Фан Клуб: Пелистер

Член од
7 септември 2009
Мислења
126
Поени од реакции
86
Оти да бојкотират?
За да не заиграт уште еднаш за Пелистер?
Не дека му е чест шо играт за клубот ама факт е дека Пелистер е отскочна даска за доста играчи,оти да ризикват за некој Петко Станко шо му дал подршка на Кајгана...
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.250
Поени од реакции
5.364
Не прајме муабет за неколку , туку сите играчи да бојкотират .
Ќе најдат жими курот ќе најдат... Тие неможат 2 играчи цела година да донесат , ќе најделе 11 играчи.
Само то е решението... Посекако навивачите се фатени во тесно , неможат да кренат глас , барем играчите се тие шо нема шо да загубат , во спротивно само можат да добијат.
Да ги тргниме резултатите настрана . Нека се испадни и 3та лига , само еднаш да се реши ситуацијата. Посекако испаѓаме , та 200 или 500 К да иаме ништо не менва.
И милион да имат сега испаѓат.
Ќе ја прежалиме ова сезона и другата во втора лига , ама мора еднаш да престани ова лудило.
До негде си во право и потполно се сложвам и со другите дека поарно да се испадни од 3-та лига и да се почни од почеток и дека сега тешка работа дека ќе се спасиме и со 2 милиони евра буџет..
Ама јас гарантирам дека нема шанса играчите да кренат глас па уште како колектив нема шанса...Попрво ќе заминат Царев Двор и слични клубчиња одколку шо ќе влезат во клинч ќе си заминат па после по некоја година кога нешто ќе се потсреди ќе се вратат...
Ова работа ја решава само народ и тоа 3000-4000 илјади пред оштина во спротивно ништо џабе е се,ќе гледаме како пропаѓаме и толку
 
Д

Дуле Пацов

Гостин
Оти да бојкотират?
За да не заиграт уште еднаш за Пелистер?
Не дека му е чест шо играт за клубот ама факт е дека Пелистер е отскочна даска за доста играчи,оти да ризикват за некој Петко Станко шо му дал подршка на Кајгана...
Тие не ризикват за мене или за тебе... Ризикват за нив и за нивниот матичен клуб , ако нешто му значи воопшто .
Која одскочна даска ќе му биди ваков Пелистер , не заебавај. Да заминат во Ренова или во Царев Двор. Одскочна даска можи да му биди европски Пелситер , ако излегват секое лето во Европа а не да играт овде по селата со Царев Двор.
Ако нив му е убо да играт без пари и да ги дупи магистерот како сака , тогаш мене уште поќе кур ме заболе. Ние за нив се бориме и дискутираме овде а не за нас .
Јас работам и си зеам редовно плата . Тие за мене неможат ништо да напрат ... Можат само за себе.
Ако нејќат подобар спорт и услови , тогаш ОК.
Можиме ние и на ТВ да глеаме спорт .
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.250
Поени од реакции
5.364
Тие не ризикват за мене или за тебе... Ризикват за нив и за нивниот матичен клуб , ако нешто му значи воопшто .
Која одскочна даска ќе му биди ваков Пелистер , не заебавај. Да заминат во Ренова или во Царев Двор. Одскочна даска можи да му биди европски Пелситер , ако излегват секое лето во Европа а не да играт овде по селата со Царев Двор.
Ако нив му е убо да играт без пари и да ги дупи магистерот како сака , тогаш мене уште поќе кур ме заболе. Ние за нив се бориме и дискутираме овде а не за нас .
Јас работам и си зеам редовно плата . Тие за мене неможат ништо да напрат ... Можат само за себе.
Ако нејќат подобар спорт и услови , тогаш ОК.
Можиме ние и на ТВ да глеаме спорт .
Абе нив ако ги болеше ќе се собереја ќе напраеја една заедничка слика за стадионот,секоја чест на поединци шо се сликаја никој не собра храброст да се организират да се сликат,,,не па ќе ги боли за ситуацијата во клубот...Тие шо ѓи бива шо се останати уште 3-4-ца се такви ќе си заминат и ќе останат дрвата и толку крај на приказната
 
Член од
7 септември 2009
Мислења
126
Поени од реакции
86
Тие не ризикват за мене или за тебе... Ризикват за нив и за нивниот матичен клуб , ако нешто му значи воопшто .
Која одскочна даска ќе му биди ваков Пелистер , не заебавај. Да заминат во Ренова или во Царев Двор. Одскочна даска можи да му биди европски Пелситер , ако излегват секое лето во Европа а не да играт овде по селата со Царев Двор.
Ако нив му е убо да играт без пари и да ги дупи магистерот како сака , тогаш мене уште поќе кур ме заболе. Ние за нив се бориме и дискутираме овде а не за нас .
Јас работам и си зеам редовно плата . Тие за мене неможат ништо да напрат ... Можат само за себе.
Ако нејќат подобар спорт и услови , тогаш ОК.
Можиме ние и на ТВ да глеаме спорт .
Ако се прај европски Пелистер 5 играчи дали треба да останат од моменталниве,му одговара на сегашниве играчи до негде ваква ситуација,нешто ситно ќе земат ако се сожалат од општината,а младите спремни се да играт за без пари под услов да добијат шанса во прв тим.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.035
Поени од реакции
6.633
кој играчи останаа да бојкотираат.........сите балерини :pos:

АД ФК Пелистер во доста голем борџ,доста луѓе бараат нешто да наплатат(шо му мислат арно на клубот и на градот !),нема маж шо ќе ја расчисти ситуацијава........гаси таму бриши од регистар,беше шо беше,колите и правец кој за Новаци,кој за Царев Двор,има убај коперации,да се изнавиваш и изнауживаш ко чоек и навивач(мојш и по судиите да фрлаш и пцуеш колку сакаш - понуда која не смееш да ја одбиеш !)
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
722
Поени од реакции
797
БОЈКОТ ДЕНЕС ОД СТРАНА НА ИГРАЧИТЕ ИМАШЕ - ДА !

Побарано е од некои играчи (нема да ги споменам кои) во име на сите преку страната да ја информираме јавноста дека, се додека еднаш за секогаш (мадиња рендани за секогаш) не се реши со клубот дека играчите нема да тренираат !
НЕ ВЕРВАМ дека денес ќе има официјално со Цермат, така да и денес нема да инстренираат !
Немав време да информиран преку страната, па така то ќе го сторам или сега или утре !

ОВА ТРЕБАШЕ МНОГУ ПОРАНО ДА ГО НАПРАТ, СЕПАК ДОБРО Е !
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396
Отскочна даска бил Пелистер?
Можи бил на времето...сега за кај е отскочна штица/даска?за втора лига Романија?За Бугарија?
За Царев Двор,Ренова е овај Пелистер,таму извезваме играчи......
На времето продававаме играчи во Германија,Турција,Звезда,Партизан,а во последните 15ина години ни бегат играчите за еден генератор за струја:tapp:.за 10К колку шо се зеде за еден Мирко Ивановски,за една половна кола на трансфери на пола дузина младински репрезентативци,ама то е......
И сега на 10 дена до "дербито"со Вардар пуштат муви дека Цермат ќе влегвал...:свиркам:
Сега четврток е денот за спас...:vozbud:
Ај баш да видиме шо ќе измислат,ако не речат и тогаш,прв пат слушаме дека Цермат планира да фрли некоја банка....уствари ако го сака клубот и стадионот Цермат то треба да го изрази во бројки...(шо би рекол Тројче)...:гик:
Море БОЈКОТ ТРЕБА ОД СИТЕ СТРАНИ(играчи,пред се од навивачите и обичната публика,никој да не оди на стадион,сама така ќе допри пораката),алал нека му е на Боче,ваков таков секоја чест,му покажа прв шо е како е,па нека барат играчи после....(y)
Вака не оди појќе...
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2009
Мислења
126
Поени од реакции
86
@Tomasino отскочна даска колку да бидат видени и да му ја дувнат од дупкава,далеку од то дека клубот печали.
За Цермат уште утре наводно ќе било кажано,мада ете јас велам 200К воопшто не бркат работа,а веќе ако е дојдено и АД да е во долгови,па пичка му матер,нека регистрират нов клуб наново,ебати долга историја на клубот со еден мочан куп...
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.118
За Цермат уште утре наводно ќе било кажано,мада ете јас велам 200К воопшто не бркат работа,а веќе ако е дојдено и АД да е во долгови,па пичка му матер,нека регистрират нов клуб наново,ебати долга историја на клубот со еден мочан куп...
Se se samo ne mi e jasno kako ova pravno i legalno ke go izigraat koga na oglasot od opstinata ubavo si pisese deka trebaat 500 000 evra vo ponudata plus dvat oglasi propadnaa so znaci za da se raspisi nov pod drugi uslovi trebase amin od sovetot a toj e zakazan za 28 mislam avgust kako prva sednica posle odmorite so znaci sega ako saka nekoj da go zema klubot vo slucajot Cermat ke treba pod starite uslovi za 500 000 evra itn ...

Aj da vidime denes so ke bidi pa da se nadevame na najdobroto ;)
EDIT:
[DOUBLEPOST=1406103504][/DOUBLEPOST]ФК.Пелистер Битола

Ден на целосни новини под Тумбе кафе: нов претседател, нов тренер, нов проект!

Пелистер ги реши структуралните проблеми и иако со големо задоцнување од денес врти нова страница во својата историја. На само десет дена до почетокот на шампионатот, Пелистер ќе добие нов борд на директори кој ќе го води клубот во иднина. Неофицијално тој ќе биде составен од успешни бизнисмени и луѓе кои ќе можат да го надградат имиџот на клубот. Комбинација на битолски стопанственици како претставници на новиот мнозински акционер и на Општина Битола, која и натаму ќе учествува во акционерскиот пакет. За имињата и раководните функции, фудбалерите и јавноста ќе дознаат вечерва пред редовниот тренинг кога на состанок под Тумбе кафе ќе бидат претставени новиот претседател, веројатно новиот стручен штаб и можеби и некој нов фудбалер. Заклучно со 15 јули заврши договорот со тренерот Драган Бочевски, со кого Пелистер го освои шестото место во шампионатот и играше во четвртфиналето на Купот. Неофицијално нема да му биде понуден нов договот. Во последен момент Пелистер успеа да го обезбеди враќањето на Менде Степановски кој веќе ги договори сите детали со Ренова, но по последниот обид на битолчани и заради приватни причини, Степановски одлучи да ја предводи одбраната на својот матичен клуб. Со заминувањата на Драгарски и Ковачев, оваа линија веројатно беше најургентна за санирање. Исто така во зелениот дрес се враќа Гоце Тодоровски, кој до минатата сезона го носеше дресот на Еуромилк. Најверојатно екипата ќе дефинира еден или два контролни натпревари до крајот на оваа недела, како тимот подготвен да го дочека мечот со Вардар на 3 август. До овој момент зелените водени од Драган Бочевски ги добија двата контролни меча со Младост Царев двор со 2:0 и Ренова со 4:0

Трка со времето за оспособување на стадионот под Тумбе кафе

Веќе втора недела на стадионот под Тумбе кафе се избршуваат потребните корекции, реновирања, доградувања како битолскиот прволигаш и Општина Битола која е сопственик на објектот, да одговорат на барањата на телото задолжено за инфраструктурата при ФФМ. Иако последната инспекција ќе следи овој викенд, постои умерен оптимизам дека „Тумбе кафе„ ќе биде оспособен за „вечното дерби„ Најголемата дилема се однесува за поставување на столчиња на големата трибина. Тие беа поставени во 2000 година пред мечот со Селта, но не издржаа ни една деценија да не бидат оштетени или комплетни искршени.
 
Последно уредено:

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396
Од семејни причини се вратил Менде...:pos:(да,да нема грешка,плус од шо го сака Пелистер):pipi:
Добро е,барем еден салам во одбрана(ако се придржава кон дисциплината,ако ја има).....
Сега со новиот борд на директори очекувајте трансфери,ко Манчестер сме,сега се впуштаме во пазарот..:icon_mrgr:
 
Последно уредено:
Д

Дуле Пацов

Гостин
Овие сценариа ни Спилберг во Холивуд неможи да ги изрежира.:cuc:
Јас незнам оти на Шербеџија и на другите режисери му одобруват од владата буџети за филмој џабе... Абе дајте му на овај лажгото и да видиш каков филм ќе сними.

Господ напомош нека ни е со овај чоек. Само то ќе речам...
 

spb

Битола ах моја битола...те уништија селјаците...
Член од
7 ноември 2012
Мислења
146
Поени од реакции
70
Znaci ispadna jas kako so go najaviv cermat :)
Goran mislam nema da vazi to od oglasot zato so ne go prodavat klubot neznam kako ke go izvedat 49% 51% ili kako.daj gospod da se sredi klubot no mislam malce kasnime.igraci mozat da se soberat i so dobra organizacija mozime da se spasime vo ovaa umrena liga.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396
Нема да го продават клубот,не се менва ништо,се најдоа ,спонзори,а управувањето со клубот ќе го задржи Општината,нема потреба од поделба на пакетот акции....(јасно е ко бел ден дека не го дават клубот,ќе си го користат колку сакат и како сакат)...
Исто ќе си биди се,само ќе се сменат некој луѓе(наместо Кашето и Миљачо ќе дојдат нови фаци,и ќе си тераме до кај шо ќе тераме)...
Кој сака нека дојди во управа нека донеси цела нова постава оти то е....:eek:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom