антички центар на модата:pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396
На тој шо ја измисли ова манифестација,а и појќето од репертоарот на Бит Фест, треба сите по некој ластик да му маниме и на клоци да го избркаме од Битола...
Тогаш кутрите дали облека имале,па уште мода ќе бркал некој...:pos:
Центар на модата:vozbud:,не бе се избегано е,овие не ги лечат ни во Демир Хисар, на чело со нашите градски татковци:нинџ:....нашите народни пари ги фрлаат во ветер....:mad:
Шо е следно да измислат?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom